» »

VODNO HLAJENJE

VODNO HLAJENJE

jablana ::

ne_ti_si je izjavil:



samo mi ni jasno zakaj je grafa delala s takimi nizkimi(idle) frkvencami ko pa so igre delale normalno...


Men isto kaže kot tebi 400/900 če imam odprt Google Chrome in da sem na Youtubu. Če pa Youtube zavihek zaprem pa skočijo frekvence na prave vrednosti. Probi...

alpha1 ::

Ko je grafa v "idlu" frekvence same padejo, zaradi varčevanja z energijo. Ko pa obremeniš grafo ti samodejno skočijo na frekvence navite grafe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

ne_ti_si ::

alpha1 ja to itak saj to je logično ampak jaz sem grafo testiral z MSI kombustorjem in je sliko mlela z idle frkvencami..sem pa popravil z reinštalom tak da zdaj deluje kot mora
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

galu ::

To se zgodi, če si jo preveč navil, in ji ni pasalo pa se downclocka na pač neke nižje frek. V tvojem primeru je to 400MHz GPU.. Pomoje se ti bo to ponovno ponovilo, tudi z temi novimi driverji čez čas..
Tako to gre.

Pesimist ::

axee je izjavil:

Potem pa se še enkrat popravljam da boš popolnoma zadovoljen in boš prenehal biti pikolovski: so neslišni ZA ČLOVEŠKO UHO in V VEČINI ČLOVEŠKIH OKOLIJ.

OK?


predvsem za gluhe osebe so neslišni. Si morda to htel povedat? :)

Tyros ::

pozdravljeni,fantje!
sicer obujam temo iz naftalina,ampak se mi zdi BV odpirat novo...
torej,v temi se govori samo o navitih procesorjih itd....zdej me pa zanima še nekaj...sam se na hlajenje in ventilatorje ne spoznam kej preveč...mam čisto originalen Q6600 z enim x hladilnikom ki je dokaj glasen,pa bi rad menjal hladilnik za nekaj tišjega....torej,nek srednji (price/performance) razred, ne potrebujem pa hladilnika za neko ekstremno hlajenje procesorja...enako me zanima tudi za 150 mm ventilator napajalnika...kateri je najboljši v price/performance?

hvala in LP,Blaž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tyros ()

galu ::

In v temo za vodno hlajenje si dal to zakaj..?
Anyway, Mougen 2 je super p/p
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Tyros ::

no,ja...debata se je razvijala tudi okrog zračnega,pa sem kar tukaj napisal...se opravičujem!

LP,Blaž

Steinkauz ::

kuglvinkl ::

To je tema za vodno, 300 kosmatih. Gladko si odpri novo temo. Al misliš, da jo je treba plačat? :)

klinker ::

Steinkauz je izjavil:

150mm vent boš pa težko dubu


Po moje misli 140mm :)

Tyros ::

ja,res je....sej pravim....mal sem out kar se tiče teh ventilatorjev,ker me nikol niso glih nevem kako zanimali....zdej pa bi rad naredil stvar tišjo...ni pa rač. čisto nič navit...

subby ::

se morda mogoče komu sanja, kje v slo bi dobil tole ali pa ekvivalento drugega proizvajalca?

alpha1 ::

vinkl25 ::

alpha1 je izjavil:

http://www.aquatuning.de/product_info.p...

To pa je super zadeva. Če bi to imeli pri nas bi takoj kupil.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

BALAST ::

Meni je ravno danes ponoči razpočil EK rezervoar(prozorna pleksi tuba) in k sreči je voda stekla mimo vseh komponent skozi režo za ventilatorje pod HAF922 ohišjem. :O
Sreča je ta da je voda še vedno krožila po ceveh, ker na spodnjem delu še vedno globok za 2cm in v to plitvino ni prodrl zrak.

Zaenkrat me čudi dvoje;
zakaj je sploh počil v obliki 5 trakov na pleksi tubi, temperatura vodno hlajenega procesorja v IDDLE in ponoči je 36°C, torej je bila temperatura vode verjetno okoli 25-26°C. Rezervoar sem imel napolnjen z vodo na 3/4 in z zamaškom tesno zaprt.
Poleg tega bi lahko odpulilo cev, ker nimam nobene vezice na ceveh ob vodni črpalki, tak princip, da lahko očistim črpalko, brez da bi menjal vodo Če je že kriv pritisk zakaj ni odpulilo te cevi?

Zdaj ker garancije nimam, lahko samo naročim novo pleksi tubo od EK ki pa je nezanemarljivih 15€, ali pa če kupim drug tip vodnega rezervouarja, čeprav sem videl po internetu tudi veliko počenih 3.5" rezervoarjev (ne od EK) in če bi voda prišla na trde diske bi bilo škoda nepopisna.

Sssaga ::

Uf, potelj moram tudi sam merkati. Kok star pa je rezervoar?

Pyr0Beast ::

Ni bil nek pogost defekt s temi rezervoarji ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

galu ::

Meni pa pumpe grejo v maloro vsake pol leta... Začnejo kr preveč brnet. :/
Tako to gre.

BALAST ::

Rezervoar imam že več kot eno leto. Sem pa vodno hlajenje vmes enkrat prestavil v drugo ohišje, ampak se ne spomnim da bi kakšen del hlajenja vrgel po tleh, kaj šele odrgnil.

mr1two ::

Je že kdo vgrajeval pumpe za centralno kurjavo v PC? Sicer ne vem, če obstajajo tko bl kompaktne velikosti, ampak mogoče bi bile bolj vzdržljive :)

ru7 ::

Mene tudi mika da bi se po kake 5ih letih odsotnosti vrnil v vodne smeri malo.

Kaj se kupuje zdej? Takrat je bil Morph top shit, so bli še P4 pa Bartoni v igri, Eddy je začel glih vn dajat stvari.

Glede pump, se spomnim, da je bila takrat situacija ista, impelerji so šli pomojem 1x letno (jst sem mel Hydor pumpe), a folk še uporablja akvarijske ali je zdej kaj drugega na sceni?

alpha1 ::

Pumpe se večnimoa uporabljajo te http://www.ekwaterblocks.com/shop/pumps...

galu ::

To EK 4.0 imam tudi jaz... Močna je, to priznam, ampak dokaj glasna postane čez čas...
Tako to gre.

Sssaga ::

Ah, mojo pa preglasijo venti :))

ru7 ::

Kje bi dobil silikonsko cev 12/16mm? Nikjer ne najdem na zalogi, povsod so samo PVC :/

jablana ::

Fantje, če bi kdo vedel kje kaj takega dobim pri nas bi bil zelo hvaležen...
quick-disconnect valve 10mm (3/8")

http://www.pc-koolance.eu/shop/product_...
http://www.pc-koolance.eu/shop/product_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jablana ()

alpha1 ::

Pri nas mislim da tega ne boš našel. Imajo pa tukaj http://www.aquatuning.de/index.php/cat/...

BALAST ::

6151 ::

Torej za hlajenje i5 2500k,ki bi ga rad tudi navil >4.5 GHZ si mislim nabaviti vodno hlajenje, okoli 100 € največ, gledal sem h70,h80 , se da dobiti kaj boljšega in tišjega za podobno ceno?

Lp
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

jazbec ::

Noctua nh-d14 je boljsa od teh corsair vodnih, ki niti niso pravi vodni
Pa za 4.5ghz nerabis vodnega

6151 ::

noctua mi ne gre v ohišje zaradi vengeance ramov ;((
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Steinkauz ::

Tele "vodna" so fail. Dobi en zračni hladilnik, ki ti paše.

TOP ::

Točno tako tale vodna so za en drek,ker jih prekaša D14,Sam mam vodno na 2600K,sam pravo vodno od EK in ne grem več na zračno,pa sem pred tem imel D14.

vinkl25 ::

Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

jazbec ::

Za se malo dobis kit od Ek waterblocks

Locoroco ::

Mi prosim lahko kdo poišče kontaktni email od Edya iz strani ek water blocks, saj bi si tudi jaz rad počasi nabavil vodno hlajenje, pa bi ga rad vprašal, da mi sestavi predračun, kaj vse rabim. Potreboval bi natančen predračun za komplet vodno hlajenje z vsemi spojkami, cevmi, radiator, cpu in vga block, rezervoar ter seveda pumpo.
Vse skupaj bo zmontirano v ohišju corsair obsidian 800D, gre pa se za procesor intel i5-750 na 1156 ter MSI GTX560TI-Twin frozer II OC.
Rezervoar bi rad imel oni ko se spredaj not vgradi, v režo 5.25, cevi pa bi imel bele ali neke UV bele.

Mi lahko kaj pomagate?
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

galu ::

pa bi ga rad vprašal, da mi sestavi predračun, kaj vse rabim. Potreboval bi natančen predračun za komplet vodno hlajenje z vsemi spojkami, cevmi, radiator, cpu in vga block, rezervoar ter seveda pumpo.
5

LoL. Ja poišči si na spletni strani, pa daj v košarico. V pomoč ti bo njihov najnovejši algoritem na trgu - seštevanje cen, da boš prišel do dobrega rezultata.
Tbh, če si ne moreš niti poiskati kompatibilnih komponent za vodno, ti predlagam da tega niti ne probaš kupit. Saj vodno ni 'plug & play 24/7'.
Tako to gre.

Steinkauz ::

TOP ::

Ja pojdi na njegovo stran in vzemi KIT 360,ker če boš mel hlajeno grafo in proc je bolje radjator vzet 360.Blok za grafo poglej malo,ker sem zasledu da ga en prodaja za 25e,ker nov je 45e.Cevi pa pride v kompletu zadosti.Tisti komplet ti pride mislim da je 186e+blok za grafo.Če pa boš kupoval posebej pa boš krepko prekoraču tole ceno.Če te še kaj zanima kar uprašaj.

Locoroco ::

Mislim, da bi znal sestaviti vodno hlajenje, tak neumen pa spet nisem, vem približno kako deluje in sem malo tehničen tip, bi pa verjetno rabim nekaj časa, da bi vse skupaj zalaufal.:)
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

Locoroco ::

TOP je izjavil:

Ja pojdi na njegovo stran in vzemi KIT 360,ker če boš mel hlajeno grafo in proc je bolje radjator vzet 360.Blok za grafo poglej malo,ker sem zasledu da ga en prodaja za 25e,ker nov je 45e.Cevi pa pride v kompletu zadosti.Tisti komplet ti pride mislim da je 186e+blok za grafo.Če pa boš kupoval posebej pa boš krepko prekoraču tole ceno.Če te še kaj zanima kar uprašaj.


Misliš, da s temi že sestavljenimi kiti nimam kaj falit? Samo je več teh kitov z radiatorjem 360, katerega naj vzamem, za grafiko bi pa še posebej dokupil. kdo prodaja vodni blok za gtx560?
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Locoroco ()

TOP ::

Jaz mam tudi tak kit in za GTX 560 gre univerzalni blok za grafo gor,vsaj meni je šel,res pa je da jo mam od Geinworlda.

Locoroco ::

TOP je izjavil:

Jaz mam tudi tak kit in za GTX 560 gre univerzalni blok za grafo gor,vsaj meni je šel,res pa je da jo mam od Geinworlda.


kateri model grafike pa imaš? Mene je strah kupit univerzalne bloke, kaj pa če potem ne paše, pa se lahko jajčkam.:)
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

TOP ::

Ne se ne moreš ker obstajajo tud nastavki za vse vrste graf ki stanejo 5e.Jaz mam GTX 560 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

6151 ::

No sem si malo zvečal budget in se odločam med EK-KIT H3O - Supreme 240 in 360. Je 360 vreden razlike v ceni?

Pa katerega vzamem lt ali hf??

lp
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

TOP ::

Ja HF je bolši,vsaj tako vsi pravijo,ker ma bolši pretok.Sedaj če večji radjator je bolše je,ker je nižja temperatura vode.

BALAST ::

HF je malce boljši. 360 je vreden razlike v ceni, ampak če imaš ohišje z možnostjo notranje vgradnje za 240mm radiator je to boljša opicja.

fr4nc ::

6151 je izjavil:

Torej za hlajenje i5 2500k,ki bi ga rad tudi navil >4.5 GHZ si mislim nabaviti vodno hlajenje, okoli 100 € največ, gledal sem h70,h80 , se da dobiti kaj boljšega in tišjega za podobno ceno?

Lp


Za 4.5GHz je dovolj še stock hladilnik... jaz imam s stock hladilnikom navitega na 4.8GHz pa so temperature tam do 65... res je pa da imam ureje kable za boljši airflow ter seveda dobro ohlajeno ohišje s pomočjo ventilatorjev...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

IvoJan ::

Ja 65 v idle. Ni sans da imas 4,8ghz prime ali pa ibt stable s stock hlajenjem.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322042 (9251) Raptor F16
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473418 (2856) cebelar123
»

homemade cnc vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
406428 (6095) Sergio4
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6810958 (10074) Janac
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312875 (2584) TOP

Več podobnih tem