» »

Neznane tmp datoteke na namizju

Neznane tmp datoteke na namizju

cucolino ::

Pozdravljeni
Torej, kot sem ze v naslovu povedal, me zanima nekaj v zvezi z tmp datotekami, ki so se mi pojavile na namizju.
Slednjih je ogromno, (prestet jih ne uspem, saj so se razsirile (dalec) desno od namizja, ce pa oznacim vse (ctrl+a) ter dam podrobnosti, racunalnik za urco pa pol zamrzne; miska postane pescena urca, namizje izgine...), vse imajo ime SBC10xy.tmp (x ter y sta stevka+crka ali pa stevka+stevka).
Vse so nastale ob ISTEM casu (4.april 2010, 14:10:10), vse so velikosti 0b, kdo in zakaj jih je ustvaril pa nisem uspel izvedeti (So far...)...

Se komurkoli sanja kaj bi to lahko bilo?
Stanje racunalnika (Laptop, dual 2.0 GHz, 3GB Ram) : V soboto zvecer postavljen Internet Explorer v ''Offline'' funkcijo, izkljucen WiFi, racunalnik pa puscen pocivati na mizi... =)

Ni prvic, da sem ga tako pustil, (online mode mi namrec neprestano osvezuje zavihke, zaradi cesar mi pozira ogromno rama, zavihke pa potrebujem odprte.... ), se nikoli pa se niso te datoteke pojavile na namizju.... Sploh ne v takem stevilu...

Vsem hvala za kakrsnekoli informacije o izvoru (ali kje lahko pogledam informacije o teh datotekah), nasvetih, itd...
P.s. Komentarje ''Uporabljaj Firefox, te bleme dela Explorer'' bom ignoriral. =)


Hvala, Lep pozdrav,
MaRc

boogie_xlr ::

Ctrl + A
potem pa držiš Ctrl in poklikaš tiste ikonce, ki bi jih rad obdržal, nato pa
Shift + Delete
ter potrdiš

tmp datoteke so le tiste začasne datoteke, torej bodo vsi programi delovali tudi brez njih.
če se še kdaj ponovno pojavijo, potem imaš resen problem

Duhec ::

Inštaliraj si CCleanerja in ga štartaj.
Nato preglej PC pred škodljivci in spyware nesnago.
Kateri antivirusni in antispyware program pa imaš ?

cucolino ::

Hm... se prej bom potreboval pomoc za zagnati katerkol proces... namizje se je pravkar sesulo, task managerja ne odpre (access violation), stand-by deluje, hybernation ne, ce se hocem logirat v administrator account, mi hoce tegale zapret.....
aby option da resim odpr explorer?? =/

Duhec ::

Zapacano mašino imaš v 3pm in nisi odgovoril vsaj na eno moje vprašanje.
Štartaj v varni zagon, nato Start/Run in poženi MSCONFIG. V zavihku Startup odstrani pred vsemi programi kljukice, shrani in ponovno restartaj.
Inštaliraj Ccleanerja, odstrani kar najde, preskeniraj komp s svojim antivirusnikom in antispyware programjem.
Poročaj.

cucolino ::

Ok, explorer sem uspel zalaufat, kar sem rabil sem resil, in rebootal masino..
Tmp fajlov ni popucalo, kljub temu da sem ga normalno shutdown-al, (ne force)...

@Duhec, pardon, nisem odpisal vceraj na tvoja vprasanja, ne...
Imam spybot s&d, ccleanerja tudi. Antivirusnega ni, masina pa NI zapacana u 3pm...
Startup je minimalno programov, kar rabim zalaufam rocno, winsi bodo junija 2 leti stari, in laufajo po rebootu brez tezav tudi par dni, mansi blemi se mi pojavljajo ko ga zbudim iz hibernacije, (navadno se mi na cca 20 min explorer.exe sesuva, sem ze preveril za spywari in podobnim, mora biti kaj na samem sistemu, ker se to dogaja LE ce ga dam v hibernacijo... al je prizgan ze par dni, alpa sam par urc....)

@boogie xlr: To znam tudi sam, hvala. ampak sem ze omenil, da ce dam ctrl-a zadeva zmrzne za lep cas? Tudi mape ''Desktop'' ne morem odpreti, ker se explorer sesuje..
Saj lahko s cmd-jem popucam vse *.tmp na namizju, to ni tak problem, zanima me samo ZAKAJ so nastale, in kdo hudica jih je ustvaril....

Hvala vama za odgovore,

L.p.

Saintek ::

Aja antivirusnega programa nimaš, pa se čudiš da se je s časoma kaj sesulo.......

cucolino ::

@Socketmaster: Antivirusnega nimam, ker disk pucam s navadno masinco prblizno na en mesec. In ce te se zanima, zanimivo, da trofim max 2 do 3 spyware na mesec, odkar mam winse (22 mescov) sem mel 1 sam virus gor, seprav manj kot precej ljudi z antivirusnim.... tle se je za vprasat, imam samo sreco, oz. sem samo na takih straneh kjer teh zadev ni, ali antivirusi zgolj dodatno vlecejo nesnago na pc? ;))

Pa da ti povem, da se drugace winsi drzijo odlicno.
Izkusnje z antivirusnim: slowing down, RAM spaming, slowing down, RAM spaming... ;)

solatko ::

cucolino - Enmu takmu sem v petek rihtal računalnik. Sej nimam nič nesnage gor, sam stalno se mi nekaj pojavlja, pa ne morem ne sem, ne tja. Ko sem mu poskeniral s kasperskim, je najdu 13 trojancev, od tega 6 iz deset mestne lestvice, najbolj pogostih. Po pregledu zgodovine, sem ugotovil, da se je sprehajal v glavnem po uradnih straneh ameriških fakultet, poročilih svetovnih finančnih borz in malo po naših straneh. Nobene pron, yutube, facebox...... Sistem sem mu naložil na novo, namestil MSE in na prvi strani, ki sem mu jo hotel odpreti - spisek ameriških univerz, je FF zatulil, da gre za napadalno stran. On je večino časa uporabljal IE.
Skeniranje z AVG je pokazalo samo 2 virusa.
Morda je zate vseeno, če se igraš z varnostjo, ni pa vseeno za tvoje kolege, sploh če so na očetovih računalnikih, saj v kontaktu s teboj postanejo kontaminirani tudi oni (če nimajo AV), poleg tega so na teh računalnikih dostopi do domačih spletnih strani, bank.....

Saintek ::

solatko je izjavil:

cucolino - Enmu takmu sem v petek rihtal računalnik. Sej nimam nič nesnage gor, sam stalno se mi nekaj pojavlja, pa ne morem ne sem, ne tja. Ko sem mu poskeniral s kasperskim, je najdu 13 trojancev, od tega 6 iz deset mestne lestvice, najbolj pogostih. Po pregledu zgodovine, sem ugotovil, da se je sprehajal v glavnem po uradnih straneh ameriških fakultet, poročilih svetovnih finančnih borz in malo po naših straneh. Nobene pron, yutube, facebox...... Sistem sem mu naložil na novo, namestil MSE in na prvi strani, ki sem mu jo hotel odpreti - spisek ameriških univerz, je FF zatulil, da gre za napadalno stran. On je večino časa uporabljal IE.
Skeniranje z AVG je pokazalo samo 2 virusa.
Morda je zate vseeno, če se igraš z varnostjo, ni pa vseeno za tvoje kolege, sploh če so na očetovih računalnikih, saj v kontaktu s teboj postanejo kontaminirani tudi oni (če nimajo AV), poleg tega so na teh računalnikih dostopi do domačih spletnih strani, bank.....



Kaj naj dodam k temu ??? NIČ +1 podpis!

mrBlack ::

:) dragi cucolino :) ne poslušaj jih, sam sem bil 8 mesecev brez antivirusnega pa nisem imel niti enega virusa, če pa je že bil kak trojanec pa jbg:) v najslabšem primeru bo neki klošar dobil moj u pa p do facebooka, v 99% pa nebo teh podatkov niti pogledal:) http://onecare.live.com/site/en-us/defa... s temle prečekiraj računalnik, registry cleanerjev NE uporabljaj, v večini primerov sicer uspešno "počistijo" register ampak se znajo v zelo, zelo kratkem času pojavit težave z registrom:) naredi raje system repair, ali pa celo restore. na desktopu pa lahko brišeš karkoli, le .ini skritih sistemskih datotek ne briši, če pa jih slučajno že boš, naredi repair ali restore:)

glede tistega MSCONFIG ki ti ga je nekdo predlagal, ne pozabi skenslati kljukic tudi pri sercives in ne le pri startup(prej pa klikni na hide all microsoft services).

lp

solatko ::

mrBlack - Zaradi takih kot si ti, se širi nesnaga po netu.

imagodei ::

Format C je edini pravi nasvet v takem primeru. In to počneš v nedogled, vsakokrat, ko ti mašina "neha normalno delat" - ker zapacana menda ni :D.


cucolino> "Antivirusnega ni, masina pa NI zapacana u 3pm"

cucolino, pred tem> "ce pa oznacim vse (ctrl+a) ter dam podrobnosti, racunalnik za urco pa pol zamrzne; miska postane pescena urca, namizje izgine...)
...
se prej bom potreboval pomoc za zagnati katerkol proces... namizje se je pravkar sesulo, task managerja ne odpre (access violation), stand-by deluje, hybernation ne, ce se hocem logirat v administrator account, mi hoce tegale zapret"


Well, priceless :\


mrBlack> "sam sem bil 8 mesecev brez antivirusnega pa nisem imel niti enega virusa"

Kako za vraga veš, da si bil brez virusa, če nisi imel Antivirusa? :D Jao!


Poslušte solatkota, ve kaj govori.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

tomaz- ::

+1

mrBlack ::

imagodei:) povedal sem, možno da sem imel kakega trojanca, ki pa žal ni opravljal svoje funkcije, nič ne zanikam... vedel sem pa zelo enostavno, da nimam nobenega "resnega" virusa... veš... neststat funkcija pove zelo veliko o tvojih dohodnih in izhodnih povezavah... hosts file je bil nepoškodovan, nobenga crashiranja, redni chkdiski in primerno vzdrževanje sistema pa zadeva dejansko funkcionira... če pa ti je vsaka tretja stran ki jo odpreš XXX in imaš 376 addonov na IE ali mozili, pa verjamem da imate nekateri velike probleme s tem.

solatko:) netstat -n, edina povezava je z windows update stranjo, hosts file ni prirejen, tako da dejasnko vem da je pravilni ip:) kar pomeni... nič širjenja z mojega računalnika...

zgolj v info... taki "kvazi" admini, ki jim je rešitev le format, dvomim da so v življenju videli kak drug sistem kot le svojega in mogoče od enega, dveh prijateljev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrBlack ()

imagodei ::

mrBlack> "povedal sem, možno da sem imel kakega trojanca, ki pa žal ni opravljal svoje funkcije, nič ne zanikam... vedel sem pa zelo enostavno, da nimam nobenega "resnega" virusa... veš... neststat funkcija pove zelo veliko o tvojih dohodnih in izhodnih povezavah... hosts file je bil nepoškodovan, nobenga crashiranja, redni chkdiski in primerno vzdrževanje sistema pa zadeva dejansko funkcionira..."

Saj se hecaš? Lej, o delovanju nekega trojanca ne veš nič - mogoče se aktivira šele, ko je računalnik določen čas idle. Netstat ni neko vsemogočno orodje, morda trojanec maskira svojo dejavnost. Če že, namesto "netstat -n" uporabi "netstat -a -b", da vsaj približno vidiš, kateri procesi imajo odprte povezave na net. Sicer so pa trojanci po DEFINICIJI datoteke, ki se predstavljajo kot legitimne, tako da če nek proces ti "na uč" identificiraš kot OK, to še ne pomeni, da ni gnil.


mrBlack> "če pa ti je vsaka tretja stran ki jo odpreš XXX"

Predlagam ti, da prebereš tale post od solatkota. In ko ga boš prebral, ga preberi še enkrat. In nato še enkrat. Pa morda še v četrto in peto, preden se lotiš odgovarjanja - morda ti bo postalo jasno, da Internet že dolgo ni več črno-bel.


mrBlack> "zgolj v info... taki "kvazi" admini, ki jim je rešitev le format, dvomim da so v življenju videli kak drug sistem kot le svojega in mogoče od enega, dveh prijateljev. "

Na tvoje informacije se bolj kot ne - pokakam. Format C je cucolina najcenejša in najhitrejša rešitev. Izgubo tistih treh posnetih pozicijij za svoje igre bo že nekako prenesel. Kot opisuje, računalnik zgleda hudo v riti, tako da tudi če na videz vse očisti, ne more biti siguren, da je zakrpal vse luknje in gor ni več svinjarije. Najboljše čim manj razmišljati, narest Format C, pa basta. Vse ostalo zna trajat dlje časa, če bo pa še komu plačeval za to, je pa tudi precej dražje: 2-3 uri, da v celoti postavi sistem na novo in poinštalira vse programe, igre in po-updata Winse, ali pa X ur odpravljanja napake (kjer je X definitivno precej večje od 5)...? Do the math.

Aja pa... ;) bo moralo preteči še ogromno ogromno Save, preden boš urihtal toliko računalnikov, kolikor sem jih jaz. Da o solatkotu sploh ne govoriva. ;)
- Hoc est qui sumus -

mrBlack ::

dnevno cca 3-7 na trenutnem delovnem mestu...

lp

imagodei ::

My point exactly. ;)
- Hoc est qui sumus -

cucolino ::

No no fantje, prvo pardon ker se tako kasno oglasam, drugo pa: a je potrebno tako kreganje in medsebojno... whatever ze temu recete?
Prvo hvala za odgovore, predvsem ker z vsebino niste sparali-je vsaj kaj brat... =)
Solatko: ni sploh kaj govorit o temu ce se razumes ali ne, ker je vec kot ocitno da dobro ves o cem govoris. Pa vendar ti bom tudi sam malo nasprotoval, prav tako imagodei-u. (MrBlack, hvala da si se tako 'zoperstavil' proti formatiranju, sam stojim za isto izjavo, ampak pocasi... vseeno ne moras reci da ne vejo kaj govorijo-oz. pisejo...)

Torej, pocasi od najstarejsega posta naprej...
@solatko: Glej, razumem kaj mi hoces povedat, nisem pa siguren, ce si dobro prebral stvari v zvezi z mojim primerom.
Nisem pojamral, 'da nimam nesnage, le vcasih ne morem to pa to'...
[Beside, mislim da sta me vseeno malo narobe vzela in podcenila z imagodei-em... Lahko, da bo izgledalo malce 'samopohvalno' in 'samozavestno' in nevemkaj, pa vendar, se na racunalnike spoznam, po mojem mnenju, zelo dobro. Ni me ocenil nek profesionalni superhacker itd. ampak kakorkoli, ni to zdaj moj point vsega...]
Dalec od tega... slo se je za popolnoma drugacno stvar, za katero vidim, da pac na zalost se nihce ni slisal ali dozivel, kar ni nic slabega, da bi vam zdaj rekel ''nimate pojma'', dalec od tega... Nekaj se je ocitno zalomilo da je tmp datoteke na namizje pisalo, kaj je slo narobe, pa sam nisem ugotovil, zato sem pisal sem. Zraven tega, sem pac hotel se resiti kar sem imel odprto, ampak saj sem vajen, da pri winsih pogosto pac kaj zgubis;
Prav tako me nisi dobro razumel kako in kaj je z varnostjo. Moj prispevek tik pred tvojim odgovarja na tvoje obtozbe o varnosti. Napisal sem, da disk iz laptopa skeniram na domaci masinci, kar bi pomenilo, da disk snemam ven ter ga priklapljam na 'skatlo' oz. stacionarni racunalnik, kjer pa IMAM antivirus (res je, tega nisem omenil, ampak glede na to da sem napisal da to delam da ga sproti pucam, bi lahko vedeli da to pomeni, da antivirus na stacionarnem JE.) Tudi o rezultatih sem ti porocal, da najde sem pa tja kaksen spyware, to je pa tudi vse. (zdaj pa, ne se prosim bockat z mano kaksen antivirus mam, kera verzija, je update-an, kaksen scan dajam itd... trojancev in podobnega ni, tako da je vzrok bil drugje, end of story =) ).
Glede prijateljevih racunalnikov ipd; ne skrbi, od mene ga zihr ne bodo trofili, vsaj ne preko gmaila ali 1x mesecno msn pogovora. =)

Dalje... :



@imagodei:

imagodei je izjavil:

Format C je edini pravi nasvet v takem primeru. In to počneš v nedogled, vsakokrat, ko ti mašina "neha normalno delat" - ker zapacana menda ni :D.

cucolino> "Antivirusnega ni, masina pa NI zapacana u 3pm"

cucolino, pred tem> "ce pa oznacim vse (ctrl+a) ter dam podrobnosti, racunalnik za urco pa pol zamrzne; miska postane pescena urca, namizje izgine...)
...
se prej bom potreboval pomoc za zagnati katerkol proces... namizje se je pravkar sesulo, task managerja ne odpre (access violation), stand-by deluje, hybernation ne, ce se hocem logirat v administrator account, mi hoce tegale zapret"

Well, priceless :\

(glede tega, kar si Mr.black-u napisal: Domnevam, da ce ga je hotel popucati, in ob pregledu ugotovil da hujse nesnage nima, ni mislil, da jih je imel, le da so bili nastavljeni na samounicenje...)

S tem se, kot sem ze napisal, ne strinjam. Res bom zdaj mogoce pretirano in 'standardno' posplosil zadevo, pa vendar je nekaj resnice na tem: Ce bi vsi tako na hitro resevali probleme, kje bi bili? Nova gripa: dejmo postrelit in pozgat vse okuzene, da nebi slo dalje;
a-a. Ce se problem ustvari, se ga skoraj vedno da tudi odpraviti. Vprasanje je seveda v nasih sposobnostih, zmogljivostih, znanju ter vcasih sreci, pa vendar...
Anyway, mislim, da si ti prav tako narobe ''preucil'' (ce sploh) moj primer. Glede zapacanosti sem ze napisal za solatkota, tako da ni vec stvar debate, glede tega, da si pa zraven omenjal ''cucolino, pred tem:'', ti moram povedati, da niti najmanj nimas prav. Slo se je IZKLJUCNO ZA TOKRATNI PRIMER ko je racunalnik pac zmrznil. (Prosim, ne mi zdaj izjavljat da ce bi blo vse ok ne bi zmrznil, ker je ni masine, ki ne bi zmrznila vsaj vsake toliko, pa naj bo navaden pentium 4 ali pa masina Quad2.4/4gbDDR3/ itd....) Kakorkoli, .tmp datoteke se popucal s cmd-jem, (file explorer ni hotel prikazati mape Desktop), skupna velikost 8,3GB, datotek: 11.326; mislim, da ni treba pojasnjevati zamrznitve ob ukazu ctrl+a... =)
Anyway: Format C je cucolina najcenejša in najhitrejša rešitev. Izgubo tistih treh posnetih pozicijij za svoje igre bo že nekako prenesel.
Smem vprasati, kaj si s tem mislil? Ok, zdej si bos mislil ''Yeah right. We all don't...'', ko ti bom rekel, da nimam in ne igram niti ene same samcate igrice na racunalniku, pa vendar... v uporabi za namene programiranja v Pascalu z Delphijem, kdaj pa kdaj resujem sformatirane podatke, in kdaj pa kdaj po googlu pobrskam...
In glede ''poceni''... Ze od prvega, ki je ze davno pokojen, pa do vseh ki jih imam zdaj, se nisem imel pc-a na servisu (oz. serviserja pri hisi). Tako da ne zapravljam za te namene... ?
Glede ''rihtanja'' se pa nebom hvalil, res jih ne rihtam po 10 na dan, ampak, tiste, ki sem porihtal, zacuda se danes delujejo brez tezav-kolikor sem seznanjen, seveda. :)
Torej, brez kakrsnihkoli zamer med nami, solatko, imagodei, Mr.Black, ok? Vsaj z moje strani je ni, no... pa upam da nisem kaksne prevec napisal... :/
Hvala vam za odgovore seveda. ?

L.p. Marc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cucolino ()

solatko ::

cucolino - Če sam rihtaš računalnike tudi drugih, ti je vsaj jasno, da dokler računalnika nimaš pri sebi, tudi slučajno ne moreš vedet kaj je z njem. Daš pač nek splošen nasvet in poizkušaš pomagati po svojih močeh. Osebno nikoli ne formatiram, dokler ni vse potrebno varno spravljeno, potem je pa že zaradi kondicije mašine dobro, da gre vse kar se ne potrebuje, ven.
Velika razlika je pri različnih operacijskih sistemih, pri XP in starejših windows-ih, največkrat skoraj ni bilo druge rešitve, vista in w7 pa dosti dela naredita sama in se ne pacata, tako kot prej omenjeni. Vsak premik česar koli, se pač v računalniku, nekje na disku zapiše in tega se nabere veliko, tu so še začasne datoteke, pa restor point.........

To, da goniš svoj računalnik brez AV je pač tvoja odločitev in morda res nič ne fašeš, poznam pa primere, ko so ljudem zapirali dostop do banke, trgovin ....., ker so pri njih zaznali okuženost računalnika, ki se je hotel povezati na zakodirane povezave. Noben o teh se ni sprehajal po krekerskih straneh, ni obiskoval nobenih nevarnih mest, pa so nadlego vseeno dobili.

Zakaj se toliko ljudi boji elektronskega poslovanja z banko, trgovinami, podjetjem.....?

Drugače pa ja, vsak problem se da rešit, brez format C, vendar se je potrebno zamislit, koliko časa bo zato šlo, bo vse delovalo tako kot je treba in predvsem kako drago bo to (5-6 ur čiščenja sistema po 70EUR na uro - izvoli).

Res pa je, da te še tako varen sistem ne varuje pred lastno neumnostjo (klikanje na vse kar se zasveti na ekranu).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443032 (25072) BorutK-73
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
323990 (2916) grofsi
»

kako naj izbrišem viruse in druge škodljive datoteke ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
372685 (2127) @nny
»

Virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
131181 (880) bluefish
»

Trojanski Konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
121862 (1648) matic35

Več podobnih tem