» »

Kako popraviti DISK? particija/format

Kako popraviti DISK? particija/format

eraserr ::

Imam Maxtorja 8.4 GB za prenosni disk in včeraj ko sem pršu domov in ga vtaknil v win2k mašino se ni mašina hotla butat z notranjega diska, če je bil ta maxtor prisoten, če pa sem ga vzel ven ni blo problemov.

vtaknu sem ga pol v mašino z win98 in k sreči pobrall vse dol kar je blo pomembnega.

Pol sem particijo zbrisal in probal novo naredit, pa se je ustavu pri **verifing drive integrity** nekako je Particion Magic ustvaru particijo, samo ga ni hotel formatirat.

Sedaj ga formatiram v win98 dosu (system disk) pa prov dolg že dela in piše ***trying to recover allocation unit***

A je še rešitev za ta disk a je ni, ker preden sem zbrisal particjo, se je še vse dalo prebrat z njega, samo v win2k ni delal

Če kdo ve kaj storit bi bil zelo hvaležen!

JLP ::

Poglej na stran Maxtorja pa poglej če ma kak utility za low level format.
Pol pa s tem LLFej disk.
Live long and prosper!

eraserr ::

Kaj pa je low level format?

miranpozar ::

Če ti disk javlja "trying to recover allocation unit...", pomeni da ima slabe sektorje! Skoraj fuč disk, torej!

Ti kar pojdi na www.maxtor.com in si pod Software Download poberi dol pravi software za tvoj disk in pusti, da ti popravi, kar se da.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

eraserr ::

Ja, disk je rešen!


low level format je pomagal!

hvala!

jeb ::

tut jest sm mel pred kratkim probleme z "recover allocation unit". Ker je bil disk se v garanciji, sem ga odnesel k prodajalcu.
Vendar, hvalabogu, bad sectorji so bili "softverski", oz. disk je imel sesut master boot record, (menda razmeroma pogosta okvara oz. raje recimo napaka), torej low format ni bil potreben. (tako pravijo serviserji).
Ce je ta tvoj disk v garanciji, je skoda, da si sel delat low format. Probej zdej uveljavljat garancijo, pa bos videl, kaj se bo zgodil...

eraserr ::

nažalost že kar nekaj časa nimam več garancije, ker je disk že star malo manj kot 3 leta :(

sicer pa zdej čist lepo dela

aja pa še to!!!

a je low level format škodljiv??? sicer tako ali tako nisem imel izbire, samo vseeno me zanima

ChiefThunder ::

Ni škodljiv.

JLP ::

LLF ni prov nič škodljiv. Itak preden pride disk iz tovarne na njem opravjo LLF.

jeb:
ne vem kaj bi bli za eni problemi z garancijo.
sm mu en disk pa naredu LLF pa ni delal pa sm ga nesu nazaj pa so ga na servis poslal pa sm novga nazaj dobu.
Live long and prosper!

Miran ::

Kakor jaz vem LLF ni škodljiv, sam ga pa ni priporočljivo delat glih za vsako figo, saj poseže zelo nizko na nivo magnetnega zapisa diska...
Overclock yourself !

TESKAn ::

Kokr vem, ti LL format sam namest poškodovanih sektorjev not 'vstavi' nepoškodovane, k jih ma na rezervnem delu diska, tko da je vse, kar lahko pri LL pokvariš soselitvena tabela, k je zapisana v enmu flashROM - u na disku. Torej LL fleša ta ROM. Tko da po moje če zajebaš disk se ga še da zbudit nazaj. Or something.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Low Level Format ???

Oddelek: Strojna oprema
261376 (1114) Blup
»

format hdd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6856 (717) kllicker
»

Na tem je več...

Oddelek: Novice / Diski
282020 (2020) Sergio
»

sesut disk???

Oddelek: Pomoč in nasveti
131515 (1306) miranpozar
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222912 (2613) XtX

Več podobnih tem