» »

DVD pogon slabo bere oz. sploh ne bere vec..

DVD pogon slabo bere oz. sploh ne bere vec..

matic ::

Ze nekaj casa nazaj ga je zacel "srat" sedaj pa prakticno sploh noce vec brat! Umazan ni, ker sem ga spucal. Najprej samo spihal, nato se razsraufal in spucal "na roke"..

Pri instalaciji winsov je najprej kumi bral in javljal non stop napake, sedaj pa sploh noce vec prebrat boot CDja.

Kod ve ce se da kaj posotorit?

Enkrat sem bral, da se se posebaj pri DVDjih laser rad "zmakne" in ga je potrebno ponovno nastavit. Kdo ve kaj o tem?

Sem ze kupil nov pogon, ampak tudi tega mi je skoda vrzt stran! Je pa znamke LiteOn.
Zacel pa se je isti problem dogajat sosedu z DVDjem SONY.

AngelOfDeath ::

kak to misliš na roke spucat ?

matic ::

Vzmes izvijac ga odpre/razstavis na prafaktorje. Spucas leco in sestavis nazaj. :)

AngelOfDeath ::

s čem pa pucaš lečo ?

Dr_M ::

no ja, tole s pucanjem lece so bucke.jest mam doma cdr k ne dela vec in pioneerjev dvd k zelo slabo bere cdje.pr obeh sm spucu leco, pa je blo my azz kej bols.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matic ::

Jest sem to storu ze pri parih CDromih pa je bilo potem bolje.. Je ze precej bolje ce samo vzames kompresor in pihnes notr, brez odpiranja enote.
S cim sem pucal!? Z zobmi!!! :D
...s kosckom cunce pac.. vazno da ni prahu gor in da ne pustis kake vlage, da je pac zadeva cista! S kakimi cistili ti pa nebi priporocal.. mogoce kak alkohol, ampak tut rajs ne!

Skratka u nastavljanju - kalibriranju laserja v DVD enoti noben nic ne ve!? :\

BuDi79 ::

moznosti sta v bistvu dve

1. da je leca umazana (ocistis in je reseno)
2. da je laser izgubil moc, kar se zgodi scasoma, lahko prej, lahko pozneje, lahko sploh ne, lahko po 14 dneh... tega se ponavadi ne popravlja, v komponenti recimo stane menjava laserja okoli 15.000 - 20.000 sit odvisno od modela

matic ::

Budi: kaj se ta 2. opcija dogaja samo pri DVDjih ali tudi pri...? Ker pri Cdromu se mi ni se pri nobenem to zgodl.. pri DVDjih.. pa ze kar nekaj.. ://
Hvala za odgovor drugace!

PIII850 ::

Pozdravljen!

Zgleda da imajo dvd kao neko serisjko napako, ker se je tudi meni to storilo na dveh DVD romih in sicer na enmu Creativu in pa na enem Pioneerju. Enostavno noče več brat cdjev, dvdji pa mi delujejo povsem normalno. Čudno mi je edino to, ker sem uporabljal DVD rom predvsem za branje DVD zelo zelo poredko pa za branje cdjev, ker sem pač imel teac 32x in ni bilo potrebe. zakaj se to zgodi pa nimam pojma
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje DVD-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
172289 (2026) Alkoman
»

NEC 3520 ne bere DVDjev

Oddelek: Strojna oprema
81249 (1030) smartgsm
»

Kako popraviti Pioneerjev DVD-ROM, ki ne prepozna več CDjk?

Oddelek: Strojna oprema
101072 (918) jlpktnst
»

Kater CD-ROM?

Oddelek: Kaj kupiti
401824 (1288) Clemento
»

Čudni zvoki v DVD pogonu!

Oddelek: Zvok in slika
171191 (1018) PIII850

Več podobnih tem