» »

kateri hladilnik za enostavno montažo?

kateri hladilnik za enostavno montažo?

k4vz0024 ::

Kateri hladilnik priporočate za LGA 775, z enostavno montažo in da čim bolje odvaja toploto. Tako, da ni treba razdirati sistema in na spodnjo stran montirati ploščice?

axee ::

Živjo!
Povej specifikacije sistema, katero ohišje imaš (hlajenje) in namen hladilnika (navijanje, utišanje..)

LP

JJM ::

axee ::

Super izbira. Sedaj je samo še potrebno vedt sistem, namen in budget ;)

k4vz0024 ::

Sistem sestavlja Q6600. Namen, je doseči 3000 Hz. Delovanje 24/7. Po možnosti čim tišje, ni pa to pogoj.

k4vz0024 ::

Po možnosti z avtomatsko regulacijo vrtljajev ventilatorja. Ventilator naj bi se montiral na vrh, ker ima posebno odprtino nad procesorjem v ohišju.

TOP ::

Tista odprtina je prav dobra za prah notri vleč,zato daj filc gor.Q6600 je zelo vroč proc,sam bilo kateri hladilnik ti ga bo zlahka držal na 3ghz za 24/7.

axee ::

Vrh hladilnika? Imaš zadaj ali zgoraj kakšen ventilator (ali pa napajalnik?)? Zate bosta super Xigmatek-a.

LP

TOP ::

In enkrat boš menjal plato in proc in potle boš hladilnik lahk vrgu stran,zato pazi da kupiš takega ki gre tud na I5 in 1336

xnnx ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

ta hladinlik kupi ti podpira vsa podnožja za novejše procesorje je pa vprašanje je če bo šel v ohišje????

axee ::

Tip hoče enostavno montažo, brez backplate, da nima preveč dela. Žov so backplate zadne čase bolj nuja, zato bi ti tudi jst priporoču da uzameš pa se pomatraš pa imaš mir za dolgo časa.

Mare3 ::

Tut men so priporočal mugen 2 sam zgleda ni preprost za montažo, upam da bom znal namontirati ko ga dobim.

axee ::

Ma dajte no povsod dobiš zraven točna navodila, po možnosti še s slikami, je res idiot proof! Ne se sekerat zaradi "zahtevnosti" montaže, problem je samo v času, pri nekaterih rabiš minuto, pri nekaterih deset. Glede zahtevnosti nevem kaj bi bilo tako težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

bluefish ::

Se strinjam. Večina komponent ima dovolj razločna navodila, da je montaža jasna. Včasih je le potrebno pred začetkom vse skupaj preleteti v mislih in ne kar na blef lomastiti po kišti.

xnnx ::

sam sem v 15 min zmontiral Scythe Mugen 2 na podnožje 775 pa še lepo pregledna navodila zdraven dobiš
pa če ga boš kupoval poglej da je rev.b da podpira tudi novejša podnožja za vnaprej
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

Mare3 ::

Problem je samo v tem da v AGT-ju mugnov ni več in še vedno čakamo da jih dobavijo.

R O N I N ::

Ima kdo Cooler Master Hyper N520? Se da namontirat na socket 1156? Nekje piše da se, drugje da ne...

Mare3 ::

* Združljiv z Intel podnožji: Socket 775, Socket 1156 in Socket 1366
* Združljiv z AMD podnožji: Socket AM2, Socket AM2+ in Socket AM3

k4vz0024 ::

Ne bi rad razdiral sistema, za montažo zadnje ploščice. Če bi sestavljal na novo, potem to ni ovira.

axee ::

Ne bi rad razdiral sistema, za montažo zadnje ploščice. Če bi sestavljal na novo, potem to ni ovira.


Razumljivo, zna biti muka, ampak hladilniki z backplatami imajo boljši kontakt, ne krivijo plošče... push-pini pri lahkih hladilnikih niso problem, pri tako težkih kot je npr xigmatek pa zna biti problem..

xnnx ::

mugen2 ma malo majn kot kilogram pa brez backplate ga nebi moglo pokonci držat in bi uvijalo plato malo se pomučiš pa nato uživaš plato ven hladilnik gor pa je ne vzame ti več koz pol ure časa

Pyr0Beast ::

Backplate je kar nujen da ne poškoduje plate. Sicer kontakt je enak, vendar brez njega se bo plata hudo hudo zvila.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

k4vz0024 ::

Bom pač izbral lažjega.

Pyr0Beast ::

No go. Kar ni stock intelov hladilnik bo vedno težje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PINki ::

Moj stari infinity nima backplata... je možno, da mi je zato kar z lepega crknila plata? Mislim pa da sem hladilnik uporabljal več kot leto dni. Kište pa nisem pretirano premikal.

Law_Enforcer ::

Arctic Cooling Freezer 7 Pro WM Rev. 2.

Paše na vsa moderna podnožja (pri meni držo malenkost navitega i5 720 cca. 20 stopinj pod stock hladilnikom, prej sem imel verzijo 1 na stari E6300 in sem bil enako zadovoljen; sicer pa ni za neko ekstremno navijanje), montaža pa se opravi brez backplate-a. Za 24EUR ni boljšega. Mislim, da ga imajo pri Cool-pc.org.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mugen 2

Oddelek: Kaj kupiti
183034 (2080) nuclear
»

Kateri ventilator kupiti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172359 (1954) Steinkauz
»

Sistemski hladilniki

Oddelek: Kaj kupiti
91099 (1016) WamPIRe-
»

CPU hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102863 (2717) axee
»

Utišanje sistema

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152754 (2257) axee

Več podobnih tem