» »

Trg pametnih telefonov oživel, Nokia vodi

Trg pametnih telefonov oživel, Nokia vodi

X-Bit Labs - Podatki, ki jih je za prvo letošnje četrtletje zbrala International Data Corporation (IDC), kažejo okrevanje trga pametnih telefonov. Proizvajalci so prodali 54,7 milijona pametnih telefonov, kar je za 56,7 odstotka več kot v enakem obdobju lani in celo za 38 odstotkov več kot v lanskem zadnjem četrtletju, ki je zaradi praznikov tradicionalno najboljši kvartal v letu. Pametni telefoni so predstavljali 18,8 odstotka vseh prodanih telefonov.

Na prvem mestu je še vedno Nokia, ki je imela spričo novih modelov C3, C6, E5 in N8 še vedno 39,3-odstotni tržni delež, kar je povsem enako kot lani. Drugi je RIM s svojimi BlackBerryji, ki je izgubil poldrugo odstotno točko in pristal pri 19,4-odstotnem deležu. Krepko je svoj položaj izboljšal Apple, ki se mu je agresiven pristop z iPhonom obrestoval - svoj rezultat so popravili za tretjino in dosegli 16,1-odstotni tržni delež. Vsi ostali proizvajalci (HTC, Motorola ...) so imeli manj kot petodstotni tržni delež.

19 komentarjev

MPodlesnik ::

Tole je pa prav zanimivo. Kako nov je tale test?

zee ::

Nekaj dni nazaj je bila novica o tem objavljena na gizmotu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bor H ::

A obstaja že kje kakšna pametna definicija smartphona? Mam občutek da skoraj kakorkoli postaviš zadeve boš zajel še boljše SEjeve feature phone

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bor H ::

Torej je tale del še najbolj točn: In other words, it is a miniature computer that has phone capability.
z drugimi besedami, ni definicije in lahko vsak proizvajalec reče: tole je tole pa ni smartphone, odlično

zee ::

Nekako tako. :P
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MPodlesnik ::

Zato pa nokia še vedno vodi. Čeprav gledano iz vidika katera znamka ima največje naraščanje v % pa je dokaj razumljivo zakaj. Mislim da bo čez nekaj let, ko bo tudi starejša populacija, ki še vedno rada uporablja lahko razumljive in uporabne nokije, presedlala na prave telefone :) hehe

zee ::

Narobe. Nokia vodi, ker je z leti dobila renome proizvajalca dobrih in zanesljivih mobilnih telefonov, kar pa v zadnjih letih zaradi izredno hitrega razvoja mobilnih naprav ne velja povsem. Na nek način bi jo lahko primerjali z avtomobilsko znamko VW.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bond007 ::

Pomoje nokia vodi zato, ker imajo nižji modeli dokaj dober price/performance - recimo za daš 50€ za telefon v paketu za 10€ mesečno (orto u nulo) in imaš velik 3,2" touch screen, 3G, GPS,..

zee ::

Tudi, ja. Pametni mobilniki se začnejo v območju 300-400 EUR in več.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

js osebno ::

zee je izjavil:

Tudi, ja. Pametni mobilniki se začnejo v območju 300-400 EUR in več.

Ne. High-end telefoni se začnejo pri približno taki ceni.
Nokiini smartphoni pa bistveno nižje...

zee ::

Redna cena, brez subvencij s strani operaterja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

js osebno ::

Recimo da imaš delno prav. Čeprav so nekateri telefoni nesramno poceni...
Nokia 5230 - cena je pod 200 EUR. In JE smartphone...

Lonsarg ::

Jap, in tudi Androidi se dobijo ze od dobrih 200EUR, recimo samsung galaxy, pa niso edini. Symbian S60 in gor se pa itak najde ze na skoraj vsaki malo drazji zadevci, tak da mas res poceni smarthphone. Osebno pac definiram smarthphone preko operacijskega sistema, ki ga uporablja in ne samih funkcij(wifi,GPS, itd) Me pa vseeno zanima, kaj vse je v tistih 16% others od tele analize, zakaj se tako malo to objavi, celotna ta analiza stane 1500EUR za osebe in 6000EUR za podjetja... 70 strani heh, ne sam tale mala tabela, ki jo dajo zastonj v javnost.

js osebno ::

Galaxy stane 500 EUR..

Spock83 ::

Kupil HTC Desire in sem si rekel to je to (prej sem imel Nokio E90 in Qtek 2020). Zdaj mi je tudi precej jasno zakaj je iPhone oz. njegov uporabniški vmesnik toliko hypan. Android mi je odličen. Tako preprosti in mogočen. Še kakšen WebOS bi probal.

Lonsarg ::

Ne vem kater galaxy ti misliš, Samsung i5700 Galaxy je 230EUR, i7500 Galaxy pa 240EUR naprej. Pa HTC Tatoo tudi stane toliko, sam sta oba samsunga bolša izbira, Tatoo bi glede na specifikacije moral stati 150EUR.

NOkia 5230 maš pa že od 160EUR naprej, pa še kakšne nokije se dobi v istem rangu z klasičnimi 2" zasloni in navadno tipkovnico.

Bistri007 ::

Na prvem mestu je še vedno Nokia, ki je imela spričo novih modelov C3, C6, E5 in N8 še vedno 39,3-odstotni tržni delež, kar je povsem enako kot lani.

???

Kako gresta skupaj uporaba preteklika in modeli, ki jih še ni na trgu? Q3 bodo prišli navedeni.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

KoKi ::

Bor H je izjavil:

Torej je tale del še najbolj točn: In other words, it is a miniature computer that has phone capability.
z drugimi besedami, ni definicije in lahko vsak proizvajalec reče: tole je tole pa ni smartphone, odlično

Smartphone je za mene telefon, ki mi nudi tiste funkcije, ki jih jaz potrebujem.
# hackable


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostala le Android in iOS, zbogom konkurenca

Oddelek: Novice / Rezultati
4418371 (14677) andromedar
»

Samsungov dobiček in tržni delež padla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5129261 (26845) zmaugy
»

Prodaja tablic narasla, Android in Samsung pridobila, Apple izgubil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8522590 (19007) klinker
»

Pametni telefoni: Samsung prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
2711941 (9911) Elysium
»

Bliskovni pomnilnik se ceni

Oddelek: Novice / Rezultati
338808 (6711) kogledom

Več podobnih tem