» »

Call of Duty: Black Ops

Call of Duty: Black Ops

««
«
1 / 17
»»

Rotaidal ::





9.11.10 prihaja nov COD, tokrat ga spet razvija Treyarch, torej tisti, ki so delali tretji in peti del serije. Vojno obdobje naj bi bilo po drugi svetovni vojni.

Prihaja za PC, PS3 in xbox 360.
  • zavaroval slike: Rotaidal ()

Meizu ::

Kaj a zdej bojo že COD serije štancali vsake dva meseca al kko :)

Bananovec ::

Štancajo jih dve leti.
Zanima me, če bo to kaki mod za CoD: MW2?
Ker se mi zdi, da je CoD: WaW tudi bil mod za CoD4...
Naj me nekdo popravi!

Igro bom morda kupil, pa še to samo, če bo dobra. Nekih modov ne mislim kupovat.
Seveda pa bi prvo raje videl gameplay. To, kar je tu vidno, liči na BF serijo.

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

Jaz nevem zakaj folk kupuje igre...Partis.si je zato da ti igre sprobaš pa pol kupiš... Vem da ni tukaj piratstva dovoljenega ampak to ni nič slabega :) Zato pa ste zdaj vsi slabe volje ko je MW 2 taki qrac :)

barocco ::

SEJ je vedno bilo tako, da je za ACTIVISION-om,prišel par mesecev kasneje novi COD od TREYARCH-a !!
men osebno niso COD 3, COD 5- MAN AT WAR IN ta prihajajoči od TREYARCH-a nič slabši,nasprotno, se kdo spomni,da je gameplay veliko daljši, grafično, pa tud ni tko zanič kot nekateri govorijo..
osebno se veselim že naslednjega BLACK OPS.;)

Bananovec ::

Ja ampak že 6. oz. 5. (nevem natančno) igra iz CoD serije na istem pogonu?

destroyer2k ::

9000

Od enke je že isti pogon samo da je zelo predelan (quake 3 pogon je).

BALAST ::

Upam da ne bodo tako zasral MP, kot so ga v COD:MW2. Pa razvijalci Treyarch so mi ljubši kadarkoli na vseh področjih proti Infinity Ward.

Tomozuki ::

Uf, hladna vojna, to bo šele zakon :) Pričakujem tudi ustrezno, jedrsko nabito atmosfero in da bom spet rešil Svet pred pogubo orožja za množično uničevanje. Sicer zlajnano, ampak vzdušje pa je zmerom dobro.

Tr0n ::

Vse, kar ni od IW, ni pravi CoD. In ker v bistvu ni vec IWja, tudi ni vec pravega CoDja.

Kar pa se ne pomeni, da Treyarch ne zna naredit dobre igre. Sedaj imajo idealno priloznost, da se izkazejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

opeter ::

Saj so se že (CoD5: World at War zame osebno najboljši izmednj zadnjih CoD-ov).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Meh, CoD5 je bil "ok", najboljsi pa sigurno ne.

mastah ::

cod1 je biu najbol, potem pa vse slabs. dobri cajti k smo to spilal

opeter ::

mastah je izjavil:

cod1 je biu najbol, potem pa vse slabs. dobri cajti k smo to spilal


Ja, ampak tisto so bili drugi časi. CoD 1 (Stalingrad, nikoli te ne bom pozabil) in Medal of Honor 1 (D-day - OMG, kot da bi bil Tom Hanks).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

st0jko ::

CoD1 je itak legenda. Najboljši po CoD1 je pa CoD4, ker je pokazal nekaj novega. Vsi ostali so samo slabi remaki.
keks?

Tomozuki ::

Mene je pa vsak CoD navdušil. Vbistvu sem komaj čakal, da lahko igram nov del serije.

Isotropic ::

opeter je izjavil:


Medal of Honor 1 (D-day - OMG, kot da bi bil Tom Hanks).

slabo izveden imo oz igri se pozna starost
(ustavi se za par s in magar lezi- bos videl, kako bodo zaceli streljati nate)

opeter ::

Isotropic je izjavil:

opeter je izjavil:


Medal of Honor 1 (D-day - OMG, kot da bi bil Tom Hanks).

slabo izveden imo oz igri se pozna starost
(ustavi se za par s in magar lezi- bos videl, kako bodo zaceli streljati nate)


OK, bom poskusil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bajsibajsi ::

st0jko je izjavil:

CoD1 je itak legenda. Najboljši po CoD1 je pa CoD4, ker je pokazal nekaj novega. Vsi ostali so samo slabi remaki.


Se popolnoma strinjam.

rezator ::

COD bo isto kot je NFS. do porshejev so bli dobri, pol je blo pa samo sranje naprej... podobno je tudi z total war... medieval 2 trga gate, zdaj pa še samo sranje že dvakrat...

Berserker ::

Dajte no gameplay je že od enke enak. Dopadel se mi je cod1 zaradi tistega prekleto dobrega vzdušja, cod2 je bil še kr dober ampak že malo manj. Tudi trojka ni bila slaba ker je prikazala tudi grozote vojne in trpljenje pa QTE so vključili, vožnjo tankov pa nekak napol sandbox misijo. Petka je imela japonce, trganje telesa ampak na koncu remake enke. Od tod naprej je igra še samo olož.

RazzorX ::

Preveč se "matrajo" z nekimi dodatki k igri (pri enki si se streljal in to je bilo to), že pri dvojki so neki radarji, ki ti povejo kje nekdo je ko strelja, pri štirki je že kar lep kup takih zadev do helikopterjev in ne vem česa, pri petki tudi, da šestke sploh ne omenjam. Na koncu druge zadeve pobijejo več folka kot ti sam. Saj če pogledaš CoD 6 samo žmiga na vsake 3 sekunde ko nekoga ubiješ (razni achievmenti pa challengi pa še polhno tega). CoD1 je bila res "taprava". :)

mastah ::

kar se tice multiplayerja, cod1 je skill igra in res dbest, dvojka je bla brez recoila tk da ze vsak biu dobr, trojka je bla sam za ps3, 4ka je tud igralnost dobra, 5ka cisti podn k nobeden ne igra, pi 6ki so pa zajebal z tistim IWnetom. Vazn da bo 7ka ww2 in dedicated serverjiiii :)

jizzer ::

mastah kdo je rekel da bo 7ka WW2?
Ne folka zavajat jebem**i če ti piše na začetku obdobje hladne vojne...Če neveš kaj je to boš pa mogo 9 razred skozi dat ;)

Meni osebno so vsi dobri COD-i...1ka 2ka 3ke nisem spilo 4ka 5ka 6ka
vsi so mi všeč!

Berserker ::

1945-1990 se pravi korejska vojna, vietnam, kuba, južna amerika(bomo lovil che guevaro- hec), tu je še vojna v palestini in avganistanu sam oslednja nista ameriški , kaj druga se trenutno ne spomnim, morda zalivska vojna, eeee to je že po 90 letih.

kmetek ::

lahko bi že enkrat naredil ex YU vojna ;((

Machete ::

Jst nevem zakaj je folk tko mal igral codWaw. Men je super špil in ne najdem slabih stvari.
Mw2 je šit. Sicer pa bomo bomo vidl kaj bojo nardil, igram že od cod1 vendar se mi počasi priskutuje tale cod molzna serija..

btw: prodam Cod5 key, nikoli v uporabi za super ceno 10EUR

Sale_One0 ::

Kar jaz najbolj pričakujem je nadaljevanje Zombie Coop mode-a, kateri naj bi bil spet includan :D Tons and tons of mad fun.
Si vis pacem, para bellum.

Twixz ::

Se bom še pa jaz pridružil.
Eni hvalite CoD, drugi Treyarch, tretji IW, četrti posebne dele CoD.
Jaz bi začel takole:
Call of Duty je res igra vredna igranja.Ni veliko takih iger, jaz pa obožujem 2. svetovno vojno, in vse v zvezi z njej, tako da sem velikokrat preigral to igro.
Zmotilo me je predvsem to, da je CoD nekako preskakoval.Saj veste CoD1, bitka za Stallingrad, CoD2, je skoraj vse nasplošno, od rusije do puščave, do močvirij, CoD3 nisem nikoli igral ampak je verjetno 2.sv.vojna(naj me kdo popravi, če se motim!), potem pa kar naenkrat MW.Teroristi, nasilje, psi,...Meni je še kar všeč, ampak ni to kar sem pričakoval.Kar naenkrat modernost, potem pa WaW.Kar naenkrat WW2?Bitka za Midway?Potem pa spet modernost?[MW2]...Hmmm, nevem, sicer so vse igre dobre, CoD1,2,5 so mogoče 5% v ospredju pred drugima dvema ko sem igral.
Zdaj pa spet v "Black Ops" gredo nazaj v hladno vojno.
Tole bo moja "šibka točka", ker če je v igri vojna, pa še zima, potem bom zasvojeeen totalno.:S resno nor sem na zimo in vojne, če pa to združiš.Že prva misija pri CoDMW2 ali katera je ko plezaš po steni, sem obrnil 10x, preden sem sploh šel naprej.
Nevem, jaz pričakujem nekaj dobrega, igralnega, glede grafike me pa ne skrbi...Če do zdaj niso razočarali, kje piše da bodo od zdaj?
Jaz se nadejam znova ene dobre igre od CoD series, do takrat pa debatirajmo tukaj.(:

Tomozuki ::

Call of Duty je serija, ki dela predvsem na vzdušju. In naj me vrag vzame, če tega avtorji niso znali dobro prikazat. Dogodki se sicer nizajo linearno, ampak zavoljo tega napeta zgodba in igranje likov briljirata. Če bi želel realno FPS, bi šel igrat Arma 2, Ghost Recon AW ali kaj podobnega. Vsak del CoD-a (vključno z dodatkom za prvi del) me je potegnil noter do te mere, da sem vedno rekel: "Samo še to misijo, potem pa res neham." Drugo svetovno so sicer že malo iztrošili in so se v CoD 3 (za PS2) že res matrali, da bi pokazali nekaj novega. Mogoče me je ta del edini razočaral. Vse ostalo pa so za moje pojme bili odlični izdelki (vključno z World at War, sicer je spet 2. svetovna), čeprav težavnostno lahki in kratki. A kratko je sladko. Komaj čakam ta novi del serije, ker sem prepričan, da me ne bo razočaral. Sploh hladna vojna je moja priljubljena tematika polna napetosti in pritiskov... kot pohoten starec, ki se celo življenje slini nad sosedovo zizasto ženo, potem pa nekega dne umre ne da bi se jo sploh dotaknil.

Berserker ::

No ja trojka sploh ni slaba meni je bila blazno všeč. Govori o bojih za osvoboditev Pariza podobno kot v strategiji CoH. Dodali so vožnjo tanka z poljsko posadko, QTE scene ko te nacij od blizu napade, QTE scena za nameščanje eksploziva, igraš kot kanadski vojak, angleški komandos, poljski tankist, ameriški vojak. Določene free misije, prikazane so tudi posledice vojne, edina hiba: ni za pc.

petrus ::

Call of Duty Black Ops Debut Trailer: SD / HD

Treyarch prehiteva, z dedidated serverji bo to super.
Tud singleplayer izgleda kot da bo vsaj tako dober kot MW/MW2 singpleplayer. Komaj čakam.
stati inu obstati

Bananovec ::

Glede na to, da se to igro štanca še eno leto po Modern Warfare 2, jaz pričakujem vsaj za 1 leto napredka v multiplayeru.
IW me je pač razvadil. Ampak če se že grejo nekih CODovcev, naj potem to tudi naredijo, ker roko na srce, bi modi morali biti zastonj.
In naj že enkrat naredijo, da se čas ene runde spreminja glede na število igralcev, ker mi je bilo v MW2 zelo bedno, da si začel igrati in nato je bilo po 5 minutah konec igre.

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Grafika še vedno ni bog ve kaj... Nestrpno čakam na Crysis 2.

Jst ::

Dober trailer. Upam samo, da bo zgodba na nivoju ter umetna pamet. V World at War je bila u.p. tako neumna, za zjokat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Machete ::

isto sranje 7. pakovanje

dronyx ::

Jst je izjavil:

V World at War je bila u.p. tako neumna, za zjokat.

Ne vem, če si spremljal serijo Pacific ali bral kakšen wiki o spopadih na Pacifiku. Namreč Japonska "umetna pamet" je bila tudi v resnici bolj švoh, saj so bili znani kot popolni samomorilci, ki so jurišali v smrt (banzai attack).

Ko sem gledal serijo Pacific, nisem mogel verjeti, da je lahko praktično en tip s svojo enoto (John Basilone) pobil 3000 japoncev na Guadalcanalu. Samo oni so izgleda res jurišali pred mitraljeze kot bi šlo za igrico z porazno AI.

To glupo taktiko so spremenili šele v bojih na Iwo Jimi in Okinawi, kjer so američanom zadali precejšnje izgube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Berserker ::

Ja kaj pa so vsaj častno umrli, take vojake bi rad imel vsak, vse za dosego cilja.

Jst ::

Recimo ti in tvoja banda uletita pred sovražnikovo utrdbo. En tipson se postavi pred tebe, počepne pred skalo in z veseljem nažiga v njo. Pa to ne bi bilo toliko problematično, če se takšne stvari ne bi dogajale že od prve stopnje. Ko ti pa takšen kreten tvoj line of sight zakrije 10x, na ozkemu prehodu počepne in spet nažiga v ograjo, ti in ostali pa ne morete mimo. Itd... To ti pa res pusti zelo slab vtis, sploh če igraš na kampanjo na Hard. Sicer pa nisem edini, ki je opazil takšne bedarije, ki jih niti popravki, ki so bili na voljo (ko sem igral jaz) niso popucali.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dronyx ::

Word at war sem preigral mislim da trikrat in sem opazil samo enkrat, da me je soborec v rovu blokiral tako, da se nisem mogel niti premakniti in sem moral iti ven iz igre, da sem lahko nadaljeval. Samo to je zame pač bug, ne neumna AI.

Jaz sem preigral vse dele MOHa od Alied Assault naprej in vse dele COD, vključno z 3 na xboxu. Kakšne velike razlike v AI jaz v teh igrah nisem zasledil v vsem tem času. Vse po vrsti se igrajo kot bi streljal tarče na strelišču in se pomikal naprej. Tu ni potrebno nobenega taktiziranja ali velikega razmišljanja. Ko se tarča prikaže, jo pač poskušaš čim prej zadeti.

Na višjih težavnostih ni AI nič bolj pametna, edina razlika je v tem, da si prej mrtev in je zato igra pač težja.

Če si želiš pametne nasprotnike v podobnih FPS igrah, moraš pač igrati multiplayer.

Jst ::

>Na višjih težavnostih ni AI nič bolj pametna, edina razlika je v tem, da si prej mrtev in je zato igra pač težja.

True.

Mogoče se v mojemu postu bere kritika skriptanja, ampak nisem ob pisanju mislil na to. Imamo dobre primere skriptanja, s katerimi igra stopnjuje/nadzoruje napetost.

Omejitev skript (ali raje rečeno manj dodelana uporaba skript) je pa to, kar si omenil zgoraj: Da se sovragi pojavljajo kot tarče. (Z premišljeno uporabo se temu lahko izognemo.)

Nažiganje Umetne Pameti (tvoje ali pa sovražnikove) v skalo, pred katero se skrije, ni omejitev skript, ampak UP same.

Kar se tiče izziva, ki ti ga zada igra:
Meni je Normal ponavadi prelahek; mi ne ponuja izziva v večini FPS iger. In ravno na višji težavnostni stopnji se ponavadi opazi omejitev sistema, kakršnega uporablja določena igra. Takrat (Hard) moraš biti bolj pozoren na malenkosti, hitreje reagirati in kar je najbolj pomembno, opaziti iz katere smeri se pojavi sovražnik in kam se lahko skriješ.

Jaz imam občutek, da je Treyarch v World at War kampanji kar dobro nadzoroval napetost, katero je pa kazila UP. Igralci, kateri nam je FPS prvi žanr, mislim da vsi vemo o čem govorim. Po kakšni hudi debati bi se verjetno ne-strinjali samo v malenkostih. :) Recimo: Čakamo na Black Ops, da ga pohvalimo ali pa skritiziramo. Jaz upam na prvo. :)


>Če si želiš pametne nasprotnike v podobnih FPS igrah, moraš pač igrati multiplayer.

Amen!

Zato sem jaz premišljeval (in tudi pisal tukaj na s-t), kako bi lahko vključil žive igralce v "Single" player kampanjo. Upam, da se enkrat uresniči moja želja...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Berserker ::

Na koridor stil mapi se pač ne splača delat neskriptano AI ki jo ima naprimer ARMA2 ali pa recimo crysis. No bilo bi pa fajn če bi imeli codi vsaj tako široko pot kot jo ima crysis. Potem bi bile šanse da se AI izkaze z taktiziranjem, flankanjem, v ulici pa v gostem tropskem gozdu se to pač ne splača.

Outsajder ::

CODMW2 ni bil noben šit samo multiplayer je bil zanič glede singleplayerja je bil pa dober ne najbolši ampak ok.

destroyer2k ::

štrbunk

Ampak večina cod igra zaradi multiplayer ne singleplayer.

Čeprav meni osebni še singleplayer je bil zanič.

mastah ::

kva to sploh je singleplayer? :) itk je bedn vepovsod, multiplayer pa search destroy rulz

Tomozuki ::

Možno. Meni multiplayer v COD-u ni bil nič posebnega, singleplayer mi je bil pa zakonski. Ko film.

Jst ::

tr33k: Skripe in AI nista po sistemu ALI ALI.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nuclear ::

Single Playeri v celi seriji pozitivno preseneča(razen dolgočasnega World At War)...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

met ::

Berserker ::

Jst je izjavil:

tr33k: Skripe in AI nista po sistemu ALI ALI.


Daj razloži malo to.
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call of Duty: Modern Warfare 3 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
528127557 (4518) Skyman
»

Call of Duty: Infinite Warfare (Call of Duty 13) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32768798 (36563) oo7
»

Call of Duty: Black Ops 3 (Call of Duty 12 (2015) Treyarch) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20937562 (23204) oo7
»

Call of Duty: Ghosts (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
419100548 (75377) Klemzz
»

Call of Duty : Black Ops 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18534301 (25898) oo7

Več podobnih tem