» »

Računalnik s potencialom za najboljše nadgrajevanje - LGA1366 platforma

Računalnik s potencialom za najboljše nadgrajevanje - LGA1366 platforma

eter ::

Za ta namen se mi je najbolj dopadla LGA1366 platforma, ker obeta še nekaj kvalitetnih nadgradenj čeprav je opazno dražja od vseh ostalih. Zdaj bi vzel i7 920 D0, kasneje, ko bo to premalo bodo pa zdajšnji(in novejši) top procesorji veliko cenejši. Računalnik mora biti kos zahtevnim nalogam, kot so cad, 3d renderiranje, photoshop ter igram. Ni potrebno da je top, ker nima smisla, zato ciljam bolj na višji razred, ki se še splača.

ohišje....COOLERMASTER Centurion 590 =70€ ali Antec three hundred =50€
Pri ohišju mi je pomembna dobra prezračenost in pri tem sta oba zelo v redu, Centurion 590 tukaj vodi,
Antec 300 ima pa malo kvalitetnejši no tools sistem in malo nižja cena (kar ni bistveno, ker bo z mano še kar nekaj časa:)


matična.... GIGABYTE GA-X58A-UD3R =185€
Približno isti rang sta še Asus P6T in Asrock X58 Extreme3. Asrock je malo nižja kvaliteta, tako da sem se odločal med Asusom in Gigabytom.
Zdi se mi, da slednji ponuja več. (všeč mi je več bakra (nižje t., boljša toplotna porazdelitev) ter usb3 in sata6GB).


cpu.... Intel i7 920 stepping(revizija) D0 BOX =255€
For obvious reasons; je najcenejši, z velikim navijalskim potencialom in vsemi i7 bonbončki. Planiram okrog 4GHz+.
Ko bo ta procesor premalo bom nadgradil z boljšim, ki bo takrat veliko cenješi. (P/P)


grafična.... Ati Radeon 5770 1gB ddr5 =145€
Zadnja, ki je še kolikor toliko p/p, poleg tega se pa odlično(najboljše od vseh) kombinira v xfire.
Ko bo premalo bom šel preprosto iskat še eno :D, vem, da sedaj ni več v vrhu, ampak bo še vedno dosegala dovolj fps-jev tudi v novih igrah.


ram.... 3x2gB pc-1600 =145€ ali 2x4GB "cheapgeneric" ram =80€
Glede rama se še nisem odločil, če bi šel zdaj samo s 4Gb poceni ramom in kasneje nadgradil z zelo hitrim(2200+) in kvalitetnim ramom,
za katerega pričakujem, da se bo zelo pocenil, glede na razmere na trgu ramov. Ja, vem da ne bo izkoriščal vseh treh kanalov ampak mislim,
da trenutno ta računalnik ne bo imel težav s prebavljanjem tudi najzahtevnejših opravil.


disk.... 1tB wd black ali 1tb samsung f3 =85€
Disk mora bit v redu, hiter zanesljiv in poceni. Ko se bodo SSD-ji pocenili bom pa dodal še enega
za sistemski disk, zato tale niti ni tako pomemben.


dvd.... dvd-rw,cd-rw,LS "doesntreallymatter" =20€

napajalnik.... tukaj je pa catch -potrebujem vaše mnenje ~100€
Z napajalnikom je pa tako, prva možnost je, da vzamem zelo dobrega, ki mi bo služil še veliko časa in bo zmogel poganjati vse komponente,
ki jih bom še dodal skozi čas (boljši cpu, še ena grafa, več rama, dodatni disk/i, ventilatorji...), ali pa takega ki bo komaj poganjal trenutni sistem
in si kasneje omisliti novega. Bolj se nagibam k prvi možnosti.


hladilnik.... zaenkrat box
kasneje, ko bo potreba (navijanje) bom vzel še kakšnega mugen 2 ali kaj podobnega.

ekran.... Samsung 2443BW =265€
Ekran mora bit 1920x1200, ker se mi res dopade in je prijetnejši za delo kot 1080.
Mora imeti dober kontrast, svetlost ni tako pomembna, dober čas osveževanja pod 6ms, ter pravilne barve in velik gamut.
Ips matrike ne pridejo v poštev zaradi prepočasnega osveževanja in previsokih cen.


skupna cena škatle...~950€
+ ekran................~265€
skupaj.................~1215€

Kot vidite, sem komponente izbiral z mislijo na bodočo nadgradnjo.
Želim si čim več predlogov in odzivov ter nasvetov glede napajalnika in tudi drugih komponent.
lahko poveste tudi kaj si mislite o sistemu...
Hvala, in želim vam lep dan [;)]
Don't worry, probably i'm wrong.
  • spremenil: eter ()

Wox ::

Napajalnik vzemi Corsair 650W TX ali HX. RAM kakšen kvalitetnejši, če praviš da hočeš v bližnji prihodnosti OC-jat. Drugače pa OK, razen tale z mislijo na bodočo nadgradnjo mi ni jasna. Nadgradnja je precenjen štos. Računalnik kupiš za danes, jutri je nov dan.

BALAST ::

S potencialom za najboljše nadgrajevanje najbolj dopadla LGA1366 platforma

Verjemi, da ne boš šel kupovat procesorja za igre, ko bo zunaj 6jedrni, 8jedni procesor, pa še bodo pa zopet karte premešale glede tehnologij DDR5, Pci-E 32x, zato je nesmiselno gledat 3leta naprej in pravtako prepotratno zapravljati s tem v mislih.

Kupi kar je najbolše za tvoj denar in ta trenutek je i5 750, p55 čipovje z USB3.0 pa vsaj podporo Ati Crossfire, 2x2gb ddr3 1866mhz, ter Ati 5870, corsair 650w. Tole sem sestavil na Mylemon.at za 1000EUR, ohišje je kvalitetno iz aluminija na isti princip kot collermaster 590, ki ga imam tudi sam. 8-)
Monitor pa kupi v sloveniji ker je cenejši. Ja poštnina pride 20EUR in ti lahko zagarantiram da v sloveniji ne boš videl take konfiguracije pod 1200EUR.

1000EUR

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

eter ::

Corsair 650W TX ali HX

ne verjamem, da bo dovolj ko bom nadgrajeval..
Verjemi, da ne boš šel kupovat procesorja za igre, ko bo zunaj 6jedrni, 8jedni procesor,

ravno v tem je fora, že zdaj je 6 jedrni i7(pravi stroj), ki paše gor. Pride pa še i9, ki bo pocenila i7. Na splošno pričakujem, da bo podpora temu socketu še kar nekaj časa + dalo se bo dobit poceni procesorje mid-high ranga relativno poceni.
pa še bodo pa zopet karte premešale glede tehnologij DDR5, Pci-E 32x,

še vedno lahko dobiš dobro agp grafo, pa je marsikdo že pozabil kaj je agp :P poleg tega je danes glede tega vse skalabilno, sli.. xfire..

Fora mojih dveh kandidatov je v tem, da imata spredaj mrežo in možnost instalacije 2 oz. 3 120 ventov =veter, ta ima pa zaprto.

Če bi šel na ta način, bi raje vzel athlona 2 x4 965 in hudo grafo.
ampak imam raje nadgrajevanje. Ta komp bi lahko z nekaj nadgradnjami obdržal na mid-high ali mid vsaj 5 let. Če bi šel pa po tvoji poti bi imel pa slabše možnosti predvsem glede procesorjev.
Don't worry, probably i'm wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eter ()

BALAST ::

Da te prepričam, poglej tale predstavitveni video, kjer je ista serija samo da ni ALU.

Za igre si kupi dobro grafično kar je pomembnejše od procesorja. Pa Intel cen ne bo spustil pod 300EUR za 6jedrnike, da ne boš mislil zakaj ima AMD tako poceni, ker LEPI jedra, in jih ne dela v fabriki iz enega kosa.

Corsair 650W je do sedaj gnal čisto vse kartice v 2xSLI, sem prečekiral forume po dolgem in počez in procesorji nad 6 jeder ne bodo kaj kmalu prekoračili 130w TDP, ker so imeli že kar nekaj problemov NA LGA 1366 podnožju kjer se je skurilo podnožje, se mi zdi, ko so navijal i7 920, nad 4,5Ghz. Ko je pil 160W TDP. Zato raje Corsair 650w pa i5 750, ker se z navijanjem na 4Ghz po zmogljivosti zelo približa i7 920@ 4Ghz, le da se bo za 10-20 stopinj C hladnejši.

Odločitev je pa itq na tebi. Sam kot gledam razne teste LGA 1366 in LGA 1156, je zadnja hitrejša za igre, ter tudi za navijanje.

dzinks63 ::

Računalnik mora biti kos zahtevnim nalogam, kot so cad, 3d renderiranje, photoshop ter igram

Mislim, da je trenutno AMD X6 zelo dober in povsem kos tvojim potrebam ter cenovno sprejemljiv. Nove plošče AMD890 podpirajo najnovejše tehnologije, in tudi z nadgradnjami ne bo problemov. Zaradi cenovne sprejemljivosti op+cpu, si lahko omisliš 8GB ddr3 rama.

MonkeyHead ::

PA ne pozabi na to da I7 920 podpira 1333MHz rame tako da če boš hoto it na več boš moral sam odpirat na več clockat

eter ::

Balast, ja, to ohišje je pa boljše, ko sem šel pogledat sem videl samo tisto zaprto verzijo.
Drugače pa, jedra je lepil intel, amd je imel pa prvi monolitna, zanimivo je bilo pa to, da se je
intlova verzija obnesla presenetljivo dobro.
Jaz tudi mislim, da ne bodo šli procesorji preveč navzgor s požrešnostjo. Kar se pa tiče 920 in 750 je pa
920 neprimerno lažje in višje naviti kot 750, + 920 ima HT. Navit 750 se ne more niti približno merit z navitim 920
Don't worry, probably i'm wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eter ()

Wox ::

@balast: Na i7 920 izklopiš HT in imaš 10-20 stopinj hladnejšega.
@eter: 650W Corsair bo brez problema gnal 2xHD5770 v CF. Vem, ker ga imam in imam podobno konfiguracijo. Le procesor je navit le na 3,6GHz in ne 4GHz+, ker je to itak za 24/7 nespametno početje, če uporabljaš računalnik za kakorkoli vsaj približno pametnega.

snela ::

Glede na tvoj namen uporabe, bi jz dal monitor z IPS matriko.

od 24" coll mas do 500EUR:
A. latest HP ZR24w = 370EUR + kalibracija zaradi crnih barv
B dell U2410 = 480EUR + kalibracija + ogromno potencialnih problemov

pol so tud nad 500EUR sam predvidevam, da ne mislis dat prevec za monitor.

Pa se pridruzujem i7-750 + mugen2 na 3.5-4Ghz po potrebi.

Pa definitivno vzemi dva diska v raid0 za backup.

Pa cimprej SSD. Jz bi vzel magari kredit za SSD pa da ga mas takoj, ker mi bos rekel hvala ;)
LP

Wox ::

snela je izjavil:

Pa definitivno vzemi dva diska v raid0 za backup.

Se hecaš?

BALAST ::

Navit 750 se ne more niti približno merit z navitim 920


V igrah i5 750 celo prekosi i7 920, pa če je navit ali ne. Za HT vem da je dokaj koristen pri zahtevnih aplikacijah, samo če ne delaš s slikami večjim od A1 raster plakatov ali rišeš na autocad štadione za 1000 kvadratov, sploh ne boš opazil da imaš HT.

Ja SSD je tudi dobra naložba, čeprav bi dal jaz še vedno prednost dobri grafični kartici Ati 5870.

Za monitor pa moraš videti na lastne oči te IPS.
Sem imel priložnost sprobat novejšega Dell U2410 z IPS, pa sem se še vedno raje odločil za 27" LG FullHD s TN matriko za 350EUR.

eter ::

Hvala za info vox, vidim, da imajo teli Corsairi res velike tokove na +12V. Pomoje bom vzel 750 od corsaira; mal rezerve, pa še v bolj varčnem razponu bo delal;)
Za monitor ne bi dajal kaj dosti več, bom raje na temu probal kalibrirat kar se da natančno.

Kaj pa matična, kako se vam zdi? wox, ti imaš asrock se mi zdi? kakšna je?
Don't worry, probably i'm wrong.

TOP ::

BALAST mislim da se mal motiš doma imam I7 860 in I5 750 pa je razlika tudi drugje ne sam pri zahtevnih aplikacjah.Pa pustimo igre.In to lepo vidna.Kar se tiče nadgradnje 1366 jo ne bo,ker bodo menjali socket,tisti 6 jedrnik ki pa gre na 1366 ima pa itak ceno takšno,da te kap.In preden mu bo pala cena bo vse skup zastarelo.Jaz bi ti isto svetoval I5 750 je čist dovolj.Kar se tiče matične vzem ali Asus ali Gigabyte pa pusti tisti Asrock pri meru,ker tisto so slabše kvalitete matične.

eter ::

ampak so starejši high-end procesorji ponavadi še vedno hitrejši, kot novejši srednji razred. Poglej npr. grafične 4890 je veliko hitrejša, kot npr 5750
Don't worry, probably i'm wrong.

kmetek ::

ker moderatorji radi brišejo:

Vzemi raje novega AMD 6 jedrnega 200EUR, plate 150-200 že super.

Nwanko ::

Tolko za info maš tu eno z X6.

DINOKOMP.SI
ASUS M4A89GTD Pro/USB3 - 133.20 EUR
AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX - 210.00 EUR
G.Skill RipJaws 4GB 1600Mhz cl7 KIT - 132.00 EUR
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - 76.80 EUR
SATAII Sony NEC AD-7241S LightScribe - 25.20EUR
Sapphire Radeon HD 5850 1GB - 282EUR (Se da navit čez 5870)
Xilence Gaming Edition 800W - 79EUR
NZXT M59 - 69EUR
Skupaj=1002EUR

eter ::

se komu sanja, kaj naj bi imelo boljšo prihodnost lga1366 ali AM3?
Don't worry, probably i'm wrong.

black ice ::

AM3.

bluefish ::

Je pa Intel trenutno boljša izbira glede na namen uporabe, saj znajo mnogi rendirniki izkoristiti HT.

BALAST ::

AM3 = dolgotrajna podpora, večja izbira procesorjev in zato tudi cenejše nadgradnje.
Verjemi, da je še predrago kupovat HT samo na CPU, ko bo čez leto HT dosti bolj dostopen z GPU procesiranjem.

dzinks63 ::

Je pa Intel trenutno boljša izbira glede na namen uporabe, saj znajo mnogi rendirniki izkoristiti HT.


Z x6 je amd naredil priključek in je na področju renderiranja povsem konkurenčen.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

eter ::

ampak se to zelo spremeni, ko vse skup naviješ 920 gre preprosto iz 2.6 na 4.0 medtem, ko je kaj takega pri amdju veliko težje.
Don't worry, probably i'm wrong.

dzinks63 ::

Tudi ko ju naviješ sta tam tam.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

M-XXXX ::

dzinks63 je izjavil:

Tudi ko ju naviješ sta tam tam.

Čak kje vidiš ti tukaj navitega Intla? Pri 3.8GHz se komaj začne navijanje, ne pa konča tako kot pri AMD-ju...:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kmetek ::

i7 1366 nima prihodnosti, amd jo ima..... torej?

Po dolgem času podpiram AMD :)

eter ::

Zakaj nima prihodnosti? že i7 980 je prihodnost :P
Preden amd doseže to, bo že tudi nekaj časa minilo...
Don't worry, probably i'm wrong.

bluefish ::

Če gledaš dolgoročno, potem 1366 res nima prihodnosti - vsaj ne take, ki bi bila v doglednem času dosegljiva trenutnim uporabnikom.

dzinks63 ::

i7 980 je prihodnost

Kdor rabi i7 980x za resno delo, da si z njegovo pomočjo služi denar, naj si ga kupi čimprej, za igračkanje je pa predrag.

eter ::

Kaj pa če ga trenutno še ne potrebuješ, čez kakšni dve leti bo pa zelo lepo sedel na tole matično. Skoraj gotovo bo pa takrat obstajala že
kakšna cenovno ugodnejša varjanta z isto ali boljšo zmogljivostjo.
Don't worry, probably i'm wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 1500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13319952 (17221) Pr0xim0
»

Nove komponente - best price/performance?

Oddelek: Kaj kupiti
473351 (2481) TOP
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656852 (5094) solatko
»

Intel Core i7-930 zadnji med dostopnejšimi procesorji LGA-1366

Oddelek: Novice / Procesorji
3710054 (8656) PrimozR
»

Nov i7 sistem - najboljše za najmanj denarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911738 (8278) paps

Več podobnih tem