» »

Povezava 5.1 zvočnikov

Povezava 5.1 zvočnikov

Kleemen ::

Imam zvočnike logitech x-530 5.1 in računalnik z zvočno kartico z 6. vhodi za zvočnike.
Zanima me kako naj pravilno priklopim zvočnike, da bodo vsi delali, ker sedaj sem probal na vse načine pa vedno brez problema dela sub in ponavadi 2 stranka ali pa samo center, odvisno kako priklopim.
Kako naj pravilno priklopim, da bodo delali normalno vsi zvočniki?
Zvočniki pa imajo 3 činče (3,5mm), računalnik pa 6 vhodov. (3 zgoraj, 3 spodaj)
Mogoče kakšen slikovni prikaz, pravilnega priklopa 5.1 sistema na računalnik?

hvala

toxius ::

Namesti programsko opremo od zvočne kartice in v windowsih tudi nastavi da imaš 5.1 zvočnike... tukaj bi jaz začel...

Kleemen ::

Imam Realtek HD in tam sem tudi nastavil da so zvočniki 5.1 in lahko se opravi tudi test, ampak ne prikazuje pa kako se jih pravilno priklopi, ker zdaj naprimer so vsi 3je činči priklopljeni in dela sub in 2 stranksa zvočnika. Center in 2 odzadaj sta tiho. =)

Res noben ne ve??????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

uroszo ::

Kot je toxius napisal najprej poskrbi za ustrezno programsko opremo. Očitno imaš nastavljen stereo način, ki običajno deluje v sistemu 2.1 (prednji levi+desni zvočnik+bas), nastavit pa moraš seveda na 5.1

St235 ::

Pa predvajat moraš 5.1 zvok. Ker če to testiraš z stereo mp3, pol normalno da igra samo 2.1. Zvočna ima zagotovo tudi program za testiranje zvočnikov. Drugače pa se zadeva priklopi po barvnem ključu. Rač zvočniki imajo ponavadi že banance pobarvane da veš v katero luknjo vtaknit v računalnik.

uroszo ::

Res je, tudi konektorji so dandanes že tako obarvani, da je skoraj nemogoče nepravilno priklopit.

Kleemen ::



Evo t aje ta moj program. Povezal po barvah, pa še vedno dela samo polovia zvočnikov! :s

toxius ::

v nastavitvah od Windows 7 nastavi da imaš 5.1 zvočnike in poskusi samo driverje ki jih najde 7ka brez tega managementa....

Kleemen ::

Ja saj to je to verjetno. Ker pod nadzorno naprimer pod Zvoki ni nikjer za naštimat kak sistem maš, razen če ne najdem. Tukaj pa sem izbral 5.1 kot je tudi vidno iz slike.
Driverje dam z neta? Ker zraven kompa sem dobil cd za grafično in matično - driverji že naloženi.

CoolBits ::

Kljukico na polnilo zvočnika... tako ti 2.0 (mp3) zvok razdeli na vse zvočnike... normalno je pa glasba posneta v 2.0 in nemore delat na 5.1...

Kleemen ::

Sem dal kljukico na polnilo zvočnika (na zgornji sliki...) in dela enako kot prej.

CoolBits ::

S katerim programom pa poslušaš?
Če na oknu za nastavitve (na slikci) klikneš na zvočnike, delajo vsi?
In za te zvočnke izključi "celo-območni" ker to niso... obe kljukici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

toxius ::

Kleemen je izjavil:

Ja saj to je to verjetno. Ker pod nadzorno naprimer pod Zvoki ni nikjer za naštimat kak sistem maš, razen če ne najdem. Tukaj pa sem izbral 5.1 kot je tudi vidno iz slike.
Driverje dam z neta? Ker zraven kompa sem dobil cd za grafično in matično - driverji že naloženi.

Driverje naj si 7ka sama najde... ne jih ti prenašat z neta in nameščat...

CoolBits ::

Ne... z gonilniki od win7 nimaš polovico od teh možnosti...
Bolje so najnovejši iz neta vsekakor.

Kleemen ::

CoolBits je izjavil:

S katerim programom pa poslušaš?
Če na oknu za nastavitve (na slikci) klikneš na zvočnike, delajo vsi?
In za te zvočnke izključi "celo-območni" ker to niso... obe kljukici.


Realtek HD

Sem izklopil Celo-območni (2 kljukici) pa še vedno enako dela :s
Nisem si mislil da je tok zapleteno povezat en sistem 5.1 na komp 8-O

CoolBits ::

Pa se ti vsi zvočniki oglasijo, ko klikaš po njih tam v nastavitvah?
Če ne imaš narobe priklopljeno...

Kleemen ::

Ja seveda je narobe priklopljeno, če priklopim po barvah oz. tako kot je sedaj prikazano na sliki (zgornje 3 priklopljene, splodnje 3 prazne). Ko tam klikam se mi oglasi sub, center in zadnja dva...če je tako priklopljeno kot sedaj.

CoolBits ::

Priklopi tako, da se bojo pravilno oglašali kot po slikci... za sub/center pa imaš tudi kljukico, če sta obrnjena slučajno...
Mislim, da pride sub/center v spodnjo vrsto priključen... nisem pa siguren, ker je to odvisno od plošče do plošče... Ni vse v barvah :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

toxius ::

teoretično vprašanje, ki pa ti lahko reši hitro probleme?
Ali ima tvoja zvočna dogitalni optični izhod spdif in zvočniki priklop... če je odgovor pritrdilen priklopiš vse prek ENEGA optičnega kabla in zadeva je urejena...

Kleemen ::

toxius je izjavil:

teoretično vprašanje, ki pa ti lahko reši hitro probleme?
Ali ima tvoja zvočna dogitalni optični izhod spdif in zvočniki priklop... če je odgovor pritrdilen priklopiš vse prek ENEGA optičnega kabla in zadeva je urejena...


Mislim da ja. En rumen vhod za navaden činč (kaže tudi na zgornji slikci). Ampak rad bi priklopil direkt na zvočno preko teh treh činčov 3,5mm, ker baje pride bolj kvaliteten zvok. Ker zraven zvočnikov x-530 sem dobil tudi adapterček, ki se ga uporabi naprimer za računalnike, mp3je... ki imajo samo en vhod za navadne zvočnike 2.1 ampak če priklopim preko tega spet zvok ne bo toliko kvaliteten, kot naprimer če priklopim pravilno na zvočno kartico.

CoolBits ::

V kvaliteti zvoka med 2.1 in 5.1 ni razlike... pri 5.1 je isti zvok pač razdeljen na vse zvočnike.
Je pa prostorski zvok pri filmih dober :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Kleemen ::

Jap. tudi za filme rabim. Mi je všeč, da se sliši vse podrobnosti =)

krentam ::

imel sem isti problem....točno vem kaj naredit:

tole obklukej če bo delalo sporoči mam še eno rešitev zate.
LP[;)
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

Kleemen ::

Sem pogledal in je že blo oboje obklukano, tako da dela isto kot prej...
Druga rešitev? :D

CoolBits ::

Rešitev ti je že povedana... pravilno priklopi in kljukico daj tam da ti zapolni vse zvočnike... drugega nimaš kaj.

Kleemen ::

Priklopil bom preko adapterja in to je to. Če mogoče kdaj zvem kako točno priklopit brez adapterja, al pa če mi bo kdo zrihtal bom priklopu, čene bo pa tudi preko adapterja ok, čeprav ne toliko kvalitetno. bmk :D

CoolBits ::

Sam ti je pa težko 3 kable s 6 luknjami skombinirat ne :D po želji...

Kleemen ::

Sem povezal preko adapterčka, ampak ker je sedaj samo en činč je potrebno povezat tam kamor je za slušalke, ker če ne spet ne dela. =)
Kjer so pa slušalke, pa delajo vsi normalno.

simnov ::

Meni pa povejte ali naj obkljukam celo-območni zvočniki sprednji levi in desni ,prostorski zvočniki.Imam pa z5500.

t1ck0 ::

Sam sem imel isto težavo. Našel rešitev :) Pri meni je bil inštaliran nek soundblaster, katerega sem najprej pobrisal, nato pa sem v meniju obkljukal POLNILO ZVOKA, ter OMOGOČI UPRAVLJANJE NIZKIH TONOV. Zdaj delujejo vsi zvočniki skupaj z wofferjem.

 težave s 5.1 sistemom

težave s 5.1 sistemom



Mi je pa od začetka isto špilalo kot tebi. Samo prednja dva zvočnika in nič drugega. s tem, ko sem zagnal soundblaster so mi delali vsi zvočniki, razen wofferja .. no s to zadnjo rešitvijo pa sem dosegel to kar se pričakuje od 5.1 sistema :)

Upam, da če bo še kdo imel podobne težave, da mu bo moj post v pomoč. LP

simnov ::

In kaj imaš ti za ene zvočnike , da si lahko kontroliral bas.

Maniac ::

In? A je kermu že ratal najt rešitev tega "popularnega" problema?
Sam se namreč spopadam z enakim problemom...
Nikakor ne dobim zvok vseh 5+1 zvočnikov, pa še adapterja nimam!

Uporabljal bi jih pa le za poslušanje glasbe (MP3 z Winamp)
Ouyeah!

Maniac ::

Mimogrede, a se slučajno komu doma "valja" adapter, ki ga je prejel zraven zvočnikov, pa misli da ga ne potrebuje?

Jaz bi ga res nujno potreboval ... če se da dogovorit s kom?

Hvala!
Ouyeah!

Maniac ::

Hehe ... ratal ;) .... Je bil potrebn novejši REALTEK HD
Ouyeah!

Medo ::

Lep pozdrav vsem skupaj. Ne bom odpiral nove teme, zato bom kar tukaj vprašal. Ok prvo lepo po vrsti. Imam Windows XP, računalnik je star 5 let. Zanima me sledeče. Imam zvočnike Genius SW-HF 5.1 5000 in, ko sem imel še PC in vanj zvočno SB Extreme music so igrali vsi zvočniki, sedaj pa imam še samo prenosnika in mi igrata samo woofer in center (kot sta pač zvezana skupaj) ali pa samo zadnja zvočnika ali pa samo sprednja, odvisno kateri "čičn" vklopim v vhod/izhod zvočne kartice.Kartica pa ima samo luknjico za slušalke, mikrofon in še eno luknjico (verjetno digitalni izhod). In tukaj je zdaj problem. Zvočniki/a mi igrata samo kadar činč vklopim v luknjico za slušalke pri ostalih luknjicah zvoka ni, kar mi je jasno, zvočna pa podpira prostrski zvok kar je razvidno iz nastavitev, ki jih ima. Ima pa zvočna digitalno analogni izhod, vendar pa zvočniki tega ne podpirajo(samo analogni). Upam, da sem koliko toliko razložil v čem je problem. Zanima me pa še ali se mi splača kupit zunanjo USB kartico, ali obstaja še kakšna druga rešitev. Torej Želel bi, da bi mi igrali vse zvočniki.
Hvala za vaše odgovore.

Ted ::

Ne bo šlo, na prenosniku nimaš ustreznih izhodov na priklop za zvočnike. Imaš digitalni izhod a nimaš primernih zvočnikov oz. receiverja. Rešitev - receiver oz. dodatna zvočna kartica.
Mah...

Medo ::

ted, hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
192591 (2342) MaticKregar
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353335 (2865) connel
»

zvočniki in 5.1 sistem

Oddelek: Zvok in slika
181843 (1504) markozupi
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016059 (9998) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511205 (5013) Sarimner

Več podobnih tem