» »

Raid 0 težava

Raid 0 težava

svetetko ::

Dopoldne sem resetiral računalnik potem ko je zmrznil, po zagonu mi pokaže tole:

How bad is it? Hec je v tem, da računalnik deluje normalno (razen grafe, ki prikazuje artefakte 8-O).
Se da raid nekako opustiti in obdržati podatke, ali je edina varianta prekopirati na zunanji disk in nazaj skopirati na oba diska?

boogie_xlr ::

Prideš v OS?

zee ::

Kiss your data goodbye. Upam, da imaš narejen backup.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dukedl ::

raid 0? uf, tole bo kr konc s podatki
lp dukedl

st0jko ::

Brez panike.

Men se je isto naredlo. Mislil sem da je kaj narobe z diskom. Podatke sem skopiral na zunanji disk, ter razdrl raid. Po testiranju diska sem ugotovil da mu nič ne manjka, zato sem ponovno naredil raid polje in podatke skopiral nazaj. Od takrat deluje brezhibno.

Naj še omenim, da sem par tednov laufal računalnik brez problema z tem errorjem. Razdiral raid in testiral sem samo zato, ker sem mislil da je crknil disk in sem hotel uveljavit garancijo. Verjetno bi brez problema delovalo tudi naprej z tem errorjem.

lp.
keks?

svetetko ::

kot sem ze omenil, vse deluje popolnoma normalno. sem si pa imel namen nabaviti zunanji disk, zdaj bom to skoraj zagotovo storil. pa se komu sanja kaj naj bi to pomenilo, glede na to da racunalnik normalno funkcionira?

boogie_xlr ::

Mogoče ga muči sam začetna sinhronizacija ali počasen spin-up.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk - O:\is not accessible. The parameter is incorect

Oddelek: Pomoč in nasveti
132850 (2672) solatko
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232435 (1983) 69charger
»

Hitrost diskov in matična plošča ?

Oddelek: Strojna oprema
334231 (3862) thebaloh
»

Kam shranjujete backup?

Oddelek: Strojna oprema
331786 (1197) kmetek
»

Ne igrajte se s particijami!

Oddelek: Operacijski sistemi
282585 (1757) drejc

Več podobnih tem