» »

Samsung Galaxy Spica Android ( 2.1 )

Samsung Galaxy Spica Android ( 2.1 )

EmaZek ::

Lp

Imam en problem ker, mi noče delovati 3G od si.mobila, naprej sem naložil novi root in android 2.1 za tale omenjeni mobitel. Vse deluje kot je treba, ampak izgleda da ne znam pravilno dodati novo povezovalno točko od si.mobila da bi lahko mms-i delovali ter 3G internet ...

Na internetu sem izbrskal naslednje informacije:

Name: Si.mobil
server: internet.simobil.si
username: simobil
password: internet

in tako naprej .. vse to sem dodal in naredil točko ampak zmeri mi napiše da ne more " Attention: Server name cannot be resolved. Do you want to check your server name setting" server name je pa internet.simobil.si ?? imam možnost tudi DNS dodat ampak nikjer nisem zasledil kaj napisat tja ...
imam pa možnost dodaje PPTP VPN, L2TP VPN, L2TP/IPsEC PSK VPN ter l2tp/ipSec CRT VPN
Probal sem z pptp in l2tp ...

Zahvaljujem se za pomoč že v nparej, na simobilu 080404040 so mi povedali da nej bi ble te informacije pravilne.
Kakšna ideja ?
Lahko tudi posredujem še kakšno info. če potrebujete ..

Bananovec ::

Morda se ti bo zdela ta ideja malo bedna, ampak kaj pa če bi poizkusil to napisati na TEM forumu?
Če se ti ne da registrirati samo zato, da bi napisal en post, pa si lahko vsaj prebereš nekaj strani nazaj. Sem siguren, da je omenjeno zakaj je temu in onemu tako.

EmaZek ::

hvala sem ze bral mal tm mal .. nisem pa vsega pogledal .. hvala .. nobena ideja ne more bit slaba :))

EmaZek ::

Sem popravil, sam na napačnih nastavitvah vse to počel .. lp

LeXani ::

Da ne bom odpiral nove teme.Pravkar sem kupil ta mobi (1.5). Sedaj me pa zanima, če namestim novo verzijo 2.1, imam na voljo tudi slovenski jezik? Ali moram kak dodatek namestit? Vem tudi da se mobi sam večkrat povezuje v internet, kako bi to izklopil?..da ne bi dobil kakega presenečenja glede računa.
Čas prve prijave 04.11.2005

jinzo ::

Najbolje da posles na uradni servis (REM) pa ti oni to naredijo ?

LeXani ::

Vem to ja..sam vprašam. A ni uradni servis RAM2?
Čas prve prijave 04.11.2005

Bananovec ::

LeXani je izjavil:

Da ne bom odpiral nove teme.Pravkar sem kupil ta mobi (1.5). Sedaj me pa zanima, če namestim novo verzijo 2.1, imam na voljo tudi slovenski jezik? Ali moram kak dodatek namestit? Vem tudi da se mobi sam večkrat povezuje v internet, kako bi to izklopil?..da ne bi dobil kakega presenečenja glede računa.

V 2.1 je slovenski jezik.
Povezovanje v internet: Uporabiš APNdroid.

Flashanje oz upgrade pa je sila enostavno.

nitro2 ::

LeXani je izjavil:

Da ne bom odpiral nove teme.Pravkar sem kupil ta mobi (1.5). Sedaj me pa zanima, če namestim novo verzijo 2.1, imam na voljo tudi slovenski jezik? Ali moram kak dodatek namestit? Vem tudi da se mobi sam večkrat povezuje v internet, kako bi to izklopil?..da ne bi dobil kakega presenečenja glede računa.


da se ti ne povezuje več na internet pojdi na...
settings - data sinhronization - background data in auto sync morata biti odkljukana...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nitro2 ()

globoko grlo ::

al pa enostavno APNdroid dol potegneš

Limit-sky ::

A je že kdo usposobil wifi tethering za Spico? Katero verzijo ROMa in mod rabim? Kakšen link?

Bananovec ::

samdroid.net

LeXani ::

Hvala. Res preprosto. Me pa zanima zakaj mi ne dovoli nameščanja aplikacij...pc na mobi. Je obvezno imeti rootan mobi, ali je kakšna druga alternativa?
Čas prve prijave 04.11.2005

LapD ::

Na sd kartico skopiraš aplikacijo, potem pa uporabiš npr. appsinstaller (je free na marketu). Lahko pa skopiraš aplikacijo prek ftpja na nek svoj strežnik, potem pa na telefonu prek brskalnika odpreš svoj www in od tam namestiš.
web&motion designer

LeXani ::

Zrihtal. Hvala. Težave imam samo z navigacijo iGO, mi nek teži da niso mape na sd kartici..
Kako pa to uštimam, da bo deloval ? :)
Drugače pa res super napravca, sem navdušen.. :P
Čas prve prijave 04.11.2005

LapD ::

iGo mape imajo končnico .fbl. Datoteko (npr. Slovenia83TA_2009.09_091026.fbl) skopiraš na sd kartico, kjer je instaliran iGo in sicer v mapo iGO/content/map

Če jih vseeno ne zazna, imaš ali pokvarjeno verzijo programa ali pa karte niso prave.
web&motion designer

LeXani ::

Hm. Mapo iGO (z dodatki +slo jezik (v raru) +slo glas (v raru) +slo mapa) ter apk file sem skopiral na sd - v mapo "other files". Preko tistega programa sem potem zagnal apk file. Namestil uspešno. Ko zaženem : Missing or incomplete folder: Igo/content/lang.
skopiraš na sd kartico, kjer je instaliran iGo in sicer v mapo iGO/content/map

Ko prikopim na pc, mi pokaže samo mape za slike, zvoke ter videe.
Čas prve prijave 04.11.2005

kmetek ::

LeXani je izjavil:

Zrihtal. Hvala. Težave imam samo z navigacijo iGO, mi nek teži da niso mape na sd kartici..
Kako pa to uštimam, da bo deloval ? :)
Drugače pa res super napravca, sem navdušen.. :P


meni isto :))

LapD ::

Lexani, ko priklopiš na pc bi moral vidt vse mape na kartici. In to ne morjo bit samo 3 ;) Kaj je v tem primeru težava pa ne bi vedu. Uporabljaš mogoče kak pc studio za prenos datotek na telefon? Ker meni najlepše deluje če vtaknem usb kabel, na telefonu izberem mount sd, in potem v raziskovalcu vidim vse kar je na kartici.
web&motion designer

Bananovec ::

Ko inštaliraš iGO na telefon, se ti na kartici ustvari NOVA mapa. V tiste mapo pa daš potem vse kar maš v zvezi z iGO navigacijo, tj. vse mape, jezike itd.

LeXani ::

Sem že zrihtal. Deluje :) Na novo sem skopiral še enkrat, verjetno je bla napaka v prenosu, in je kak file poškodovan bil..
Čas prve prijave 04.11.2005

ShowDown ::

Na slo-android.si je na forumu sedaj tutorial za upgrade na 2.1, če koga zanima. Jaz sem ga včeraj update-al po teh navodilih pa je vse ok.
KLIK

DuleKrtola ::

Nagibam se h nakupu Spice, pa me malo skrbi, da ima premal rama. Trenutno imam N5800XM, ki ima glih tko 128MB rama, in če odprem kak .pdf dela obupno počasi. Je kdo imel android fon z 128mb in 256mb rama, da lahko mal opiše razliko, kako se odziva en in drug ko listaš pdfje, ali pa imaš odprtih ~5 tabov v browserju?

Yaqwsx ::

kolko vem spica nima samo 128 rama

http://www.o2online.ie/wps/wcm/connect/...

poglej pod speci..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yaqwsx ()

BCSman ::

kaj je slučajno z novim androidom pri Spici dodan tudi fm radio?

globoko grlo ::

nope

Yaqwsx ::

kaj si te mislo, da so v updejtu skriti trije korejcki, ki ti radjo not vgradijo?

BCSman ::

nekje sem bral da je kao čip za radio noter samo da ni antene :p

Double_J ::

Mam še 1.5, pa me zanima zakaj ne zazna kartice, ko priklopiš na računalnik?

Edit... nekaj moraš mountat brez veze. Nepraktičen telefon...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

globoko grlo ::

sej ga lohka men daš :)

BlaY0 ::

Double J: Ja a ti bi rad da je SD kartica istočasno priklopljena na dva sistema? To ti omogočajo samo cluster datotečni sistemi, na kartici je pa navaden VFAT. Treba odklopit na telefonu in priklopit na računalniku... to lahko tudi avtomatiziraš.

Double_J ::

Na k750i si not vtaknu pa samo snemal... res pa pomoje nisi mogel hkrati snemat ter predvajat, vsaj zdi se mi.

Tle so pa svoji štosi privzeti video player(divx) enostavno ne deluje... moraš nekaj registrirati in se jebat, mi še ni ratalo. Sej zdej bom nesel na servis dat 2.1 gor, pa mi naj še vse ostalo štimajo in razložijo...
Dve šivanki...

globoko grlo ::

Kter progy uporabljjate za surfat po netu? Dolphin je uspešno polepljen z reklamami, pa full počas se zažene.
Kter bi bil kul?

Double_J ::

A kdo ve kje se da pogledati, koliko je prenesenih podatkov?
Dve šivanki...

Runnagain ::

LeXani je izjavil:

Sem že zrihtal. Deluje :) Na novo sem skopiral še enkrat, verjetno je bla napaka v prenosu, in je kak file poškodovan bil..


Hm, naredil sem vse opisano, poskušal večkrat, a mi vedno pri poganjanju iGo napiše, da nimam lang fajlov (čeprav jih vidim na kartici). Kaj bi še lahko bilo.

Mogoče pa nimam prave verzije lang datotek ali pa iGo-a? Je kdo tako dober, pa mi pošlje kakšen link na PM, da vidim, če mogoče v tem grmu tiči zajec in tlačim napačne stvari skupaj?

Hvala in lp, Runnagain!!

Runnagain ::

Runnagain je izjavil:

LeXani je izjavil:

Sem že zrihtal. Deluje :) Na novo sem skopiral še enkrat, verjetno je bla napaka v prenosu, in je kak file poškodovan bil..


Hm, naredil sem vse opisano, poskušal večkrat, a mi vedno pri poganjanju iGo napiše, da nimam lang fajlov (čeprav jih vidim na kartici). Kaj bi še lahko bilo.

Mogoče pa nimam prave verzije lang datotek ali pa iGo-a? Je kdo tako dober, pa mi pošlje kakšen link na PM, da vidim, če mogoče v tem grmu tiči zajec in tlačim napačne stvari skupaj?

Hvala in lp, Runnagain!!


Res je bilo tako, kot sem predvideval. Verzija lang fajlov je bila napačna. Problem odpravljen.

thetadej ::

hja na RAM2 samsung servis sem te dni poslal preko Simobila en telefon samsung...flac so menal, kar pomni da so odprli cel telefon...POBRALI VEN MICRO SD CARD 1GB in ponesreči je spominska kartica sedaj izginila..na servisu pravijo da ni bilo na papirju zavedeno, da je bila priložena in da ne morejo vrnit...prasci so ukrali MICRO SD CARD, čene pa na Simobilu...itak pa samsungi kr neki crkujejo ...sodelavcu pred mano crknu touchscreeen-so mu ga servisirali in ga sedaj prodaja...še za možnost nakupa OMNIE II me je sedaj minilo vse skupaj glede samsungov...sami so si krivi...povedat je pa le treba...lp, tadej

globoko grlo ::

čudno, men niso nič spizdl, pa špica se mi je tut že na tleh razletu in vseen dela BP

thumbs up 4 Simobil/ram2, haha

OldSkul ::

menda pride jeseni 2.2

Customer Reference: 2104070166
In response to your email regarding the I5700, please be advised that
currently the Android 2.2 (Froyo) update for your Galaxy Spica handset
is in development. We do not have a release date for this update as yet.
This issue has been passed to our development team and has been raised
with HeadOffice as well. There is a solution in development and will be
forthcoming shortly.
Please keep checking the website for updates on these issues.
Please be advised your details have now been logged and we will bein
contacted when the updates becomes available
Kind regards,
Antonio

Bananovec ::

Sem pravkar skuhal nekaj iz Samdroid Kuhinje. Bomo vidli, kako se bo odnesel Multitouch in nasploh vse skup.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Bananovec ::

Sem preigral par igric in multi touch ( v bistvu je zdaj še samo double touch) deluje povsem zadovoljivo.
Moj telefon je pravkar vreden par deset evrov več kot pred parimi dnevi.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Double_J ::

Kako da se baterija takoj izrabi pri tem telefonu? Če kaj igraš v nekaj urah, drugače v kakem dnevu, skoraj brez uporabe?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thompic ::

Double_J je izjavil:

Kako da se baterija takoj izrabi pri tem telefonu? Če kaj igraš v nekaj urah, drugače v kakem dnevu, skoraj brez uporabe?


Ne vem sicer, če je kakorkoli povezano s tem.. Ampak recimo meni (ne točno ta telefon v naslovu) se je baterija na popolnoma novem telefonu spraznila po približnu dnevu precej neintenzivne uporabe, in to na telefonu, ki je na veliko hvaljen ravno zaradi vzdržljivosti baterije. Ob izklopu uporabe 3G omrežja, mi telefon zdrži skoraj en teden.. Očitno ta 3G extremno kuri baterijo:)

globoko grlo ::

pa wifi, pa BT, 3G tut, gaming, GPS ipd pa itak ubijejo baterijo še na kkšnem drugem telefonu, ne sam na špici

Bananovec ::

Čim novejša verzija z nameščenim fixom za fotoaparat + Advanced Task Killer bi morala opraviti svojo nalogo. Meni baterija zdrži dlje zaradi ubijalca. Do 2-3x dlje.

Za Spico lahko pričakujemo tudi Gingerbread :D

http://forum.samdroid.net/f62/
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

No uspelo mi je onesposobit telefon. Delal sem po teh navodilih http://forum.samdroid.net/f55/lk2-08-or ... 10-a-1193/ da bi naložil gor samdroid mod. V odinu mi je napisalo v oknu finished telefon je bil pa še vedno v download načinu. Misleč da je zadeva šla skozi sem izklopil telefon z usbja, nakar ga hočem prižgat in mi nariše slikco telefon klicaj računalnik. Ponovno sem ga dal v download mode in poskusil še enkrat naložiti pda in ops gor, vendar mi odin javi samo initialized.. in se ne premakne nikamor. Tudi Win7 mi ne zaznajo več telefona oziroma napiše unknown device
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

iGO zemljevidi

Oddelek: Mobilne tehnologije
265820 (2170) klinker
»

Android navigacija?

Oddelek: Mobilne tehnologije
368469 (7345) Jst
»

iGo - update zemljevidov

Oddelek: Mobilne tehnologije
104986 (4432) krop
»

HTC Touch2 ali Samsung Galaxy Spica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
739422 (5586) Jebac18

Več podobnih tem