» »

Dober komp, low fps =S

Dober komp, low fps =S

wazzup7 ::

živjo usem

mene zanima če ma kdo kšno idejo zaka mam ful nizke fps-je u špilih npr. Crysis, Metro 2033 ...

moj komp:

plata: Gigabyte GA-P55-UD3
proc: Intel(R) Core™ i7 CPU 860 @ 2.80GHz (8 CPUs)
rami: DDR3 4GB 1600MHz CL9 Corsair KIT (2x 2GB)
grafa: gigabyte ati 5850 1gb HD
napajalnik: 850w
disk: 1TB 32mb predpomnilnika
ekran: full HD 1920x1080

crysis mi da povprečno 30 fps ... na resoluciji 1280x768, very high settings, AA off ..metro pa na podobnih nastavitvah glih tako... sošolci imajo npr quad 2,66ghz, ati 4890 1gb , ddr2 1066mhz pa jim dela na max settings ( 1920x1080, AA 8x, very high,) povprečno 35 fps... jest bi jih mogu met na max settings in full resoluciji še velik več ..

če makdo kšno idejo zakaj, naj jo čimprej pove... če obstajajo tut kšni programi ki stestirajo če proc,grafa,rami itd delujejo pravilno bi blo tut to zaželjeno če mi poveste
  • spremenil: wazzup7 ()

BALAST ::

Naloži si 3DMark Vantage, in UNIGINE 2.0 ter prilepi rezultate, da vidiš če je problem pri grafični kartici?

jan01 ::

Pa si posnel najnoveše driverje iz atijeve(amdjeve) strani?! Najnovejši 10.4
http://support.amd.com/us/gpudownload/P...

R4DK0 ::

Te močnejše grafične kartice so namenjene večjim resolucijam. Poskusi z večjo, updejtaj Windows, ponavadi dobiš zraven updejta vse potrebn za igre in ostalo.

Jaz sem imel na podobnem PCju, i7 930 4x2.8GHz, ATi Sapphire 5850, 4Gb DDR3, ASUS P6T SE, 150Gb Raptop 25-40FPS v Crysis vse na maximalno razen AA na 4x. V boju je bilo seveda okoli 25 drugače pa kar igralno. Sem samo inštaliral Windows 7 64bitno notri ruknu driverje za matično in pa grafično, inštaliral igro ter updejte. Tako da če ne gre drugače poskusi še z updejti igre, jaz imam namreč legalno igro Crysis, tako da upam da bo šlo.

Offtopic: Meu pa sem edini Slovenski Crysis Wars server in ta je bil zelo popularen skoraj da se ni izpraznil. 28/32 ob 2ponoč čez dan pa polno. Je blo pa polno modov in pa "prijazni" admini. Veliko happy hoursov in pa dobrih map. Škoda da je GameSpy(gay) banov vse crackane serverje in da pri T-2 nemoreš menjat statičnega IPja.
Whatever the mind can conceive and believe, the mind can achieve.
-Dr. Napoleon Hill

wazzup7 ::

ok stvar se je nekoliko spremenila.. komp sem nesel v trgovino kjer sem ga kupil na nekakšen "pregled", kjer so ugotovili d je neki narobe z grafo.. za nadomestno sem dobil ati 5770 1gb HD.. res da je nekoliko slabša od moje 5850 vendar sem vseeno naredil teste z zgoraj omenjenima programoma.

komentarji so zelo zaželjeni ker me zanima ali so tej rezultati bili pričakovani ( z 5770 seveda), ali pa so nekoliko preslabi

slikce:


[img]http://www.shrani.si/f/3T/j3/2X47chyn/3...

[img]http://www.shrani.si/f/1J/ol/1kShm2SP/b...

[img]http://www.shrani.si/f/S/jc/1JnIk5OC/be...

[img]http://www.shrani.si/f/2l/qB/2vpM9V51/b...


če so dobleni rezultati nekoliko preslabi, sumim matično.. komp sem kupil januarja in od takrat imam z njim probleme (npr. ko ga prižgem mi frizne takrat ko se pokaže slikca od matične- tut če ga restartam frizne spet na istem mestu za vsakokrat tako da ga moram met minimalno 1 dan ugasnjenega da potem spet normalno dela... potem vseskupaj sem dubu že kar neka blu screenov (5-6), skoraj vsak drug dan frizne tut ko sm v windowsu itd. itd.

v vsakem primeru grem drug teden še matično zamenjat da vidim če je kriva ona..

Lp Matej

wazzup7 ::

odkril sem 2 napaki ... da sem 2x napisal isti post ter da slikc ne najde ...hudič tut

ok tole pa mora delat:







Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wazzup7 ()

TOP ::

Ko ga prižgeš ne sme nič friznit,še posebej,ker ga nisi navijal vsaj mislim,tako.Če se ti tole še dogaja nesi nazaj,ker potle je težava z rami ali plato.

BALAST ::

Malce sem pregledal tvoj rezultat UNIGINE 2.0 in mi je dokaj normalen.
Še tu poglej primerjaj prvi njegovem rezultatu i7 920@3.8Ghz, ATI 5870@nenavita iste nastavitve kot si dal ti pa dobi 779 točk.

Meni pokaže na AMD Phenom x4 940@3,6Ghz, ter ATI 5750 tudi tako kot tebi, malce čez 500 točk. Ta grafična ki jo imaš se obnaša kot se mora, prejšna je pa bila pa zagotovo pokvarjena.

Če ti frizne na začetku in nisi nič navijal, je ponavadi težava v napetosti RAMA, Povišaj na okoli 1,65-1,70V.

wazzup7 ::

hmmm ja ... tukaj zna bit problem ker js ne znam in si ne upam navijat nč ( niti grafe, proca, voltaže itd.) sem neki bral o tem sam nočm pa nč sam tega delat d nebi blo kej narobe.. to rajš prepustim "strokovnjakom" ki v primerjevi z mano bolj vejo kaj delajo.

če je vse tako noramalno a je tut normalno d mi use tako šteka pol ?

GTA IV na 1280x1024 (pri 16:9) pa na high mi kdaj pa kdaj zašteka.
pa crysis na 1280x768 tut kdaj pa kdaj (zgoraj omnjeno)

a je to tako normalno? sem jaz preden sem kupil preveč pričakoval ?
kupil sem ga za to d bi špilal špile vse na max (do sedaj narjene.. crysis, gta iv, ...), za novejše špile nč ne pravm samo vseeno.

Zanima me še če se procesor prav obnaša (pri 3d mark vantage k je CPU score..) ?

če je to tako normalno potem bom pred počitncam kupu še 4 gb rama pa mrbit ati 5970 če se kej poceni..

lp Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wazzup7 ()

xsannyx ::

tvoj sošolc al prjatu al ka je da ma na taki resoluciji z takim nastavitvim 35FPS je laž... Crysis je zelo požrešen in je lahko vesel če jih bo 25 dobil s takim kompo bo lahko vesel (vem ker imam dokaj podobno konfiguracijo), kar se pa tebe tiče pa preveri malo temperature grafe, clock (nwm ampak možno je da si jo kje po nesreči underclockal al pa da se je kdo u trgovini zajbaval al pa kej), primerjaj na spleti resulte 3d marka in podobno s podobnimi kompi.. Ker možno je, da je kakšna napaka tudi v igri sami (še posebno če je piratska), saj prihaja do motenj pri dlju velikokrat... Ko boš pa vse zrihtal pa na vse maximalno ne pričakuj več kot 35FPS.. crysis je preveč požrešen

TOP ::

BALAST zdej pa si ustrelu kozla,še enkrat poglej njegovo konfiguracjo.Ima sistem na 1156 to pomen,da rami ne smejo imeti včjo napetost od 1,65V,ker če ne lahko odleti mem kontroler.

wazzup7 ::

ok rame in njihovo voltažio bom pustu pri miru se bojo u trgovin z tem ukvarjal .. bom pogooglal o 3d marku ter rezultati z podobnimi kompi OK :D:D ..

crysis bom pustu pr miru.. za metro 2033 sem pa vidu na laste oči-frendov komp ( intel quad 2,66ghz, ati 4890 1gb "res da je navita z unim programom k ga dobiš zravn-, 4gb ddr2 1333mhz) ter ma max settings mu nabije aide recimo 20-35 fps .... meni pa na istih nastavitvah 3-6 fps-jev... ni mi jesno nikakor

se s tem ne mislim kej preveč obremenjevat sam hočm d dela use tko ko mora.. to frizanje pa blue screeni mi grejo že počas na jetra..

ljudje tnx za replleye :D:D

lp Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark Vantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6232873 (25749) vaščan
»

racunalnik igre

Oddelek: Kaj kupiti
334444 (3797) thebaloh
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
242272 (1177) Mentalist
»

Čudne temperature - quad core

Oddelek: Pomoč in nasveti
261241 (945) Razy
»

Problemi z MSNjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6916 (799) Markeljj

Več podobnih tem