» »

Opera Mini za iPhone potrjena

Opera Mini za iPhone potrjena

engadget - Kdo bi si mislil, da bodo v Cupertinu potrdili skladanje Opere Mini z vsemi njihovimi zahtevami in jo tako umestili v App Store. Brskalnik, za katerega se v marketinških spisih rado pove, da je varčen pri količini prenesenih podatkov ter na počasnejših omrežjih 2. generacije mnogo hitrejši od običajnih brskalnikov na mobilnih telefonih (pa naj bo to iPhone, Android, Symbian, itd.), je na App Store brezplačen, na voljo za namestitev tukaj. Operin števec pokaže, da je potrditev trajala skoraj 3 tedne - 20 dni, 8 ur in 31 minut. Medtem ko so na Engadgetu in TechCrunchu brskalnik bolj ali manj pohvalili (razen omenjanja velikega števila hroščev na TechCrunchu), enakega mnenja ne delijo nekateri uporabniki Slo-Techa. Če si lastite iPhone oz. iPod Touch, Opero Mini preizkusite in poročajte!

22 komentarjev

mcsk8r ::

Dokaj v redu brskalnik. Zelo hiter edino UI je pa res malo čuden, če si navajen na sedajšni vgrajeni safari. In pa javascript mu sem pa tja dela rahle probleme. Dam mu 3 od 5.

Bor H ::

Je pa še ena stvar, ki je precej verjetna: Opera ni vložila tovornjaka ur v debuging ker je bilo vprašanje če bo sploh apple sprejel aplikacijo. Povsem možno je da se bodo zdj spravili na hrošče in optimizacijo.

pivo ::

Hm, ne vem, če bo tole zamenjalo safarija, ki deluje res perfektno...
Moram še malo stestirat.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Zmajc ::

Zdaj ko majo zeleno luč od Appla bojo brskalnik verjetno še bolj spolirali. Drugače za prvo verzija ni tako slab.
Speed dial je dokaj kul, strani se nalagajo hitro. Edino zoom bi lahko bil malo boljše narejen, saj imaš lahko web stran zoomirano čisto not ali čisto ven, vmesnih stopenj pa ni kaj dosti.

Bomo vidli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

xCore ::

Škoda da iPhone z slovenskim vmesnikom prikazuje arabski jezik nastavitev :/
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

LukaSLO ::

Sem sprobal. Uredu brskalnik. Edini je problem je, da nekatere strani čudno izrisa (kje se kaj prekriva). Še malo poliranja, drugače pa dam oceno 4 od 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukaSLO ()

Icematxyz ::

Zakaj bi morala Opera popolnoma zamenjati Safari da bi ji lahko rekli uspešna?

Od kod pobirate te monopolistične težnje nenehno. :) Sicer pa ko bo preveč uspešna bodo jih tako vrgli iz App store? A ne da? Sicer pa to je tako tema bolj za uporabnike iPhone. Kako pa je kaj sedaj glede Opera in iPad?

Tam so. Sedaj se bodo pa borili. Pa da vidimo če je vsem najboljši Safari. Ali pač ne.

Bor H ::

En zanimiv speed test, mwahah

edit: link http://lifehacker.com/5516038/browser-s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

__Devil__ ::

Vse lepo in prav, moti me edino, da ne morem spremeniti v angleški jezik, ker je vse v arabskem. Lahko kdo pomaga kako si spremenim jezik?

LukaSLO ::

Devil: To je zato, ker uporabljaš verjetno slovenski vmesnik. Preklopi na angleščino.

__Devil__ ::

Sem preklopil na angleški in dela ok.
Moti me edino, da sta samo 2 možni povečavi.

Icematxyz ::

Some people around here don't seem to realise that Opera Mini isn't meant to be a reproduction of a desktop browser, it's simply made for fast mobile browsing.

There is no support for DOM and the sort purely because the webpage you see loaded up on Opera is merely an image with links on it. It's entirely static and cannot automatically update without requesting the Opera servers to refresh the image. That's why it's so fast and that's why this comparison is utterly and totally useless.

If you wanted to compare something, then Opera Mobile would be a fair comparison, but sadly, that will never come out on the iPhone.... so this comparison really doesn't help.

Apple approved this because they don't believe it to be a full desktop browser (which they believe Safari to be) so therefore there is no real threat to the use of Safari... especially when users want to use things like Google Mail and Facebook, they're going to turn to the Safari browser because it displays the webpages as the real code, not a compressed image.


Aha se pravi za to Apple nima težav z mini. Moti pa ga mobile različica.

Primerjava

Le česa se Apple boji.

JayKay ::



očitno je popularna

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Icematxyz ::

Ha ha. Ta je pa dobra.

gpc17 ::

Flash playerja se boji apple :D
ja je ze top prenesena aplikacija v vseh app storih.
Jaz jo bom takole ocenil-zoom za en drek, ostalo je za prezvet..javascript sploh ne dela oz. dela zelo slabo...
Moram pa rect da za prvo verzijo sem zadovoljen.. Pomoje bojo se fajn spolral zadevo.. Sem pricakoval manj.

mtosev ::

:D konkurencen brskalnik na iPhonu. cudno da je to apple dopustil;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Očitno ni konkurenčen :D

WarMaker ::

Zelo hiter, vendar mi ni všeč. Sam zoom pozna samo 2 stopnji, torej zoom-out, ko dejansko ne moreš prebrat NIČ, in zoom-in. Javascript sploh ne dela, kar se tiče premikanja strani, pa ne deluje tako "tekoče" kot v safariju. Will see, kaj bodo spackali ven :)

sirotka ::

Icematxyz je izjavil:

Zakaj bi morala Opera popolnoma zamenjati Safari da bi ji lahko rekli uspešna?

Od kod pobirate te monopolistične težnje nenehno. :) Sicer pa ko bo preveč uspešna bodo jih tako vrgli iz App store? A ne da? Sicer pa to je tako tema bolj za uporabnike iPhone. Kako pa je kaj sedaj glede Opera in iPad?

Tam so. Sedaj se bodo pa borili. Pa da vidimo če je vsem najboljši Safari. Ali pač ne.


Zato, ker ste v prejšnji novici bentil, da ne bo sprejeta....in zdaj, ko je, vidimo, da ni to to:)? Monopolistične težnje ali pač dejstvo, da je safari še vedno bolj uporaben?

Icematxyz ::

Zato, ker ste v prejšnji novici bentil, da ne bo sprejeta....in zdaj, ko je, vidimo, da ni to to:)? Monopolistične težnje ali pač dejstvo, da je safari še vedno bolj uporaben?


Ja no jaz ne vem če je to to ali ni to to. To bodo povedali uporabniki na "long term". Zdaj pa naslednji korak. Opera mobile na App store. Opera mini pa bo že se borila sedaj ko je tam.

P.S. Dvomim pa da nikogar ne bo prepričala. Že video v tej temi in novici me nekako ne prepriča da je negativen hype upravičen. Ranjen ponos kvečjemu? :) Pa še če slučajno Opera pomeni za koga manjši mesečni račun... Dvomim da je ne bo uporabljal že samo zaradi tega.

Skratka pozabil sem narediti bistveno v tej temi. Opera čestitam za uspeh!

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

Zakaj bi bil moj ponos ranjen, glede na to da na win masinah uporabljam opero za vrsto let?

Mavrik ::

ArsTechnica opis, kjer so povedali bolj ali manj isto kot jaz.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker so Apple Maps zanič, prihajajo novi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5918345 (14724) matijadmin
»

Apple vendarle dovolil razvijalcem komunikacijo z uporabniki prek App stora

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
257197 (5946) AndrejO
»

Prispel je Facebookov Paper

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
208489 (6360) Glugy
»

iPhone 4 bo v kratkem najpopularnejši fotoaparat na Flickru

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
53456 (3013) jiga
»

Applov tablični multipraktik jeseni?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
194804 (3350) MrStein

Več podobnih tem