» »

Temeljito čiščenje zgodovine spletnih strani, kukijev itd..

Temeljito čiščenje zgodovine spletnih strani, kukijev itd..

inbox ::

Torej, ker imam namen prodati računalnik bi rad zbrisal celotno zgodovino obiskanih strani, gesel in vsega kar spada zraven. Uporabljam Firefox 3. Večkrat sem že vse zbrisal (nadzorna plošča itd..), ampak je vedno nekaj ostalo tako med zaznamki kot tudi v iskalniku. Rad bi, da ne bi bilo ne duha ne sluha o katerikoli strani, niti googlu niti najdi.si, torej ama ništa :). Obstaja program za to čistit, ker mislim, da nadzorna plošča oz. Firefox sam, nikoli ne počistita čisto vsega.

Hvala in lep pozdrav

bluefish ::

Če prodajaš računalnik vred z diskom, potem formatiraj disk in uporabi eno od orodij za strojno formatiranje le tega oz. še kaj bolj temeljitega.
Tudi če izbrišeš omenjene stvari, bo malo bolj vešč uporabnik lahko do njih prišel brez večjih problemov - da ne govorimo o drugih podatkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dzinks63 ::

Nabavi nov trdi disk in na njega naloži sistem ter vse ostalo, če bi računalnik kot takšnega rad prodal naprej. Svoj trdi disk pa fizično uniči. Ker drugače se da forenzično iz diska nazaj dobiti čuda in pol stvari, pa čeprav disk preformatiraš in na novo naložiš sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

inbox ::

Gre se za prenosnika. Sej ne bo brskal kaj sem gledal, iskal itd.. Ampak pač ne bi rad, da če bo nekaj v iskalniku iskal, bo vpisal dve črki in mu bo že eno stran izpisalo.

Zero0ne ::

Če se ne nameravaš posluževati že predlaganih metod:

V firefox menuju, Tools -> Clear recent history -> obkljukaš vse -> Clear Now

inbox ::

V orodjih od Firefoxa sem pobrisal vse kar se je dalo. Sedaj mi pod iskalnik od Googla ne najde nič, prav tako je iskalnik prazen. Vendar če v iskalno vrstico Firefoxa vpišem recimo črko ali dve, recimo sl, mi bo izpisalo spletne strani, ki vsebujejo črko oz. črke, v primeru sl pač slo-tech oz. ostale, ki vsebujejo to. Torej, sedaj bi se rešil samo še tega.

dzinks63 ::

Nekaj programčkov za izbris :
Tracks Eraser Pro
CCleaner
evidence-eliminator
Internet Window Washer
HistoryKill
Internet Cleaner
Mil Shield
...
Pri brisanju z njimi bodi previden, nekateri znajo pobrisati tudi kaj preveč.

inbox ::

S CCleanerjem pobrisal vse. Ostalo ni nič razen žurnala in še enga foruma, to je pa to. Bo kr vredu. Hvala za pomoč, carji ste :)

noraguta ::

ma history je tist kr ti izpisuje
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problem .

Oddelek: Pomoč in nasveti
439432 (8407) Gregor3
»

brskalnik si ne zapomni

Oddelek: Pomoč in nasveti
241437 (1053) nerium
»

Zunanji trdi disk---nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
212367 (1850) Chessman
»

Reklame... brez povezave :S

Oddelek: Pomoč in nasveti
51384 (1299) gregy
»

kako izbrisati ? nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
61933 (1846) 9w6AwHsQMsyb

Več podobnih tem