» »

E-mail limiti

E-mail limiti

BadB0y ::

Iscem in iscem pa nikjer ne najdem koliko imajo Slovenski ponudniki interneta limit na velikost poslanega e-maila. Obstaja kje kakšen spisek ?


KoMar- ::

10 MB pomoje.

Tilen ::

BadB0y, 8 MB za webmail (posta.amis.net) in 50MB za SMTP (smtp.amis.net).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bakunin ::

to lahko preprosto sam preveris s povezavo na SMTP port:

windows:

#>nslookup -q=mx siol.net

ugotovis da je MX mailhub.siol.net


#> telnet mailhub.siol.net 25
Trying 89.143.246.8...
Connected to mailhub.siol.net.
Escape character is '^]'.
220 mailhub-10.siol.net ESMTP server ready Mon, 24 May 2010 14:39:50 +0200
ehlo testiram
250-mailhub-10.siol.net
250-HELP
250-XREMOTEQUEUE
250-AUTH=LOGIN PLAIN
250-AUTH LOGIN PLAIN
250-PIPELINING
250-DSN
250-8BITMIME
250 SIZE 104857600

Sprejema/oddaja sporocila velikosti 10Mbitov.

Vzami v zakup, da se datoteke za potrebe posiljanja po e-posto konvertirajo iz binarnega v ASCII (mime, uuencode,..) in se velikost datoteke poveza za 30% - iz 10mbit datoteke tako nanese 13mbit kar bi recimo bilo prevec za mailhub.siol.net.

krho ::

@Bakunin: Bajtov ne bitov. Pa tisole zgorej je 100M WTF? pa ne moreš to spuščat čez mail strežnik.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tilen ::

Naj nekdo proba poslat cca 80MB priponko samemu sebi. Pa ne pozabit povečat session timeout, če niste ravno na optiki. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bakunin ::

krho je izjavil:

@Bakunin: Bajtov ne bitov.


ups...my bad.

Pa tisole zgorej je 100M WTF? pa ne moreš to spuščat čez mail strežnik.


Ne mores verjeti kar vse hocejo ljudje poslati cez e-mail, ceprav imajo na voljo razne ftp/scp/...

knesz ::

Bakunin je izjavil:

krho je izjavil:

@Bakunin: Bajtov ne bitov.


ups...my bad.

Pa tisole zgorej je 100M WTF? pa ne moreš to spuščat čez mail strežnik.


Ne mores verjeti kar vse hocejo ljudje poslati cez e-mail, ceprav imajo na voljo razne ftp/scp/...

+1
Časi so se spremenili in internetne linije so hitre.
Osebno vedno nastavim 100mb limita na mail strežnikih, še posebej, ker so uporabniki razni arhitekti, grafiki ...
Vsi imajo na voljo enostaven web ftp, spisan posebej za njih, z možnostjo nalaganja več dokumentov hkrati, omejitev 1GB ... ampak ko je pa tako enostavno klikniti na dokument in izbrati "pošlji prejemnikom pošte"...

BlaY0 ::

100 MB limit na mail je približno 85 MB velik fajl...

Drugače je pa folku vseeno ali pošiljajo jpeg, png ali tiff... na monitorju zgleda enako, razmerje v velikosti je pa 1 proti 5 proti 10...

knesz ::

BlaY0 je izjavil:

100 MB limit na mail je približno 85 MB velik fajl...

Drugače je pa folku vseeno ali pošiljajo jpeg, png ali tiff... na monitorju zgleda enako, razmerje v velikosti je pa 1 proti 5 proti 10...

Na monitorju že, če pa nek grafik pošlje tak fajl tiskarju za tisk, je pa razlika, ne? Pa nek načrt v acadu ali podobnem programu je hitro velik 30mb+. Raje več.

lp

Bakunin ::

e-mail NI medij za posiljanje vecjih datotek.
Ceprav tvoj odhodni smtp prejme tvojo solato ni nujno, da ga bo druga stran sprejela...
da ne govorimo se o raznih AV/SPAM preverbah ipd..


ftp - File Transfer Protocol

- hitrejsi prenos od smtp
- dobis potrdilo, da je datoteka PRISPELA na cilj (ne samo, da je poslana v "tisto smer")
...

knesz ::

Bakunin je izjavil:

e-mail NI medij za posiljanje vecjih datotek.
Ceprav tvoj odhodni smtp prejme tvojo solato ni nujno, da ga bo druga stran sprejela...
da ne govorimo se o raznih AV/SPAM preverbah ipd..


ftp - File Transfer Protocol

- hitrejsi prenos od smtp
- dobis potrdilo, da je datoteka PRISPELA na cilj (ne samo, da je poslana v "tisto smer")
...

Jaz se tega popolnoma zavedam. Ampak razloži to nekemu uporabniku, ki mu je računalnik samo orodje.
Ne vem kako delate ostali, ampak jaz se do neke mere stranki prilagodim. Sicer pa, kot sem že napisal, stranke imajo namensko spisano aplikacijo za izmenjavo datotek, z možnostjo urejanja uporabnikov, kdo vidi in kdo ne vidi mape, kdo lahko nalaga, kdo lahko briše dokumente v mapah, nalaga lahko praktično neomejeno število fajlov hkrati v velikosti 1GB+ ... ampak vseeno jim je lažje klikniti "send to" ...
Pač, moji strežniki imajo omejitev 100mb in če komu ni prav mi to lahko pove, in če bo dober argument zakaj naj zmanjšam, bom pa razmislil o tem :)

lp

BlaY0 ::

knesz: Seveda da je razlika... razlika predvsem v količini prenešenih podatkov od njega do cilja... po možnosti pošilja eno in isto zadevo večkrat večim istim naslovnikom, ker še ni slišal recimo za DropBox. Pa tudi za lossless kompresijo še ni slišal (lzw, zip...). Bedniki. Ista fora kot s pretakanjem filmov. Eni točijo zato da točijo, pogledat itak ne morjo, ker točijo z večjo hitrostjo kot real-time...

Razložiti je najlažje tako, da se zaračuna. Kako razložiti ljudem, da naj manj svinjajo? Ja lepo se jim 10x zaračuna odvoz smeti pa bodo manj svinjali...

Edini problem je potem v tem, da vsi plačujemo 10x ker eni bolj svinjajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

knesz ::

BlaY0 je izjavil:

knesz: Seveda da je razlika... razlika predvsem v količini prenešenih podatkov od njega do cilja... po možnosti pošilja eno in isto zadevo večkrat večim istim naslovnikom, ker še ni slišal recimo za DropBox. Pa tudi za lossless kompresijo še ni slišal (lzw, zip...). Bedniki. Ista fora kot s pretakanjem filmov. Eni točijo zato da točijo, pogledat itak ne morjo, ker točijo z večjo hitrostjo kot real-time...

Razložiti je najlažje tako, da se zaračuna. Kako razložiti ljudem, da naj manj svinjajo? Ja lepo se jim 10x zaračuna odvoz smeti pa bodo manj svinjali...

Mislim, da 30 ali 50mb velika priponka vsake toliko časa precej manj svinja internet kot pa spam pošta (koliko jo je že, 98%?) ali torrenti. Ne vem no, pri linijah 10mb imeti omejitev velikosti mailov 20mb?

BadB0y ::

Bakunin je izjavil:

e-mail NI medij za posiljanje vecjih datotek.
Ceprav tvoj odhodni smtp prejme tvojo solato ni nujno, da ga bo druga stran sprejela...
da ne govorimo se o raznih AV/SPAM preverbah ipd..


ftp - File Transfer Protocol

- hitrejsi prenos od smtp
- dobis potrdilo, da je datoteka PRISPELA na cilj (ne samo, da je poslana v "tisto smer")
...

HEeh za stranke vrjetno nebom sel postavljat ftp-ja in jih učit kako se sploh naj povezejo .... + tega da me bodo vsakih 14 dni gnjavli kakšno geslo imam itd. Če pošiljas neke dokumentacije itd.. v velikosti 10-20mb se mi res ne zdi smiselo uporabljat ftp-ja.
Lp
Dejan


krho ::

In kaj ti stranke rečejo, ko želijo kaj takega dostaviti nekomu, ki ima e-mail pri ponudniku, kateri ima nižjo omejitev? Ja 20-30M je max, kar naj gre preko maila. Za ostalo je dropbox, ftp ali karkoli drugega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

BlaY0 ::

knesz: Sej fora je v tem, da je to za kar ti praviš da je OK v bistvu že spam. Če nekdo meni pošlje neko slikco samo za pogledat, poleg tega jo pošlje še 100 drugim e-mail "prijateljem", ta slikca je pa mimogrede tiff, to ni zame nič drugega kot navaden spam.

In največji spam niso reklame za viagro, te tako ali tako v večini ne pridejo (več) do končnega uporabnika, ampak navadna "chain" pošta o raznih punčkah s tretjo joško na čelu in fantku, ki mu skozi stoji in mora nositi posebne hlače pa razne fotke letalskih nesreč in "lepe" želje s srčki... in vsi ti mejli se zavrtijo vsaj parkrat na leto po celem svetu, vse kar se spremeni v njih je par predlogov in ločil, na koncu pa se dodaja "quote" prejšnjega pošiljatelja, tako da je na koncu čez par let dobiš spet isti mail samo da je 10x daljši in večji.

Pa še ena stvar glede tega spam-a je pa svojevrstni fenomen zbiranja podpisov prek e-mailov in pa "Pošlji to pismo še 17 prijateljem in Bil Gejtz ti bo nakazal gazzillion of millions of dollars!" Ja WTF!!!

BadB0y: Uporabiš DropBox... flikneš v shared folder, se zaplouda gor potem pa modelu(om) po e-mailu samo link pošlješ in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BadB0y ::

BlaY0 je izjavil:



BadB0y: Uporabiš DropBox... flikneš v shared folder, se zaplouda gor potem pa modelu(om) po e-mailu samo link pošlješ in to je to.


Da se ti besede pozlatijo.. eni so taki levaki da se maila neznajo odpret... 50+ let :)


knesz ::

krho je izjavil:

In kaj ti stranke rečejo, ko želijo kaj takega dostaviti nekomu, ki ima e-mail pri ponudniku, kateri ima nižjo omejitev? Ja 20-30M je max, kar naj gre preko maila. Za ostalo je dropbox, ftp ali karkoli drugega.

V tem primeru pa uprabijo že zgoraj omenjeno aplikacijo in je zadeva rešena.
Še enkrat, 100MB limit se mi ne zdi prevelik. Ne v današnjem času. Enostavno se mi pa škoda zdi časa prepričevati stranke, kaj naj uporabljajo (oz. je škoda mojih živcev). Če nekaj ne gre, je vedno krivda na drugi strani.
Mogoče še nekaj za razjasnitev, večinoma vse moje stranke, katerim sem posavljal poštne strežnike oz. koristijo moje, so firme/s.p.-ji in kot je meni znano, za privat pošto in razne chain maile uporabljajo gmail račune.

BlaY0 :: danes, 09:33:21knesz: Sej fora je v tem, da je to za kar ti praviš da je OK v bistvu že spam. Če nekdo meni pošlje neko slikco samo za pogledat, poleg tega jo pošlje še 100 drugim e-mail "prijateljem", ta slikca je pa mimogrede tiff, to ni zame nič drugega kot navaden spam.

In največji spam niso reklame za viagro, te tako ali tako v večini ne pridejo (več) do končnega uporabnika, ampak navadna "chain" pošta o raznih punčkah s tretjo joško na čelu in fantku, ki mu skozi stoji in mora nositi posebne hlače pa razne fotke letalskih nesreč in "lepe" želje s srčki... in vsi ti mejli se zavrtijo vsaj parkrat na leto po celem svetu, vse kar se spremeni v njih je par predlogov in ločil, na koncu pa se dodaja "quote" prejšnjega pošiljatelja, tako da je na koncu čez par let dobiš spet isti mail samo da je 10x daljši in večji.

Pa še ena stvar glede tega spam-a je pa svojevrstni fenomen zbiranja podpisov prek e-mailov in pa "Pošlji to pismo še 17 prijateljem in Bil Gejtz ti bo nakazal gazzillion of millions of dollars!" Ja WTF!!!


Verižnih mailov ne boš preprečil z omejitvijo velikosti priponk, ampak samo tako, da direktno poveš pošiljateljem, naj ti tega ne pošiljajo. Vsi ti maili so manjši od 5Mb

Senitel ::

Po mojem je to tako kot navadiš svoje userje. 100MB limit je tam 70MB velik file. Ti pa samo računaš, da ne bo noben probal poslat 71MB velike datoteke in ti ponovno prišel morit zakaj mu stvar ne dela. In kot rečeno, če gredo stvari na e-mail serverje zunaj tvoje kontrole, nimaš nobene garancije, da bodo tako pošto sploh sprejeli.

Predvsem pa kako in kje se te stvari backupira? Mislim če imaš 50MB velik načrt v Autocadu, kako veš kje in katera je zadnja verzija in kaj se zgodi, če se enemu prejemniku kaj usuje?

BlaY0 ::

knesz: Ja, jih je pa veliko. Eni pošiljajo cele filmčke in to na 39478 naslovov naenkrat... film pa spet lahko zgleda enako a je en velik 5 mega drugi pa 50.

Senitel: Pri e-mailu običajno ni garancij! Lahko ti en mail server vmes vse pretoči v /dev/null pa ti kot pošiljatel tega ne boš vedel. Varjanta je recimo e-mail pri Pošti Slovenije. Oni ti garantirajo e-mail s povratnico tako kot pri navadni pošti.

knesz ::

Senitel je izjavil:

Po mojem je to tako kot navadiš svoje userje. 100MB limit je tam 70MB velik file. Ti pa samo računaš, da ne bo noben probal poslat 71MB velike datoteke in ti ponovno prišel morit zakaj mu stvar ne dela. In kot rečeno, če gredo stvari na e-mail serverje zunaj tvoje kontrole, nimaš nobene garancije, da bodo tako pošto sploh sprejeli.

Predvsem pa kako in kje se te stvari backupira? Mislim če imaš 50MB velik načrt v Autocadu, kako veš kje in katera je zadnja verzija in kaj se zgodi, če se enemu prejemniku kaj usuje?

Se popolnoma strinjam.
Ponavadi poteka tako: telefonski klic, se zmenijo, takoj pošlje, mejla ni na drugi strani v roku 10 min, se slišita in se gre na alternativo, ki pa vedno deluje.
Dejstvo je, da so stranke zelo "trde", če mail ne pride na drugo stran, vedo zakaj ne pride in imajo vedno na razpolago rešitev, ki se jo pa izogibajo, ker so "trdi" (čeprav se to postopoma spreminja).
Še enkrat, 100MB limit/70Mb priponka se mi ne zdi pretirano v današnjih čash.
lp

Senitel ::

Saj ni stvar v tem. Lahko daš tud 1GB omejitev, če tebi tako paše. Point je, da je ta omejitev povsem irelavantna čim pride izven tvojega serverja.
Lahko pa tudi kakšen admin enostavno rukne tvoj server na spam listo in potem še normalen mail ne bo prišel čez...

Kot da bi najprej poskušal poslat opeko v kuverti (pa recimo, da te na pošti ne nahrulijo instant) in, ko čez en mesec naslovnik še ni dobil opeke pošlješ še eno tokrat v paketu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spam

Oddelek: Pomoč in nasveti
345451 (3908) Matko
»

Čudni maili na epošti

Oddelek: Pomoč in nasveti
172379 (1666) Yacked2
»

Siol bo blokiral port 25

Oddelek: Informacijska varnost
71865 (1592) ABX
»

E-mail priponka ?!

Oddelek: Omrežja in internet
81758 (1671) Bakunin
»

Maili iz SiOLa ne preidejo na Yahoo mail

Oddelek: Omrežja in internet
52210 (2005) BlueRunner

Več podobnih tem