» »

nasvet za laptop drivers

nasvet za laptop drivers

Gutjerez ::

Danes sem dobil laptop in želijo da ga formatiram in na novo naložim winse.
Laptop ima zaklenjen bios. se prvo morem s tem mantrat ker nevem kako odklenit bios.

Ok pol pa kje za vraga dobiti driverje... to je Lancom Neon p4-2600
a tale lancom nima spletne strani z driverji? oz kje da najdem dobre driverje?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Šimpanz ::

Pokliči na Lancom pa vpraši.

ne_kdo ::

prodajalci se vse bolj nagibajo k temu da si moraš driverje naložit sam iz internete za vsako komponento posebej.

Gutjerez ::

in kje na netu najdem original driverje?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

KoMar- ::

Na uradni strani proizvajalca posamezne komponente. Za začetek ugotovi, kateri ti sploh manjkajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Gutjerez ::

KoMar- je izjavil:

Na uradni strani proizvajalca posamezne komponente. Za začetek ugotovi, kateri ti sploh manjkajo.


ja zaenkrat nobeden. ker še nisem formatiro ker ne morem. ker me prosi pass za bios. in ne morem formatirat.

drgače pa bodo manjkali na zvok, ethernet, wireless, infrared..
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

A si mogoče kupil takega, ki je s kamiona dol padu in ga je prejšnji lastnik zaklenil v bios-u.

Gutjerez ::

solatko je izjavil:

A si mogoče kupil takega, ki je s kamiona dol padu in ga je prejšnji lastnik zaklenil v bios-u.


Ni to moj laptop. prijateljica mi ga je prinesla ces da njen ocim ali dedek zeli da formatiramkerin na novo nalozim win xp. ker delajo xpji ful pocasi itd. in ko ga prizgem sem prvo preneso slike pa word dokumente na usb kluc pol pa seu v bios da bi nastavo na boot ampak je pass..
pol grem malo na net iskat driverje ce bi slucajnoresetiro bios da bi pol imeu vse pripravljeno. ampak... ni original driverjev.. zato rabim pomoc. ker ce ni driverjev pol itak nix ne morem.. pa tudi ce formatiram

berimoj podpis
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

Potem lastnik tudi ve za geslo bios-a in ti ga bo z veseljem sporočil. So postopki, po katerih lahko ta geslo zbrišeš, vendar mora biti znano lastništvo, da se naredi kaj takega, sicer kaznivo ob morebitni prijavi pravega lastnika.

KoMar- ::

Sploh ni nujno, da rabiš it v BIOS za nastavit boot device - pri nekaterih matičnih lahko to narediš z F8 ali F11/F12...

solatko ::

Ne moreš, če je bios pod geslom.

Gutjerez ::

solatko je izjavil:

Potem lastnik tudi ve za geslo bios-a in ti ga bo z veseljem sporočil. So postopki, po katerih lahko ta geslo zbrišeš, vendar mora biti znano lastništvo, da se naredi kaj takega, sicer kaznivo ob morebitni prijavi pravega lastnika.


lastnik neve. če bi vedu bi povedo. niti to ni biu njegov nakup laptopa. to je zdaj že 3 lastnik. in dedek od frendice neve nix gesla pa od tistega ktir mu ga je prodau tisti tudi neve ker so ower 60 stari. tak da ni tu nobenega lastništva ker je to star laptop. 6 let že. tak da bog ve kdo je naredo pass v biosih.
jaz želim samo formatirat oz prvo se znebit passa v biosu
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

Odklopi baterijo na matični plošči za nekaj minut.

Gutjerez ::

solatko je izjavil:

Odklopi baterijo na matični plošči za nekaj minut.


sem odprl vse tri pokrovčke zadaj in nikjer ne najdem baterije. tak da nevem kako da naj odklopim baterijo.
ali pa obstaja kak drug način da resetiram bios. ker sedaj je pa potrebno na novo naložiti windowse. in brez boot ne gre.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

Verjetno boš moral sneti prednjo stran, tipkovnico in tachpad. Poglej če je na netu kaj navodil, poizkusi srečo tukaj:
http://www.youtube.com/results?search_q...

Gutjerez ::

solatko je izjavil:

Verjetno boš moral sneti prednjo stran, tipkovnico in tachpad. Poglej če je na netu kaj navodil, poizkusi srečo tukaj:
http://www.youtube.com/results?search_q...


to je tu vse lepo prikazano. samo tale laptop ki ga mam zdaj jaz pa je čist drugače. ko odprem 3 majhne pokrove ni nikjer baterije za videti. da bi vse odprl gor pa ne raskiram ker bog ve kaj znam naredit da sploh nebo več delo
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Šimpanz ::

Pol pa ne delaj tega in poišči nekoga ki zna.

Gutjerez ::

Šimpanz je izjavil:

Pol pa ne delaj tega in poišči nekoga ki zna.

ti pa si res v pomoč. saka ti čast. dobiš flaško z deci toplega mleka
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

ender ::

solatko je izjavil:

Odklopi baterijo na matični plošči za nekaj minut.
Na večini laptopov to ne deluje - če hočeš resetirati geslo, moraš imeti programator, in z njim pobrisati nastavitve.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Na večini laptopov to deluje, razen na dragih zadevah, kjer se kupec odloči, da se geslo zapeče v bios, zaradi varnosti pred tatvino. Default naložen bios, je brez gesla.
Je pa potrebno včasih narediti tudi kratki stik na ležišču baterije, ker so podatki na nekaterih MB zelo dolgo živi, kljub odstranitvi baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

toshiba zaklenjen trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
273969 (3163) solatko
»

Laptop in kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
183080 (2644) Karen
»

ohraniti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
161537 (1301) Gutjerez
»

Zaklenjen BIOS... Kako do kode?

Oddelek: Pomoč in nasveti
153957 (3192) Gutjerez
»

Bios pozabljeno geslo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101572 (1386) mayhem

Več podobnih tem