» »

Defrag diska - problem

Defrag diska - problem

FeniksX ::

Imam en manjši problem in sicer.
Sestra je dobila laptop (Acer) na katerem so že inštalirani windows 7 home premium. Sedaj je pa problem bi razdelitviji diska, saj je samo ena skupna particija 450Gb, katero pa lahko skrčim samo za 200Gb, saj naj bi ble vmes nepremične datoteke. To sem poskusil odpraviti z O&O defragom - offline načine pa ni bilo nič bolš.

Tak, da bi kdo mogoče vedu kako bi lahka skrčil particijo za več kot 200Gb, da lahko nato nareidm novo particijo.

Hvala za odgovor.

popster ::

Z deljenjem diska si lahko nakoplješ težave. Zakaj pa rabiš dve particiji?

FeniksX ::

Emmm ker je trenutno sam ena particija? .... Kaj pa če bi blo treba formatirat .... če sta 2 particiji se sam ena particija formatira, podatki na drugi particiji pa ostanejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FeniksX ()

333333 ::

Pa maš medij za namestitev? al je na disku recovery particija :) ?
Spiritual

FeniksX ::

Zdej trenutno nimam laptopa pri sebi, so pa če se prav spomnem tam pod disk manager 3 particije, s tem da je sam ena vidna pod Računalnik.

Ena je pač 450Gb tu so pač windowsi gor pa programi, pol en je 100Mb je System filesm al neki takiga ... pol je še pa en 12Gb ko je mislim, prostor za obnovitev al neki takiga.

Sam ka nej bi to točno mel veze s tem, če hočem narejeno particijo razdeliti na manjšo in eno večjo, npr 60Gb in 390Gb, vendar kakor sm reku, največ gre do 200Gb ker so kakor piše neppremične datoteke v napoti ... sam na netu pa prebrau, da lahka to z kakim dobrim defragom predn se windowsi bootajo, da premesti, sam to ni nič pomagal :P

Valentin ::

S katerim programom pa si probal razdelit particije?
Priporočam ti Partition Magic.

FeniksX ::

Emm z Windowsovim razdelilcem.

Glede partition magic ... ne mi ga ravno omenjat, ravno pred kakim 2 tednim sm ga samo pognal, pa mi je 2 particije zbrisalo ....

bluefish ::

Partition Magic za Win Visto/7 ni več ravno najboljša izbira.

333333 ::

FeniksX je izjavil:

Emm z Windowsovim razdelilcem.

Glede partition magic ... ne mi ga ravno omenjat, ravno pred kakim 2 tednim sm ga samo pognal, pa mi je 2 particije zbrisalo ....



Sem ga samo pognal... nic nisem naredil oz kliknil pa je sam zbrisal ja... zakaj se vedno vse samo nardi? al pa je kak otrok kriv? :)


Lahko bi poskusil recimo s temle samo tudi tukaj ti zbrise vse ce klikas krneki pa ne beres kaj :)
http://www.acronis.com/homecomputing/pr...
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

FeniksX ::

Lej dobesedno sm napisu kakor se je naredl.

Inštaliru sem program, nato pa zagnal in ko sem ga zagnal mi je vrglo en error, na katerem si lahko kliknil amo OK s tem pa je zaprlo. Po errorju mojih dveh največjih particij ni bilo.

Sej če mi ne verjameš mi je čisto vseeno, zelo rad bi ti magar filmček posneu, sam ne mislim spet ceu dans se zafrkavat podatkov nazaj dobivat.

333333 ::

Kot je ze rekel blueFish partition magic ni za win 7 ali vista, ko ga zazenes ti najde error tako kot si ti rekel kaj pa si pozabil pa je to da ti ponudi opcijo popravi al ne... ti si dal popravi in po tej tvoji komandi se je pol vse samo nardilo ja :)
Upam da si se naucil kaj iz tega.
Spiritual

popster ::

. Kaj pa če bi blo treba formatirat .... če sta 2 particiji se sam ena particija formatira, podatki na drugi particiji pa ostanejo

Sej ponavadi ne formatiraš, če imas gor podatke,..

axee ::

popster je izjavil:

. Kaj pa če bi blo treba formatirat .... če sta 2 particiji se sam ena particija formatira, podatki na drugi particiji pa ostanejo

Sej ponavadi ne formatiraš, če imas gor podatke,..



No saj vemo kaj je namen dveh particij, pač se rado zgodi da uporabnik zasvinja windowse in je tako format daleč najboljša rešitev, brez kopiranja podatkov na nek zunanji disk.

Drugače pa jaz priporočam Partition Wizard Home Edition.

popster ::

brez kopiranja podatkov na nek zunanji disk.


uporabis live boot cd pobrišeš vse podatke razen tvojih in na novo instaliras winse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303509 (2990) Malajlo
»

koliko particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
294709 (4214) inbox
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627995 (7079) buneech
»

problem particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
181996 (1862) Izi
»

Partricije ter win XP in RH9

Oddelek: Operacijski sistemi
181244 (1078) DixieFlatline

Več podobnih tem