» »

počasen zagon winsov...

počasen zagon winsov...

usb2.0 ::

Zanima me zakaj mi pri računalniku P2 CELERON 400, tako počasi zaganja winse, traja sigurno kake 4 minute, da se naložjo, pa sm formatru disk, pa nanovo naložu win pa mi dela isto...

Pa zakaj mi v dosu tako počasi brise datoteke, kaj nej naredim...Recimo nikol ne formatiram diska, ker mam še pač neki uporabnih stvari na pcju in zato v dosu pobrišem ročno vse direktorije...In ko napišem deltree windows , (cca 1Gb), mi jih briše cca 5 ur, k sm pa v winsih, pa če pobrišem direktorij velik 1 Gb, pa traja cca 30sekund...

Boky ::

Pred brisanjem pozeni dosovski programcek smartdrv. Pride skupaj z win98 ali dosom. Nahgaja se v windows direktoriju.

asPeteR ::

Pri pohitritvi diska pomaga defragmentacija.
Glede zagona: Koliko rama pa imas? Ker ram je pri zagonu tud pomemben ...
Ce smo ze pri ramu ... Koliko SWAPa pa mas dolocenega za winse? Check SWAP.
Potem pomaga tud(zelo!!) ce vklopis DMA.

:))

usb2.0 ::

Mam 128 rama, kje naj pogledam koliko SWAPA imam določenega?

Paramedic ::

Ej, mogoče maš plato, ki ne omogoča DMA-ja. Za DOS poženi preden delaš kej na disku program smartdrv.exe.
V Moj računalnik lastnosti poglej za disk nastavitev DMA in jo obkljukaj, če še ni. Za cdrom tut dej. Če se pa po ponovnem zgonu počisti, ti DMA ne dela.
End transmission.

usb2.0 ::

Pri disku imam obklukano DMA...Kateri ukaz naj uporabim pri SMARTDRV.EXE???

Druga stvar je pa, da sem zagnal ze 2x program defrag, pa se mi noče premaknt iz 0%, kaze kot da zlaga tiste "kocke", ampak ne prestavi se pa za milimter, obstaja še kakšen podoben program, ki ti optimizra disk, in ga spravi v red tako kot mora biti?

Boky ::

Nic samo pozeni ga, pol pa zacni z brisanjem. Glede optimizacije diska, probaj z Norton Utilitis(speedisk).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIN XP INSTALL NUJNO!

Oddelek: Operacijski sistemi
7979 (864) andrej
»

Kako zbrisati Okna brez formatiranja?

Oddelek: Operacijski sistemi
61138 (837) frudi
»

direktno v windows

Oddelek: Programiranje
71296 (1137) jure1873
»

Kako inštaliram Win 2000 iz dosa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161496 (1315) segi
»

Formatiranje diska in nameščanje winsov 2000!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151276 (1072) OldSkul

Več podobnih tem