» »

Tv, konzola, predvajalnik...

Tv, konzola, predvajalnik...

LeXani ::

Živjo! Imam par vprašanj glede teh komponent- TV , predvajalnik, xbox...
..in sicer:
- kako in kam naj priklopim 5.1 sistem da bo delovalo vse skupaj
- kakšen 5.1 sistem potrebujem, in ali bo zvok res 5.1 ali surround?
- uporaba prenosnega diska (skupna raba diska - konzola+predvajalnik+PC)
- možnost uporabe internetnega brskalnika na TV (preko konzole)
- možnost uporabe satelitske antene na 2xTV (total tv, ena naročnina - dva sprejemnika)
hvala, lp
Čas prve prijave 04.11.2005

St235 ::

a.) Če boš hotel imet 5.1 zvok boš rabil ustrezen ojačevalec!!!!! in ustrezen set zvočnikov. Ojačevalec boš preko optičnega kabla ali koksialnega kabla povezal z xboxom in divxplayerjem. Pri tem upoštevaj, da mora ojačevalec podpirat DTS in DD. Tvoj divx player podpira samo DD zato po moje ni dobra izbira. Ravno tako preveri kakšne izhode ima xbox in kakšne divxplayer, da boš imel dovolj ustreznih vhodov na ojačevalcu.
b.) Potrebuješ sistem ki ustreza DD in DTS standardom in sveda 6 zvočnikov.
c.) Vse tri naprave podpirajo usb disske formatirane na Fat32, kar pomeni datoteke manjše od 4gb. PReveri kaj točno preživi divx player, ker naš sicer bere USB diske ampak samo če imajo lastno napajanje.
d.) xbox podpira brskanje po netu z TV kot prikazovalnikom.
e.) Total TV ne poznam tako, da rpedlagam da se obrneš direktno na njih. Kot vem pa podpirajo več televizij.

LeXani ::

Hvala! Opazil sem da ojačevalci niso ravno poceni..obstaja kakšna druga možnost? Torej moj predvajalnik ne podpira 5.1 sistema, da bi zvočnike direkno priklopil na njega. (brez xboxa). Lahko priklopim kakšne drugačen sistem na predvajalnik ?? Pa še to me zanima, če povežem tako kot predvajalnik kot konzolo z lcd tv prek hdmi-ja, ter potem na tv priklopim zvočniški sistem? bi delovalo? ne razumem najbolj teh povezav pa to..
Glede satelitske...vem da obstaja nek paket pri totalu in to..a obstaja kakšna premetena in finančno ugodna rešitev? :D
Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()

LeXani ::

Če sem te pravilno razumel potrebujem tole zadevo. ?
Čas prve prijave 04.11.2005

St235 ::

Čuvaj da ne mešaš različnih pojmov. Xboxa in predvajalnika ne mroeš prilopit enega na drugega, ker gre za dva recimo temu input sistema. Oba priskrbita nek signal (zvok + slika), ki pa ga je na drugi strani potrebno prkiljučiti na nek output (torej nekaj kar zadevo dejansko predvaja. Za sliko je to skoraj vedno televizija. ZA zvok pa lahko to počne televizija (stereo) ali pa namenski ojačevalec (stereo, 5.1, 7.1...).
Polovična rešitev je da kupiš dvd predvajalnik, ki je hkrati že ojačevalec, samo to so bolj tajvanske rešitve pa še xbox ne moreš priklopit gor.

Če bo vse priklopil na TV boš dobil skor 100% ven samo stereo, tudi če naprej zadevo povežeš v ojačevalec. Najboljše, da preko HDMI pripelješ sliko do televizije, ločeno pa preko optičnega kabla pripelješ zvok do ojačevalca in od tam v zvočnike. To je najbolj klasična povezava. Če kupiš ustrezno boljši ojačevalec lahko tudi sliko preko njege spelješ na TV, samo to se splača edino če ti primanjkuje vhodov na Televiziji (cenen model z samo 1 hdmi).

Link, ki si ga dal je točno to kaj rabiš. Samo potem računaj še ene 200 EUR za zvočnike. Tak sisetm ni poceni, samo se že v osnovi splača dat malo več in je potem praktično za zmeraj. Jaz imam ojačevalec in zvočnike iz leta 2000 in vse lepo dela (seveda brez HDMI, kar pa zaenkrat ni problem.

LeXani ::

Super točno to me je zanimal. Hvala. Se še kaj oglasim v prihodnijih dneh, če bom naletel na kak problem ko bom povezoval.
Čas prve prijave 04.11.2005


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino šel k vragu, ostali so mi dobri zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
403215 (1926) St235
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
476256 (5041) Bearrorist
»

Povezava novejšega TV s starejšim ojačevalnikom/zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
194963 (4611) Gapi
»

5.1 zvočniški sistem za TV (tall speakers?)

Oddelek: Kaj kupiti
51603 (1349) OZZY
»

Vse v TV ali v Receiver?

Oddelek: Zvok in slika
184060 (3722) Netrunner

Več podobnih tem