» »

Kosilnica za malo večji vrt z naklonom

Kosilnica za malo večji vrt z naklonom

IceIceBaby ::

Ima kdo kakšen predlog za kvalitetno kosilnico. Trenutno imam eno McCulloch (?) iz baumaxa. Ni bila ravno najcenejša, ampak v dobrem letu je bilo z njo že vse narobe. Enkrat smo že menjali nekaj pri pogonu spredaj, danes pa se je že drugič odlomilo kolo.

Skratka, rad bi kosilnico, ki bo zdržala nekaj let brez problemov. Se pravi, kvalitetno ohišje, kovinska kolesa, robusten motor... Travnika je za cca 3000m2. Naklon nekje od 5 do 20 stopinj od oka. Kosi se kar precej, med glavno sezono je treba tudi 2x na mesec.

Če ima kdo kak predlog se priporočam.

roCkY ::

Na severu za tak obseg pripotročajo, če še nisi gledal:
Idealo.

Ampak kovisnska kolesa bodo drsela. Pomoje raje večja plastična. Pogosteje bo treba kositi, če hočeš na ta način in imet trato. V 2 tednih je trava že kar visoka tudi če ni gnojeno. Sicer pa kaka strižna klasična. Ki pa seveda ni za 500-1000€.

icko ::

Najboljše je tole: http://www.brielmaier.com/PDF/05_flyer-...

:))) Lp

IceIceBaby ::

Iščem normalno, vrtno kosilnico.

dzinks63 ::

Poišči si nekaj v profi stilu. , Honda je pa seveda precej dražje od kakšne instant kosilnice. Če ni tako velik budget, pa nekaj takega : Husquarna

Alec999 ::

Še en glas za Husqvarnov sicer je nimam ampak so jo v reviji MojDom 18.marec 2009 št.199 zelo pohvalili (model LC 48V). Tako, da če ti cena okoli 500€ ni previsoka bi jaz vsekakor v ožji izbor dal Husqvarno.

Lp,
Alec999

Vikking ::

kst imaš ZS

Daedalus ::

Doma mamo kosilnico ~10+ let z Briggs&Stratton motorjem, s katero kosimo tud vinograd (klanec tak da rabiš vitlo). Enkrat do zdaj sem popravljal ohišje - pri izmetu trave sem privaril kovinsko prečko, ker je na ene koncu ohišje malo napokalo, z motorjem pa ni bilo težav, razen običajnih zadev (redna kotrola/menjava olja in menjava zračnega filtra). Nož je IIRC 55cm, pa nima pogona... navadna rotacijska kosilnica pač.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Bleeh ::

Mi imamo podobno Husqvarno in moram reči, da je dobra kosilnica. Naša ima zadnji pogon in ni problemov z njo dosedaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9328919 (978) _marc_
»

Vrtne kosilnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117815 (2646) ssitcm
»

potisna kosilnica - katero kupit?

Oddelek: Loža
4212562 (4781) PrimozR
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438092 (15470) urosh
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847279 (18517) SkIDiver

Več podobnih tem