» »

Kako narediti gui za program?

Kako narediti gui za program?

P4ajo ::

(Po premisleku sem temo uvrstil sem, če ne spada sem, se opravčujem)

Torej, dobil sem idejo, za (meni) dober gui za Opero, oz. drugi brskalnik.
Barve skina in gumbov ter ostale take malenkosti znam spremijat, ampak pri meni gre za precej drugačno stvar. Google mi ni pa v doglednem času nič pametnega na to temo povedal (ker sploh nevem kako in kaj začet).

Ker s tega področja nimam praktično nikakšnega znanja, me zanima teoretično in hipotetično, kaj bi moral narediti, kje začeti oz. če je sploh izvedljivo.
Znanja za izvedbo verjetno nimam, ampak se ne mudi in se lahko sproti navadim.

Torej, zadeva bi naj bila kot full-screen, na vseh straneh pa bi se, ko bi z miško dovolj časa bili tam (oz. neko tipko) prikazale stvari naprej, glej skico.

 skica

skica


http://bayimg.com/PAlHbaaCO
Legenda:
-v sredini je z belo splet
-ob straneh pa so z rumeno prikazane stvari, ki bi se odpirale naprej
Stvari bi se odpirale, ko bi miška bila tam, kjer so, pri miru določen čas, najmanj časa bi potrebovali za okence, ki je najbolj ob robu, največ za najbližje, da bi čim manj motilo uporabo.
  • spremenil: P4ajo ()

roba87 ::

Mislim, da bi se dalo to z MFC. Glede tega, da bi pa namesto klika stal z miško na tistem mestu pa ni glih uporabniku prijazno.

P4ajo ::

Uporabnik bi bil v glavnem jaz in imam s tem načinom dobre izkušnje in sem se kar privadil.

Torej, glede dela.
Jaz bi moral stvari naprej "narisati", do tukaj mi je jasno.
Potem bi moral napisati program, da bi tole delovalo?
Potem bi moral...?

Koliko dela ur, približno, bi se potrebovalo, da bi vsaj v grobem, delovalo, kot je zamišljena ideja?

Gandalfar ::

Poglej si Mozilla Interface Design Challenge. Z malo srece bo kdo drug namesto tebe to potem implementiral :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018558 (10894) sash69
»

Ko prižgem računalnik pa mam problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81168 (976) 5er-->
»

Pomoč pri sestavi komp.

Oddelek: Strojna oprema
71186 (1090) shany
»

The Pirate Bay gostuje slike

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
334788 (2824) gzibret

Več podobnih tem