» »

Linksys WRT610N V2 in multicast

Linksys WRT610N V2 in multicast

erly ::

Živjo,
ali ima kdo omenjeni router in mu deluje Multicast?
Še enkrat opozarjam, da gre za verzijo 2, ki ima odzadaj on-off gumbek!

Štorija: Imel sem v1, ki sem je vrnil, ker je postala nestabilna. Multicast je delal BP. Dobil nov router v2, kjer ob aktivaciji/klicu multicasta (recmo prek VLC) ta takoj zmrzne.

Če bo že kdo odpisal, me morda zanima tudi gigabitna alternativa, kjer veste da multicast deluje? (ker res ne vem kaj potem kupiti :( )

LP,
Robert
LP, eRLy

srus ::

Pozabi na Cisco/Linksisov firmware in si na ruter naloži dd-wrt. Tvoje težave bodo čudežno izginile in ne bo ti potrebno razmišljati o novih alternativah.

erly ::

srus je izjavil:

Pozabi na Cisco/Linksisov firmware in si na ruter naloži dd-wrt. Tvoje težave bodo čudežno izginile in ne bo ti potrebno razmišljati o novih alternativah.


Ja opcija! V tem trenutku imam možnost dobropisa, v primeru, da dam gor DD-WRT in težave ne izginejo in hkrati ne uspem nazaj postaviti original FWja pa sem stran vrgel teh 100+.
Iskal sem po netu in nisem našel primera, ki bi dejansko na tem modelu nato zadeva "proradila" na DD-WRT. Sem pa našel mnenja ljudi, ki so povedali, da, če je HW problem potem tudi pod DD-WRT ne bo delovalo.

Skratka, je tvoj nasvet iz prve roke?

LP
LP, eRLy

srus ::

Če je nasvet o menjavi HW, kot način odprave problema, prišel iz Cisco/Linksisove podpore potem ga ignoriraj.

Iz lastnih izkušenj z wrt160nl vem, da Cisco/Linksisova podpora ni vredna pol k. Fantje so sicer razpoložljivi, dosegljivi, ustrežljivi a popolnoma neučinkoviti - v mojem primeru so multikasti popolnoma onemogočili delovanje ostalih portov in wirelesa, kar se je sicer tudi brez multikasta zgodilo na vsake tri dni samo od sebe. Tehnična podpora mi je predlagala menjavo HW, medtem, ko na njihovem uporabniškem forumu jamra kopica uporabnikov z enakimi problemi, ki jim menjava HW ni pomagala.

Instaliraj dd-wrt, še vedno lahko narediš rollback nazaj na originalni firmware.

Torej moj nasvet je iz prve roke za model wrt160nl.

erly ::

OK, dal gor DD-WRT in sedaj res deluje! :) Še vedno pa ga malce "špona" občasno in prekine IPTV. Skratka, če hočem v miru gledat moram mimo routerja na NMP.

Hvala za pomoč.


ps: Ko sem DD-wrt naložil povrhu starih nastavitev se je popolnoma sesul ob naslenjem rebootu. Pomagal je šele reset na rdeči luknjici in nato sem wrt parametriziral iz default nastavitev. Od takrat deluje, enkrat je iptv izginil - prvi dan.
LP, eRLy

klasicni ::

erly,

kako se ti zdaj te mesece obnaša dd-wrt? Ti kaj prekinja linijo? Si na splošno zadovoljen?
Jaz sem nabavil ta router in razmišljam da bi kar iz prve dal gor dd-wrt, ker sem ga uporabljal že na prejšnjih routerjih.

luky ::

Fantje imam isti router in takoj na začetku dal gor DD-WRT in dela kot se spodobi...
luky!

klasicni ::

luky,

ni nobenih "drop out"-ov pri brezžičnih povezavah? Da vsake toliko časa izgubiš internetno povezavo?

erly ::

Oj, dejansko dela... ni nekih dropoutov z netom. Xtreamer IPTV se ne spomenem več kdaj mi ga je nazadnje prekinilo...
Tudi prenos ne pada... mislim d,a imam sedaj max reboot time več kot 1,5 meseca!
LP, eRLy

staher ::

L.P.
Imam ist router dal sem takoj gor DD-WRT in dela brez problema. Ko vklopim ip tv preko lan povezave mi zmanjka wifi, ko pa vklopim multicast, pa mi tv ne dela.
Zanima me zakaj mi ne dela wifi?


hvala
staher


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221786 (8754) betko007
»

Ruter Linksys WRT 160NL

Oddelek: Pomoč in nasveti
111012 (813) TOP
»

WRT 160NL + T-2 - firmware

Oddelek: Omrežja in internet
102531 (2197) blze
»

Čimhitrejši wireless access point(ali router)

Oddelek: Kaj kupiti
272505 (1966) xandros
»

Težave z ruterjem?

Oddelek: Omrežja in internet
102145 (1954) srus

Več podobnih tem