» »

alarm pri vklopu računalnika !???

alarm pri vklopu računalnika !???

pezo ::

zadnjič sem nekaj prčkal z windowsi in kabli(ata66) in od takrat naprej so težave.
Imam abit be II plato in pIII 500mhz, gf2in xppro.
Windowse sem še enkrat pohodil z navadnim (40) kablom in od od takrat naprej, če ugasnem comp in ga ponovno prižgem se vključi alarm. In tako vsakič, razen če popolnoma izklopim elektriko in počakam dobre pol ure, potem se zažene normalno. Do danes. VČERAJ SEM GA UGASNIL IN DANES GA NE MOREM VEČ PRIŽGATI. Vsakič alarm, ekran ne pokaže ničesar, še v bios ne morem. Je mogoče virus?? Skratka prosim za help, kaj storiti!?8-O
_______________________________________________________________________________
Kamena doba se ni končala, ker bi zmanjkalo kamenja...

bradek ::

Ej men se isto dogaja. Vn dej ram, procesor in graficno, spuci kontakte in dej nazaj notr. Seveda pri IZklopljenem kablu za elektriko. Z jumperji resetirej bios (pusti jumper v polozaju za reset (pin 2-3) ene 10 sekund in ga daj nazaj na 1-2), vklopi kabel za elektriko. Moli :)
Ene fore mislm da so glede kontaktov pri tej plati kar se tice rama in plate vem da ma neki prou slabo narejeno, vsaj pri moji je tako, glede na to da mas isti problem pa mislm da je to svoh design plate. Po moznosti preveri tudi mal 12V, 5V napetosti v biosu kolk ti kej nihajo. Just in case.

lp
Brad3K

pezo ::

sem poskusil, pa ne pomaga. še imaš kaj na zalogi?

AngelOfDeath ::

Daj malo opiši ta tvoj alarm

pa keri bios maš

pezo ::

:Oko prižgeš comp, se zažene ventilator, počaka 4sekunde in začne iz zvočnika tulit tidl-lidl, tidl-lidl, tidl-lidl,tidl-lidl.....in ne neha, dokler ga ne ugasneš.Za bios pa zdej ne morm rečt, ker se na ekranu ne prikaže nič, tudi tisto ne ge force.., memory testing.. itd.

Dezzo ::

Nekaj podobnega se je ze enkrat zgodilo meni. Imam Abitko BH6 in C700@1050. V bistvu je men kr na lepem ugasnu racunalnik, in potem, ce sem ga poskusil vklopit, je le piskal. No pri meni so crknal RAM-i. Imel sem noter dva modula in sta oba sla rakom zvizgat. Ko sm zamenjal RAM-e, je vse spet delalo normalno.

Cr00k ::

a ste probal kable ps/2 dost notr utaknt?? ...men piska tko.. ce kabl presvoh notr porinem...

alien-w ::

Plata BE6-II je to rajt? Se je meni tudi dogajalo. Problem je bil v procesorju. Hotela je povedati, da procesorja ni. Verjetno imaš slotket, tko da zadevo bolj močno notr v slot pritisni.
Najbolje je da daš ven, pa spucaš kontakte, potem pa precej močno zadevo nazaj notr zadegaš.

pezo ::

kontakte pa to sem že peztkrat notr pa ven tišu. Sem pa nekaj zdej naredu: kot je rekel brad3k sem z jumperjem resetiral bios. In glej , compo ne tuli več.Ne da pa od sebe tudi drugega nič.
kako naj zdaj spet prikličem bios??

Duhec ::

Pezo, lahko ti alarm tuli zaradi slabega ventilatorja za CPU. Zamenjaj ga ali prestavi na kakšen drug FAN konektor na plošči.

pezo ::

:\ sej zdej ne tuli več. nč več ni. sploh.

Duhec ::

1. Saj si jumper za reset Cmos-a prestavil nazaj v prvotno lego !?
2. Vzemi ven baterijo in vklopi
3. Še vedno mislim, da je lahko ventilator za cpu (ker ima plata zaščito proti nedelovanju ali napaki z CPU ventilatorjem)

Lucio ::

Jumper od RESET CMOS si dal nazaj na defoult pozicijo?

pezo ::

jumper sem dal nazaj normal pos.,ventilator bom poskusu prestavit, ko pridem domov(zdej sem že na šihtu). Čeprav mi ni jasno, da zarad ventilatorja še biosa ni.

AngelOfDeath ::

biosa ni, če jumperja nisi nazaj prestavil ali pa ga je striček virus spremenil >:D

Zgodovina sprememb…

pezo ::

in če je res virus, kaj mi je storiti??
Al vržem plato kr stran?8-O

AngelOfDeath ::

posnameš nov bios gor :D

pezo ::

:)) in kk se to nardi?

AngelOfDeath ::

s kerega dela slovenije si ?

Daniel ::

Ne razumem najbolj te stvari z menjavo kablov.

Meni se recimo ni hotlo nič na monitoru prižgat ko nisem slotketa do konca porinil not (sem že mislil da je matična šla), alarm pa mi tuli nonstop ko se mi procesor začne pregrevat.
LP

pezo ::

iz Kranja:D

KontraCepec ::

a sigurno pol, da ti alarm vklopi če si iz kranja. Mam enega bratranca iz kranja, ki mu tudi alarm tuli. Kaj nisi prej povedal.:)

pezo ::

:P zarad tega skor ne bi smelo ker nisem avtohton gorenjski krompirjevc ampak iz žlahtne štajerske doma


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535647 (4583) svetetko
»

Težave z displejem

Oddelek: Strojna oprema
291463 (1217) klemen135
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312198 (11585) k0lar
»

noscreen po neuspesnem apdejtu biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
171504 (1164) Pyr0Beast
»

BE 6 II piskanje

Oddelek: Strojna oprema
13848 (721) Samson

Več podobnih tem