» »

Prodanih že 6 milijonov DirectX 11 Radeonov

Prodanih že 6 milijonov DirectX 11 Radeonov

Družini 5800 in 5700, brez 5830

vir: VR - Zone
VR - Zone - Na poslovni konferenci, povezani z zaključkom prvega letošnjega četrtletja, je AMD-jev CEO, Dirk Meyer, z veseljem povedal, da so imeli 250 milijonov dolarjev dobička. A verjetno prav tako veselo je povedal tudi, da so prodali že 6 milijonov grafičnih kartic, ki podpirajo knjižnico DirectX 11. Gre seveda za serijo Radeon HD 5800, ki je z modeloma HD 5850 in 5870 javnosti postala na voljo lanskega 23. septembra.

6 milijonov kartic je brez dvoma zavidanja vreden dosežek, sploh če ga primerjamo z nVidio, ki ves ta čas ni imela odgovora. Še več, pri AMD-ju so popolnoma nadomestili svojo prejšnjo serijo, od najzmogljivejših pa do najcenejših modelov. To jim je uspelo doseči v dveh četrtletjih (torej do konca 1. četrtletja 2010), kljub prvotnim težavam s TSMC-jevo dobavo delujočih jeder na 40 nm.

A brez skrbi, preteklost nas uči, da se tako nVidia kot ATI znata vrniti iz velikega zaostanka, kar sta dokazala s serijama GeForce FX in Radeon HD 2900.

33 komentarjev

__Devil__ ::

Seveda vsi kupijo ATI, če je cenejši in boljši za svojo ceno :).
ATI is dominating :P.

Mentalist ::

__Devil__ je izjavil:

Seveda vsi kupijo ATI, če je cenejši in boljši za svojo ceno :).
ATI is dominating :P.


Walda;)
Lool.

ProGTX ::

Glede zadnje povedi: Ali se nista povrnila nekoliko kasneje? Kolikor jaz vem, je Nvidii uspelo s 6000 serijo, ATI-ju pa šele s HD4000.

ravsek ::

To je bilo najbrz misljeno, s katero serijo sta prisli v zaostanek, ne s katero sta se zopet pobrali >:D

koyotee ::

afaik, je ati uspel že s serijo 3xxx
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zee ::

Seveda vsi kupijo ATI, če je cenejši in boljši za svojo ceno :).
ATI is dominating


Če delaš v operacijskih sistemih Microsoft, potem to drži. Če pa uporabljaš GNU/Linux, je Nvidia žal edina izbira, ker ATIjevi gonilniki še vedno med slabšimi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

ProGTX je izjavil:

Glede zadnje povedi: Ali se nista povrnila nekoliko kasneje? Kolikor jaz vem, je Nvidii uspelo s 6000 serijo, ATI-ju pa šele s HD4000.


Mja, kaj pa je bila 8500 serija? Pa 9700 ? Pa X1800 ?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nocutius ::

@RejZoR
Saj ATi je do 1xxx serije bil super, 2xxx serija je bila njihovo dno, podobno kot nvidia z FX.

jRk0 ::

Hercules 8500LE legenda :D edina grafa, ki mi ni blo skoda dnara za njo =)
You fuck up once, you loose two teeth.

RejZoR ::

nocutius je izjavil:

@RejZoR
Saj ATi je do 1xxx serije bil super, 2xxx serija je bila njihovo dno, podobno kot nvidia z FX.


Lol, sorry sam nič ne more it tko nizko kot FX serija. HD2000 je imel težave s FSAA, ampak drugače pa je bila čist ok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

Razen drage izdelave (512-bit mem. vodilo, posledično kompliciran PCB - bila je nekoliko pred časom) in visoke porabe.

g. Oden ::

RejZoR je izjavil:

nocutius je izjavil:

@RejZoR
Saj ATi je do 1xxx serije bil super, 2xxx serija je bila njihovo dno, podobno kot nvidia z FX.


Lol, sorry sam nič ne more it tko nizko kot FX serija. HD2000 je imel težave s FSAA, ampak drugače pa je bila čist ok.


Ne spomnim se, da bi bila serija FX bolj blatena kot HD2000. Če dobro pomislim, se spomnim, da so skoraj vsi moji kolegi takrat prisegali na Geforce FX5900.

RejZoR ::

Um, ko je bila zunaj serija GeForce FX je bila tekmovalna kartica iz drugega kampa Radeon 9700 Pro in Radeon 9800 Pro/XT. V času HD2000 so že vsi pozabil na crappy GeForce FX kartice.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BALAST ::

3DFX bi znal pospešit razvoj grafičnih pospeševalcev, pa je na žalost bankrotiral, ker se je šel umazane igrice z Nvidio. Še zdaj jočem za njihovimi karticami. Pa doma imam še 2 delujoče Voodoo 3 2000 in 3000...

Rippy ::

BALAST je izjavil:

3DFX bi znal pospešit razvoj grafičnih pospeševalcev, pa je na žalost bankrotiral, ker se je šel umazane igrice z Nvidio. Še zdaj jočem za njihovimi karticami. Pa doma imam še 2 delujoče Voodoo 3 2000 in 3000...


Če bi imel 5000, 5500 in (6000) nebi tega pisal :)

RejZoR ::

3dfx se je šel umazane igrice sam s sabo, zato je propadel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

3dfx nikoli ni propadel.
Njihov zacetek konca se je zacel z voodoo3. Edino pravilno, glede na to, kako so ga srali.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RejZoR ::

Ne. Mogoče se je začelo ampak Voodoo 3 je bila kljub vsemu uspešna kartica. In čeprav je včasih imela težave proti Riva TNT2, je bila še vedno dobra. Resni problemi so se začel z Voodoo 4 in Voodoo 5 karticami.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jRk0 ::

ogabno je blo, kaka razlika v kvaliteti slike (2d in 3d) je bla ko sem Rivo tnt 2 pa vodoo3 3000 zamenjal za ATI Rage Fury MAXX. kot da bi mi nekdo dal podne od pivovske flase stran z oci. od takrat pa sem vedno ATI kupoval =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Dr_M ::

ogabno je blo, kaka razlika v kvaliteti slike (2d in 3d) je bla ko sem Rivo tnt 2 pa vodoo3 3000 zamenjal za ATI Rage Fury MAXX.


Jaz sem zamenjal Ati Rage Fury (navadna) za TNT2 in sta imele identicno sliko, tako v 2D kot v 3D. V3 pa sem imel na testu in vse kar sem dobil iz nje, je bila crnobela slika. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jRk0 ::

no fury maxx je mel 2 rage gpuja gor :D to je bla moja prva in edina multi gpu kartica in problemov je blo malo morje =) od tega, da je bil crn zaslon pri zagonu win ce nisi dal na agp 2x namesto 4x pa take fore :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Riff ::

ja 3dfx in glide je bil zakon zdaj je pa ATi zakon samo konkurenca od nvidie je vedno dobrodošla :D drugače sem pa imel voodoo 5500 na agp vodilu :) sedaj pa imam Ati HD 4650

Dr_M ::

Glide je bila najslabsa "knjiznica" ever. Zakaj? Ker je moral vsak GPU imet svojo verzijo, med sabo pa niso bile kompatibilne.
Sicer pa glide je bil samo predelava opengl-a.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Samo rezultati so bili pa noro dobri. Ko sem videl razliko v Need for speed (enki) med mojo Ati kartico in tisto prvo zadevo z 3dfx čipom (ki je bila samo za 3d), se mi je zdelo, da sem padel v en čisto drug svet. Preskok v kvaliteti je bil brutalen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tarzan ::

Kvaliteta slike na MAtrox G400 dualhead čudu je bila pred vsemi ostalimi. :D

MrStein ::

Dr_M je izjavil:

Glide je bila najslabsa "knjiznica" ever. Zakaj? Ker je moral vsak GPU imet svojo verzijo, med sabo pa niso bile kompatibilne.
Sicer pa glide je bil samo predelava opengl-a.

A OpenGL driver pa je en za vse?
Sicer res zadnja leta tako nVidia kot ATI pakirata driver za celo serijo kartic v eni apket, ampak to bolj zato, ker ima (skoraj) vsak broadband, in si to lahko privoščijo (in se znebijo vprašanj ala "kateri driver je za mojo kartico?")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jRk0 ::

Poldi112 je izjavil:

Samo rezultati so bili pa noro dobri. Ko sem videl razliko v Need for speed (enki) med mojo Ati kartico in tisto prvo zadevo z 3dfx čipom (ki je bila samo za 3d), se mi je zdelo, da sem padel v en čisto drug svet. Preskok v kvaliteti je bil brutalen.


ni bil nfs 1, ampak 2 in 2 SE (ko so ze semaforji bli drugacni, megla, musice so padale na ekran pa tako:D)
You fuck up once, you loose two teeth.

FireSnake ::

Dr_M je izjavil:

Glide je bila najslabsa "knjiznica" ever. Zakaj? Ker je moral vsak GPU imet svojo verzijo, med sabo pa niso bile kompatibilne.
Sicer pa glide je bil samo predelava opengl-a.


Kaj ti tole resno mislis?

Zanimivo je prebirat tale prepucavanja kdo je bil boljsi, obenem pa nihce ne omeni kvalitete Matroxa v tistih casih .... na izhodu njihovih kartic so bili najbolj cisti signali ..... se je dalo pogledat z osciloskopom. Pa njihovih ostrih slik nihce od danasnjih "poznavalcev" ne omenja ... glavno, da so videli razliko med zelenimi in rdecimi :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jlpktnst ::

Hja Matroxa nisem nikoli imel :) Spomnem se pa razočaranja ko sem zamenjal rage xpert128 za geforce2mx... 2d kvaliteta slike je bila katastrofalno slabša, pa 3d niti ni bil toliko boljši. Najbolj smešno pa da so na ATI ene igre imele težave, na nvidii pa druge haha, tako da mi spet ni delalo vse.

No zadnje čase pa kar lepo ati kupujem, se mi zdi da je imela nvidia dosti hujše težave vmes - cele serije kartic ki so se kvarile, FX serija itd. No imeli so pa seveda tudi ene par zelo dobrih produktov :) Navsezadnje pa so v srednjem razredu kar malo manjše razlike in niti ni tako važno kaj vzameš dandanes. No ok, trenutno je res ati precej spredaj tudi mid-class, samo se pa ne podre svet če kupiš nvidio. Še vedno lahko igraš normalno večino iger. (za razliko od intela, sploh je zadnje čase težko dobit non-intel laptop za neko solidno ceno).

PrimozR ::

Če kupiš mid class nvidio, ti nekaj manjka v glavi. Kaj pa boš kupil namesto 5770? GTS 250? GTX 275? Okej, slednja je še spodobna opcija, ampak spet ne, če upoštevamo porabo.

AMD laptopov pa res skorajda ni, ampak enostavno niso na nivoju Intela...

jRk0 ::

8800GT SLI =) (ko jebe porabo pa dx11 na mid class:P)
You fuck up once, you loose two teeth.

benko123 ::

Si popolnoma ZASLUŽIJO!
Benko.

murmur ::

zee je izjavil:

Seveda vsi kupijo ATI, če je cenejši in boljši za svojo ceno :).
ATI is dominating


Če delaš v operacijskih sistemih Microsoft, potem to drži. Če pa uporabljaš GNU/Linux, je Nvidia žal edina izbira, ker ATIjevi gonilniki še vedno med slabšimi.


Čas je že, da se neha razširjat ta bullshit o Nvidii kot edini varianti za Linux. To ni res že precej časa, imam obe in Ati-jevi gonilniki so brez problema konkurenčni Nvidii. To je čisti dokaz tega, da je navada res železna srajca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrejši Radeoni bodo zamudili, potrjena imena

Oddelek: Novice / Grafične kartice
62880 (2382) FireSnake
»

nVidia z izgubo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4921386 (20194) 49106
»

AMD je največji proizvajalec grafičnih čipov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
227806 (7221) PrimozR
»

Fermi šele marca

Oddelek: Novice / Grafične kartice
233792 (2863) LordPero
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
998953 (6256) LordPero

Več podobnih tem