» »

Plextor 40/12/40A

Plextor 40/12/40A

matej97 ::

Na tem forumu sem ze prebral stevilne teme, ki so obravnavale dvoboj med Lite-onovim in Teacovim 40-kratnikom, nikjer pa nisem zasledil teme o Plextrojev 40X enoti. Zanimajo me vase izkusnje z njim ter primerjava z Lite-onovim in Teacovim pekacem.

TheHijacker ::

Ko pogledaš ceno Plextorja in pa ceno Liteona ali pa Teaca, sploh ni dileme za katerega se boš odločil...

Sam sem prej imel Plextorja 12/10/32, ki mi je brez težav služil več kot eno leto. Posnel sem pa veliko CD-jev. Ko pa sem videl akcijo v Jokerju sem takoj kupil Liteona 40x za 17.000 SIT...

Do sedaj še nobenega coasterja pa sem spekel že več kot 100 CD-jev...

Če imaš denar kupi Plextorja...
http://www.google.si

PaJo ::

Tocno tako, ce mas kes kupi Plextorja, ker je le razred zase. Osebno doker sem imel plextorje je stvar picila ko sus, ko sem pa saltal na Teca pa so obcasno kaksni manjsi problemi, nic tragicnega samo v takih trenutkih ugotovis da je Plextor le zakon:D
Edini minus ki bi ga jaz Pextorju stel je pacasen dostopni cas ostalo pa mislim da rula:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Nocko ::

Lp!

Sam imam Plextora 12x in 40x in sem z obema zelo zelo zadovoljen, delata neprestano in še se mi ni nič kaj hudega zgodilo!Res je da te eksotične firme kot so Liteon pa to, da to ne more bit kaj extra!Jaz osebno prisegam na Plextorje.Aja glede Teaca pa naslednje, ni slabših pekačev kot pa so ti, kolega ja v 3 mescih menjal 3 pa še vedno ga zabava!

Ne vem no, smao tak bom reko "Malo gnara malo muzike!!!"

@ Nocko

Xplicit ::

Jest mam tu Plextorja 12x, pa sm ful zadovoln - edin zanc sm zamenu Easy cd creator za Nerota, pol mi je pa pr audio cd-ju (k sam dal snemat) napisal da nemore posnet cd-ja brez dvo-sekundnih presledkov, da to kao ne podpira moj cd-rw, sam fora je bla sam v tem, da mors tapru komad nastavt z uno 2s pavzo ostale da pa na 0 - sam to najbrz ze veste :D

btw - kaj kej mislte o Yamaha cd-rw-jih?

OnTheMic ::

Glede YAMAHA pekačev!

Imam CD-RW YAMAHA 8x4x24 SCSI, oziroma sem ga imel, saj mi je dva dni nazaj odpovedal,:O tako da sedaj nabavlam nov pekač.;(
Kupil se ga pred dvemi leti in pol, ko so bili SCSI pekači še zelo dobra naložba, saj so bili IDE pekači zaradi takrat manj zmogljivih mašin bolj nezanesljivi. Vendar moram rečt, da če mi ta pekač zdej ne bi odpovedou, bi imel o njem samo pozitivno mnenje. V vsem tem času mi namreč ni skuril niti enega samega CD-ja, posnel pa sem jih kar precej, sigurno veliko čez 1000, pekač pa sem uporabljal tudi za branje (nisem imel dodatnega CD-ROM pogona za branje), torej je bila laserska glava v vsem tem času najbrž kar precej obremenjena. Snemal sem vglavnem glasbene CD-je, zapis pa je bil brezhiben pri vseh hitrostih snemanja, preverjeno na raznih ERROR CHECK programih, ter na ogromno CD-playerjih (slabih, dobrih, starih, zaprašenih...), tako da sem vedno snemal na 8x (RW pa na 4x). Brezhibno je delal tako v NERO-tu kot v EASY CD CREATOR-ju. Leča in mehanizem sta bila očiščena, tako da to ni moglo biti vzrok okvari. Vglavnem zadnjič mi je med peko vrgel ERROR (napaka v sledenju) in mi tako skuril prvi CD. ;( Potem še enega, pa še enega, sedaj pa mi že pred peko napiše ERROR in tako vsaj ne skuri CD-ja, ampak zapeče ga pa tudi ne več.;(( Bere sicer še vedno OK, a kaj mi bo dan današnji 24x hitrost branja :) ? Poskusil sem že praktično vse in ker bi na servisu že samo delo veliko stalo (da kakšnih novih glav ne omenjam), pač kupujem novega.
Tokrat grem res na zihr: PLEXTOR! Čeprav sta bila pred tremi leti Yamaha in Plextor praktično enak razred (po ceni in po kvaliteti), sem očitno imel smolo.
Torej, še vedno mislim, da je Yamaha v primeravi z veliko firmami zakon, meni je dobro služila, ampak glede na to, da za vsako firmo pekačev kdo od kolegov kaj pojamra, le za Plextorja nihče, bom raje dal tistih nekal cekinčkou več, pa vsaj vem, da bo zadeva delala kot urca. Pa še navaden CD-ROM pogon si bom nabavu za branje, zdej vidm, da se snemalne glave splača šparat.:D

LP :D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lite on CDRW - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
301910 (1417) jest10
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515427 (4740) wilecoyot
»

Teac ali Plextor CD-RW

Oddelek: Kaj kupiti
271692 (1377) tejo
»

Asus CD-RW

Oddelek: Kaj kupiti
301511 (1243) romci1
»

CD rekorder - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
181428 (1146) Boky

Več podobnih tem