» »

Ekonomija računalniških komponent??

Ekonomija računalniških komponent??

yabadak ::

Pozdrav!
Stvar je sledeča-Poglejmo si nakup računalnika pred dvema letoma ,pred enim in sedaj.
V vseh primerih kupujem kvaliteten računalnik s komponentami, ki sežejo v vrh tehnične elite.
Vprašanje je sledeče-
-Zakaj se cena teh komponent veča, kljub temu,da trend tehničnih novosti ostaja isti?
-Zakaj torej cena ne ostane ista( razen inflacije), kajti novost kot novost je ista kot tista pred letom dni(povečanje procesorske moči, boljša grafika...)?
-Zakaj cena ne pade takoj, ko se na tržišču pojavi nov procesor, ki je prišel na trg z dvomesečno zamudo in je od predhodnika hitrejši le za 200mhz!!!! Ta izdelek je praktično brezvezen...Mi debilni potrošniki pa to sranje prenašamo.Pred leti si na nov procesor čakal eno leto in cena je bila primerna tej "novosti".
itd.itd.itd.itd.itd.itd.;(

BlackHole ::

Zakaj? Zato, da se več zasluži, ljudje pa nasedajo. Zato pa jaz ne kupim harvera, dokler mu cena ne pade blizu minimuma.

yabadak ::

Fora je u temu, da je vsak let dražje. naprimer teoretično-lani sem dal za konfiguracijo 400.000 letos pa 600.000. Inflacije ni bilo za 200.000. a ne?

Tuttle ::

možna špekulacija (če odmislimo inflacijo):
Prodaja rač. upada, glavni razlog je v tem, da so ljudje večinoma še zadovoljni s staro opremo.
Potencialni kupci ostajajo tako le še v tistem delu trga, ki želi najnovejšo in najmočnejšo robo in zato menjajo pogosteje. Ti kupci pa so tudi pripravljeni plačati več, kot tisti kupci, ki sem jih omenil na začetku. Zato ostane povpraševanje samo še na višjem koncu cenovne lestvice, medtem ko je na spodnjem zanimanje borno. V povprečju so zato cene višje.
Dodatek: glede na manjšo prodajo so proizvajalci prisiljeni podražiti obstoječo ponudbo, če želijo zaslužiti enako kot prej oz. vsaj ublažiti izgube. In ta tržni segment (ki jim blaži izgube :), ni toliko občutljiv na višjo ceno (s tem ne mislim na psihično stanje, ampak pripravljenost odpreti tošelj™).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tuttle ()

nodes ::

To je relativno in ne moreš istrgati samo obdobje zadjih nekaj let v katerih se je pri sestavljeni konfiguraciji povečal skupni strošek zaradi kompleksnejših grafičnih čipov. Seveda če si sestaviš konf. z najnovejšim produktom, ki je ravnokar plasiran na tržišče. Npr.cena 4200 ( ki je bisveno zmoglivejša od grafične kartice ispred nekaj let in presega ceno takratnega S3 samo za 100 DEM) je že kompenzirana v ceni, na račun nižje cene matične plošče, procesorjev, HD-ja itd. 286 je stal v Avstriji 2500 DEM (bistveno večja vrednost od današnje) in ta cena, normalne konf. veljala še danes. Po teh paralelah je comp danes v bistvu najcenejši.
Na 486 je, za mal bolj udobno delo 16Mb RAM-a, takrat stalo 1000 DEM. Lani so RAM prodajali že na kile. Sedaj so cene le tega nekje vmes. Hard diski, matične plošče, monitorji delno procesorji so pod tem cenovnim povprečjem in bo cena teh verjetno samo naraščala. Če izločimo RAM, cena kompletne konfiguracije ne bo nikoli več tako nizka.

nodes ::

lani sem dal za konfiguracijo 400.000 letos pa 600.000
V vseh primerih kupujem kvaliteten računalnik s komponentami, ki sežejo v vrh tehnične elite.

Kaj če si neobjektivno izbiral komponente.
Radeon 9700 je ob izidu bil cenejši kot lani 4600.
Najnovejši procesorji cenejši.
Osnovne plošče cenejše.
Diski še nikoli tako poceni.
Monitorji še nikoli tako dosegljivi.
Kvalitetna zvočna kartica že na osnovni plošči.

DDRAM dražji oz. RDRAM cenejši.

A imaš kakšen predračun, morda od različnih prodajalcev?

BTW
Tale connect na Voljo je v p****. >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

nodes ::

Po pošti sem prejel najnovejšo simulacijo formule 1 GP2. Takrat sem kupil dva compa. Prvi je bil 486 133 MHz AMD in najnovejši krik.... P75. Žalostno je bilo, da je bil cenejši 486 hitrejši. Za vse skupaj sem izpljunil takrat preko 6000 DEM.
Potem smo GP2 nabijal prek meže, vse v najnižjih nastavitvah in to z diasi. 18 slik/s. Žalostno....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple-I to pot za 365.000 dolarjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
65478 (3310) njyngs
»

Facebook širi program nagrajevanja odkritih ranljivosti

Oddelek: Novice / Varnost
53531 (2590) Jst
»

prvo leto pavzer ter obdavčite študentskega dela

Oddelek: Šola
71333 (1156) robert512
»

Kolk ste že kej dnarja zapravl za computer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634603 (3336) Neon87
»

Intervju z x3DFXom

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
71702 (1702) PeTe13

Več podobnih tem