» »

Zvok hresci (onBoard PCI128 - GA7vrxp)

Zvok hresci (onBoard PCI128 - GA7vrxp)

matic ::

Kar na 1x! Puff.. ko strela z jasnega mi je zace zvok na zvocni kartici hrescat. Kartica je onBoard Creative128 na plosgi Gigabyte GA-7vrxp.

Najprej je zacelo vceraj pa sem potem malo premaknil "softwerske" potencimoetre v windowsih tam na zvocniku spodaj pri uri.. pa je bilo potem nekako o.k... in sem se lepo gledal en divx vceraj, dane pa sem na novo instaliru windose ze 3x in hresci in hresci..

A ima kod kako idejo?
Ce ne drugace bom plosco nesu nazaj v garancijo.. ampak a je lahko tuki se kak drug vzrok? Lahko se kej sam sprobam? :\

p.s.: sistem je winXP, gonilniki pa so privzeti (od winXP).. Prej je z njimi delovalo vredu. Poskusil tudi z prilozenimi gnilniki na cdromu od maticne - rezultati enaki - hrusc!
  • spremenilo: matic ()

Maximus ::

Men je zacel hrescat ko sm dal gor bios F6. No pol sm pa sou na gigabytovo stran, zbral motherboard, ter driverje nato pa za zvocno. Snel sm jih dol installu in od takrat je zvok res cist. Mam pa MB 7vrxp.

LP!

matic ::

"bios F6" kaj je to verzija biosa?! Nevem jaz ga sploh se nisem nadgrajeval.
Sploh nisem nic spreminjal, pa je zacelu hrescat..

Bom poskusil nadgradit bios in uporabit njihove driverje.. :\

swalow ::

hmm, preveri da ni kaj narobe z mikrofonskim vhodom. problem je lahko tud, ta, če stvar ni na mute in lahko potem zvok hrešči, mogoče tudi kaka prevodna smet v vhod prišla in malo je*e zvok.

matic ::

sem upgradal bios na F10 (zadnja verzija), uporabil driverje na GA strani.. pa nic.. poskusil tudi z win98.. pa nic.. :\
Jacke (priklucjke) zadaj in plato sem tudi pregledal.. pa nic.. mikrofon imam pa odklopljen..

Samo zvok po gradih na racunalniku zgleda ok. Se pravi vizualni zvok. Npr. v Winampu ali pa v MediaPlayerju. Na "osciloscopu" zgleda lep zvok.. ker kadar kak mp3 ali cd hresci se to tudi tam vidi da je precej hrescavo.. tako da ocitno nekje na koncu nekaj povzroca ta hrusc.. :O

Uhhhhh

Ocitno bom moral pac plato nest na servis.. grrrrr :\

Silence-r ::

Pa si dau nastavitve v biosu na default setings...
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

matic ::

Dau... :\ Tako in tako pa ko flashas BiOS se vecinoma vse podere..
Niti ni tle frke ce je prej vse delalo.. ;( Ampak vseeno sem tudi to ze..

Nic, plato ven sraufam in jo nesem na servis.. kjer samo upam da nebo tako kot vedno.. Po 2 tednih mi jo bodo vrnili in rekli da je z njo kao vse o.k.! Grrrrr...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvok -> hreščanje (win10)

Oddelek: Pomoč in nasveti
8789 (618) Han
»

Disk Seagate 400GB, ST3400620NS

Oddelek: Strojna oprema
121513 (1207) Crimson_Shadow
»

po zvočnikih skoz nekaj hrešči, cvili

Oddelek: Strojna oprema
191534 (1316) MitkoVIP
»

Gigabyte 7vrx POMOČ, jaz nimam več idej

Oddelek: Pomoč in nasveti
151330 (1007) Klampfer
»

problem (najverjetneje) z Leadtek GF4Ti4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
573050 (2340) Blizz

Več podobnih tem