» »

Teac ali Plextor CD-RW

Teac ali Plextor CD-RW

dr.J ::

Kupujem nov ATAPI CD-RW, pomembna pa mi je zlasti hitrost prepisovanja. Ne morem se odločiti med Plexwriterjem 48/24/48 in pa Teac CDW540E (40/12/48).

Nekatere firme imajo v cenikih Teace 48/16/48, a jih na Teacovi spletni strani ni.

Kako je s prepisljivimi mediji, videl sem le tiste z 10x hitrostjo prepisovanja, ne pa hitejših. Če 24x prepisovanje ni možno, je brez pomena kupovati tak writer, ki je dražji, poleg tega pa se že dobijo DVD pekači.

||_^_|| ::

24x prepisovanje je možno. Odgovor na tvoje glavno vprašanje je pa simple:
Če si lahko privoščiš plextorja ga uzam, če ne pa uzami teaca.

dr.J ::

Mogoče veš, kje se dobi medije, sposobne 24x prepisovanja?

icek ::

Enda 24x RWja dobis poleg, za ostalo pa bos mogo se malo pocakat. Slej ko prej se bojo masovno pojavli.
Sam imam plexa 48x pa se nisem imel problemov, medtem ko lahko o teacu marsikaj preberes na tem forumu.
Ce ti ni skoda denarja kupi plexa.
Rider of Theli
www.air-tv.net

AngelOfDeath ::

v vsakem primeru kupi plexa
jaz sem ga prej mel zdaj mam teaca

plex - najboljši rekorder

teac mu ne seže do kolen.

boštjan ::

tudi yamaha crw F1 ni za v koš;)

azeed ::

Plextor 48x tukaj. Zelo zelo zadovoljen.
You gotta say YES to another excess!!!

Wolverine ::

Pa kaj vam je Teac naredil, da ga kar naprej kritizirate? Jst si raje kupim dva Teaca za ceno enega Plextorja, in Teac ima 2 letno garancijo, seveda v skateljni verziji. Vsi se s temi Plextorji samo hvalite neki, grow up ze 1x;(
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

Wolverine ma cisto prav, moj prvi CD-R je bil Teac 4x SCSI pa sem bil full zadovoljen z njim, stvar pa se vedno dela !....drugi je bil Plextor 12x...katerega sem po dveh tednih nesu back v trgovino...mogoce sem lih na takega naletel, sam stvar je bla cisto v k***...sedaj mam teac 40x in sem cisto zadovoljen...

lp Primoz

azeed ::

Res je da je Plextor za zahtevnejše uporabnike - za tiste ki točno vedo, zakaj bojo odšteli malo več denarja za CDRW.

P.S. tudi Plextor ima 2-letno garancijo. Danes žal ne obstaja proizvajalec, ki bi imel vse izdelke (posebej ko ti pridejo do kupca) v perfektno delujočem stanju; se pa proizvajalci razlikujejo po supportu do stranke in tu je Plextor neprekosljiv.
You gotta say YES to another excess!!!

MEDENA ::

Haha....Plextor 35,000 my ass...

dr.J ::

OK, thx za info.

Hja, sem lastnik Teaca 4/4/32 in zadeva je enkratna - niti enega uničenega CDja v dveh letih, snemanje vedno uspe.Prebral sem teste na cdrinfo in teaca cd-w548e zelo hvalijo pri 16x rewrite operacijah - točno to kar me zanima.

Prihranek bom pa raje preusmeril v en WD disk z 8 MB cache (menjam tudi disk).

AngelOfDeath ::

lastnik 40x teaca

slabši pekač na svetu ne obstaja lahko pa je samo moj

komaj čakam da ga vrnem ker že preveč cdjev uniči :S
Oa tudi ušesa si morajo odpočit od hrupa ki ga je ta enota sposobna skup spravit (ne vem zakaj je treba preglasit reaktivca pri vzletanju>:D )

MadMax ::

AngelOfDeath: :D Jebiga, pač nisi imel srečne roke pri izbiri...

Drugače je pa tako:
-za povprečnega uporabnika je Teac pravi delovni traktor.
-(kot je že bilo napisano:) kdor pa ve, zakaj bi kupil Plextorja in tudi ima $$$ zanj, naj ga brez zadržkov kupi.
Plextor ima od 24x naprej garancijo 2 leti.

btw: sam imam Plextorja 16/10/40.

aja: PC Hand Trzin bi verjetno moral imeti tudi medije, ki podpirajo 24x RW (če že prodajajo tega 24xRW plexija?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

AngelOfDeath ::

MadMAx

Vsi plexi majo zdaj 2 letno garancijo tudi 16/10/40

sem jaz tud mel tega pa mi je po več kot 2 letih izdihnil (snemat več noče bere pa še )

MadMax ::

Kolikor vem, ne. Ko sem ga kupil, je imel 1 leto.
S prihodom 24kratnikov so povečali na 2 leti. Hkrati so 16x šli v pozabo.
16x pa danes itak ne moreš več dobit-razen SCSI variant-to je pa preveč $$$$$..., zato tudi 2 leti garancije.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matejck ::

jaz imam teac 40/12/48 in vam povem da je zelo v redu.

sidney ::

yo all
dej ne se slepit...
ze velikokrat premleta tema... plex vs teac. en je cist dobr reku: zakwa hackerji kupujejo plextorje? Isto kot intel vs AMD. Jest mam teac w540-zakon, samo plex je bols... zakwa? ker tako pac je. Vsi lastniki teaca bojmo trdili, da je najboljsi. Ja ker je re dober. podpira vse kar danes rabi uporabnik, toda plexi so boljsi. poglej cdrinfo web page, pa se prepricaj... moje mnenje: 1. plex, 2. teac
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sidney ()

boštjan ::

sidney,1.plex
2.yamaha
3.teac

sidney ::

no pa tko... tut yamaha je ql
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Maximus ::

Ziu!

Sem lastnik 24x Plextorja in lahk račem da sm ful zadovoln. Mam ga več kot pol leta in ni delu nobenih težav. CD-jev pa sm že speku malo morje.

Kolega mam isto pečko približno tok cajta kot jst, pa je tud zadovolm, tko da ti jst priporočam plextorja.


LP!

||_^_|| ::

p.s. boljšega načina uveljavljanja in upoštevanja garancije kot jo ma plextor tut še nisem videl pri nobeni firmi.

AngelOfDeath ::

Vsi lastniki teaca bojmo trdili, da je najboljsi. Ja ker je re dober. podpira vse kar danes rabi uporabnik


To bodo trdili zato ker še večina plexov ni vidla niti od daleč ne da bi jih celo imela doma in delala z njimi.

jaz sem lastnik obeh zato vem kaj pravim :D

Xplicit ::

jest mam plextorja 12x in morm rect da mi ni zajebu se nobenga cd-ja, res je da je drag, res je da je un 'odzivni cas' kao slabsi k kje drugje, sam ti pa recem da 99,9999999999999% naus meu nobenga problema z njim.
Poznam ene par folka, k ma teaca, pa je delu probleme ze ob prvem, priklopu (je kao snemu sam na 8x, cepro je biu zmozen 16x, pa take fore, pa nujno mors nerota uporablat, k pr ostalih programih doskrat zajebe cd-je, ...)

tejo ::

Spet ista fora kot z Windows XP, nekaterim dela prefektno, brez najmanjšega problema, drugim ga preprosto povedano nekaj j****. Plextor pekača še nisem imel, samo TEAC, Yamaha in ACER.

Še vsak TEAC do sedaj je delal odlično, nobenih težav. Tudi sedanji 40x12x40 dela perfektno. Sicer ne vem, kaj zavraga tako pomembnega podpira plextor, da bi za njega dal 12k več, ampak očitno mora biti res nekaj izrednega, drugače bi vsi kupovali TEAC. Pa če je TEAC kje za kako ms počasnejši te tudi ne bo pobralo (kdo pa opazi tako minimalno razliko)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

nodes ::

Teac, Plextor to še ne pomeni nič. Zna biti tudi model Plextorja navaden crap. So firme pri katerih so odstopanja v hitrosti in pogojno tudi kvaliteti nerazumljiva. Konkretno bi bilo potrebno o vsakem modelu posebej predebatirat.

boštjan ::

miriše na AMCvsINTEL->nevereding story.oba pekača rulata in konec debate.yamaha pa je klasa za sebe:D

tejo ::

Jup :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515193 (4506) wilecoyot
»

Kater CDRW - LG 8400B/LiteOn 48x/Teac W540E

Oddelek: Kaj kupiti
201614 (1352) TheJack
»

Kateri Cd Rw kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
231755 (1244) EriNok
»

katero peč

Oddelek: Kaj kupiti
161062 (819) ||_^_||

Kakšni so kej Lite-Oni?

Oddelek: Kaj kupiti
351662 (1289) whatson

Več podobnih tem