» »

Fedora 12 KDE auto login - ne dela?!?

Fedora 12 KDE auto login - ne dela?!?

tj6000 ::

Na eni kišti imam naloženo 64bitno fedoro 12, uporabljam kde...

ker je to "surferski" računalnik bi rad nastavil avto login, da ni potrebno vedno tipkat gesla...

system settings / advanced / login manager / convenience

- enable auto-login; user
- enable passwordless logins; user

nastavil sem prvo, drugo, oboje... v nobenem primeru ko zaženem računalnik me ne logira, ampak moram še vedno izbrat userja in vtipkat geslo...

Kdo je zdej tu idiot??? :D
www.dBastards.si

rejven ::

sicer mam na ubuntu enake težave ampak sem nekje zasledil, da jih ma fedora tud, bug?:)

tj6000 ::

Mi lahko kdo napiše kako to nastavit še drugače? spremenit config datoteko? katero?
www.dBastards.si

rejven ::

baje, da trenutno negre:). Se pa nisem preveč poglabljal.

tj6000 ::

noro :S
sploh se ne, da to uštimat?
www.dBastards.si

tj6000 ::

Torej, tega se ne bo dalo rešit ali kaj?!?

Kakšna druga ideja?
www.dBastards.si

rejven ::

google pravi tole

First off, a huge thanks to the user mjc for this great tip which allows you to enable auto-login!

Edit the file /etc/gdm/custom.conf to make it look something like:

[daemon]
TimedLoginEnable=true
AutomaticLoginEnable=true
AutomaticLogin=jorge
TimedLogin=jorge
TimedLoginDelay=0

Replacing jorge with the username you want to automatically log in as. When done, save and exit the file.

Now you have to remove the keyring password. Yes, that does mean that your keys and passwords will be unprotected.

To change/remove the keyring password:

1. Open Passwords and Encryption Keys in Accessories
2. Go to the Passwords-tab
3. Right-click the Passwords:login-keyring and select Change Password.

Enter in your password in the top field and leave the new password fields (Password and Confirm password) empty to remove the keyring password. Click Change. Reboot your machine and you should log in automatically!

Thanks again mjc!


link http://jorge.fbarr.net/2010/06/09/fedor..., probi pa poročaj:)

tj6000 ::

to sm že poskušal - ne dela na kde
www.dBastards.si

Icematxyz ::

Če bi moral ugibati. Oba sta izbrala pri namestitvi svoje distribucije šifriranje. Nekaj v tem smislu:

 encrypt disk

encrypt disk



Vir slike

  enrypt home

enrypt home



Vir slike

Je tako?

tj6000 ::

hmmm, a veš d ase ne spomnim - je bilo že kar nekaj časa nazaj...

Kako lahko to preverim in izklopim?
www.dBastards.si

Icematxyz ::

Fedora in Ubuntu zdaj vidim da malo drugače vse skupaj naredita. Na osnovnih nastavitvah. In da pri Ubuntu je najverjetneje to razlog kaj sem napisal. Če vljučiš šifriranje ob namestitvi potem v KDE autologin ne deluje za uporabnika ki ima šifrirano svojo mapo. Saj se le ta dešifrira po tem ko vpišeš svoje geslo ob prijavi. In autologin + šifrirana uporabniška mapa -> wrong.

Ampak Fedora sem zdaj malo pogledal in če prav razumem na osnovnih nastavitvah se šifrira kar celoten trdi disk (razdelek). Tako da ne vem če je v tvojem primeru to krivo. Ker dešifriranje celotnega diska (razdelka) če prav razumem se izvrši takoj po tem ko se Fedora zažene (po grub) in moraš vpisati passphrase. In potem pride na vrsto zagon OS in šele na toprijava uporabnika. Hm. Tako da pri Fedora na osnovnih nastavitvah verjetno ni to krivo. Pri Ubuntu pa je v primeru šifriranja uporabnikove mape to pričakovano in normalno. Pri Fedora na osnovnih nastavitvah pa sedaj vidim da verjetno ne.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Nisem preveril na Fedora 12. Ampak Fedora 13 KDE Spin.

Če dam na "Enable Auto-login". In izberem v izbirnem oknu uporabnika in vse skupaj potrdim. Zadeva deluje. Preveril sem tudi kaj se zgodi na Fedora 13 če šifriraš razdelek ob inštalaciji. Kot sem predvideval. Ne vpliva na Auto-login v kolikor je nastavljen na določenega uporabnika. Ker za passphrase vpraša že pred tem ko se sistem naloži. Tako da ne vem kaj je narobe na tvoji Fedora 12 inštalaciji. Moralo bi delovati. Če nimaš razlogov proti. Namesti Fedora 13? In težave ne boš več imel? Ne glede na to kaj je razlog težav ki jih imaš trenutno z Fedora 12 inštalacijo.

Zgodovina sprememb…

rejven ::

js se tud ne spomnim zdele z glave :P

Icematxyz ::

Katero verzijo Ubuntu uporabljaš?

Kako bi najlažje preveril? Odpri Nautilus (file manager). Mesta -> Domača mapa in pritisni tipki CTRL + H. Da se ti pokažejo še skrite datoteke in mape v tvoji domači mapi. Če pritisneš še enkrat CTRL + H jih lahko spet skriješ.

Se pravi sedaj si na lokaciji /home/ime_tvoje_domače_mape. Zdaj pa poglej če so v njej mape: .Private, Private in .ecryptfs. Ne vem točno ampak morda je celo katera od teh treh map na lokaciji /home. Tako da še poglej tja (CTRL+H).

Če so te mape tam potem uporabljaš najverjetneje šifriranje.

rejven ::

sm spregledal, so mapce tam tko, da zgleda dam sm ekripteru:).drugač mam pa lucida.

Icematxyz ::

No za to pa "ne dela" autologin. :)

rejven ::

sem sklepal:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cisco osnovne nastavitve switch

Oddelek: Omrežja in internet
10773 (589) c3p0
»

Fedora 15 ali Ubuntu 11.04

Oddelek: Pomoč in nasveti
172046 (1772) xandros
»

Izšla Fedora 10

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
124970 (3812) Forstner

Samba, Linux, Windows XP

Oddelek: Omrežja in internet
201920 (1692) hruske

Več podobnih tem