» »

Prosim za pomoč. Sam ne znam naprej

Prosim za pomoč. Sam ne znam naprej

Gomzi1992 ::

Že kar nekaj časa se sprašujem zakaj moram dokaj nove igre (Dirt2, GTA4, Mass Effect2, etc.) vedno igrati na 800x600 ali pa na 1024x768, da mi ne šteka.
Ravno zaradi tega sem formatiral računalnik na katerem sem imel že tovarniško naloženo Visto, in naložil Windows XP Profesional. Naložil sem vse potrebne driverje in programe (vsaj kolikor jaz vem in ne vem veliko o računalnikih) pa še vedno ni razlike. GTA IV moram igrati na 800x600 da popolnoma ne lagira. Nisem mojster računalništva ampak sigurno bi morale delati na boljši resoluciji, glede na moj računalnik. Podatke bom prepisal iz programa CPU-Z.

Procesor: Intel Dual Core E7200 2.53Ghz (v programu Gigabyte DMI mi pa piše current speed = 2533Mhz in max speed = 4000Mhz - ali bi lahko zvišal current speed?)
Memory : DDR2 - 3072 MBytes
Grafična : Nvidia Geforce 8600 GT z 1024MBytes

Po celem računalniku sem že brskal kaj bi lahko kje spremenil pa nič pametnega, le tu je nekaj:



V biosu se pa raje nisem igral ker nisem siguren kajti tam nisem še nikoli nič delal. In od teh ukaznih nizov v cmd-ju tudi nimam pojma.
Računalnik je cel posodobljen. Imam tudi service pack 3 itd itd. pač vse kar je potrebno pa še vedno ne deluje tako kot bi moralo.

Vsak namig, link, karkoli je dobrodošlo. Če veste za kakšen pameten program za nadzor računalnika itd. kajti rab bi se malce bolje spoznal s svojim računalnikom pa še normalno bi rad igral igrice :P

particle ::

Nič ne boš pridobil z spreminjanjem teh nastavitev. Dejstvo je, da je tvoja grafična kartica precej uboga. Z menjavo grafične kartice za kakšno rabljeno (recimo 4870) bi pridobil veliko. GTA4 je že sama po sebi zelo požrešna, in poleg dobre grafične kartice, je priporočljivo imeti še 4 jedrni procesor.

Kupi rabljeno 4870, če imaš pa denar pa kakšno novejšo.

boogie_xlr ::

Imaš zadnje driverje?

Gomzi1992 ::

Imam. Sej lahko bi si kupil novo ampak katero? Fajn bi bilo če bi imela mal več spomina ane? Kolk pa sploh stanejo pa kje se jih splača kupit?
Kaj pa glede procesorja, ali lahko povišam Mhz-je? Kajti zdijo se mi dokaj nizki. Pa glede RAM-a. V enem slotu imam 2gb v drugem pa 1gb. ali bi lahko d vrug slot dodal še 1gb kajti še nikoli sploh nisem kopuval dodatnega rama. Slišal sem da ni pametno imeti liho število rama. da naj imam 2gb ali pa 4. je to res?

Ali lahko vsaj nekoliko izboljšam zmožnosti računalnika dolker ne bom kupil novih stvari?

Zgodovina sprememb…

particle ::

Rama imaš dovolj. Koliko si pripravljen odšteti za novo grafiko?

Gomzi1992 ::

sploh ne vem koliko stanejo... 100EUR? je to dovolj?

St235 ::

Glede na to da tudi ram in procesor nista višek ponudbe bi ti predlagal radeona, nekje srednjega razreda, recimo serija 57xx, če denar ni ovira 58xx.

za 100-150 dobiš HD 5770 ali 5750., odvisno od trgovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

particle ::

Kot ti je tudi lakotnik svetoval, 5770 ali 5750. Jaz bi vzel 5770.

Gomzi1992 ::

hvala za nasvet ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
232106 (1715) xxxgeekxxx
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716753 (14860) Meizu
»

hd 4770 ali hd 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
507399 (5862) tomos
»

Nakup grafične kartice(lahko tudi rabljene)

Oddelek: Kaj kupiti
212805 (2678) pulstar
»

katero grafično za manj zmogljiv napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
12730 (647) hojnikb

Več podobnih tem