» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

DT232 ::

Pozdravljeni.

Imam sledeč problem. Kupil sem novo grafično GTX 260 in sedaj ko sem jo vtaknil, se mi računalnik ne prižge več. Ne zažene niti biosa, slišijo se samo ventilatorji, vendar tudi ti se bolj počasi vrtijo, kot da ne bi imeli dovolj štroma. Imam napajalnik LC power 550w, procesor AMD Athlon X4 2,8, 4gb rama ddr2.

Ni mi jasno zakaj se ne zažene računalnik, ker se mi zdi da bi napajalnik moral biti zadost močen da bi vsaj pognal zadevo.
Je možno da je na vtičnici preveč porabnikov priključenih in da ne dobi dovolj napetosti?

Hvala in LP

Duhec ::

Priklopi na grafiko 12V konektor za futr.

Heisenberg ::

poikusi še enkrat s staro kartico se ti potem deluje....ce tudi s staro ne deluje probaj resetirati se CMOS potem ce se vedno ne deluje ...pa javi da gruntamo naprej ;)
pa poizkusi se z odklopom vsega kar ne rabis...zacasno mogoce odklopi se ventilator na ohisju ipd..-ne na procesorju!

DT232 ::

Dal kartico ven, poskusil s staro in vse dela normalno!
Resetiral bios dal novo not... NE dela, odklopil vse diske pustil samo grafo in matično.....NIČ. Računalnik ne trzne razen ventilatorjev, ki pa tudi bolj bogo delajo.

Tudi na drugo vtičnico poizkusil in NIČ..isto kot prej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DT232 ()

GhoSt53 ::

imam čisto enako grafično kartico, in sem tudi imel čisto enak napajalnik, ki sem ga kasneje nadomestil z novim ENERGON Gaming Power Supply 750W, težava je v tem, da grafična nima dovolj energije za zagon, kar ovira celoten sistem. Najprej te moram vprašat: Zraven si dobil konektor na katerem sta 2 priključka za štrom, tudi na grafični sta 2 "vtičnici" kamor vtakneš tista 2 priključka, te grafične kartice, oz. ta ki jo imaš ti je močnejša, kar zahteva več energije.. Priklopi oba priključka in moralo bi delovati..

DT232 ::

Zraven sem dobil samo en 6 pinski prikluček in sem ga priklopil na grafično...pa vseeno ne dela.

GhoSt53 je izjavil:

imam čisto enako grafično kartico, in sem tudi imel čisto enak napajalnik, ki sem ga kasneje nadomestil z novim ENERGON Gaming Power Supply 750W, težava je v tem, da grafična nima dovolj energije za zagon, kar ovira celoten sistem. Najprej te moram vprašat: Zraven si dobil konektor na katerem sta 2 priključka za štrom, tudi na grafični sta 2 "vtičnici" kamor vtakneš tista 2 priključka, te grafične kartice, oz. ta ki jo imaš ti je močnejša, kar zahteva več energije.. Priklopi oba priključka in moralo bi delovati..


Pa ti je na prejšnem napajalniku zagnal računalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DT232 ()

DT232 ::

Očitno gre za fuč kartico.

Tukaj berem, ko imam možakar iste težave in na koncu so ugotovili, da je grafična fuč.
http://www.techimo.com/forum/technical-...

Danes probam še na enem računalniku pognat grafikuljo in če ne bo šlo gre nazaj na reklamacijo. Druge možnosti več ne vidim

GhoSt53 ::

hmm, ti bom jaz poslikal zadevo kako imam in ti prilepil tukaj, mora delovati.. razen če je res grafikulja poginila, vendar je vredno poskusit..

GhoSt53 ::

ewo nekako takole naj bi zadeva zgledala, tako je pri meni (to ni moja slika!!) samo da ti pokažem kako naj bi bila grafična priključena.. če ti bo to kaj pomagalo drugače pa ne vem.

Slika:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

DT232 ::

Evo.....poskusil sem na računalniku, ki poganja grafikuljo ATI HD4850. Moja zopet NE dela. Slišijo se samo ventilatorji, računalnik ne pride niti v BIOS

Hmmm..vidim pri tebi da imaš oba konektorja priklopljena. Jaz sem samo enega. Je mogoče to vzrok. Nimam pa zdej trenutno nobenega dodatnega 6pin priključka.

Hvala GhoSt53 za slike in pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DT232 ()

DT232 ::

O.K! Zadeve rešil. Očitno morata biti oba 6 piska priključka priklopljena :P. Zadeva se je pognala sedaj normalno. Brez navodil je pač težko gruntat. :(

Hvala vsem za pomoč in nasvete.

GhoSt53, tebi pa še posebaj hvala.


Lep pozdrav

st0jko ::

Gotovo v navodilih piše da je treba priklopit oba priključka... ;)
keks?

Duhec ::

Mogoče mojega posta ni zastopu. :)

DT232 ::

Če bi ti pokazal navodila bi se smejal.

Daj kartico v režo, zaženi računalnik, vstavi CD in zaženi setup. klikni next in še enkrat next. To je to.

Nikjer na tistih treh listih ne piše, ne za kakšno kartico se gre, ne kako se jo vstavi v režo in ne kako se jo priklopi na štrom......popolnoma nič:|

bluefish ::

Hja, če sta na kartici dva priklopa za napajanje, potem je ob nedelovanju z le enim dobro povezati še drugega. Za nekoga, ki se sam loti vgradnje kartice, bi moralo biti to skorajda logično.

IvoJan ::

o moj bog :) zmeraj priklopi vse kable!!!!!!! ceprav se mi je enkrat zgodilo da sem na plato eden 4 pinski priklucek prevec priklopil pa se ni zagnalo hehe xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priključitev napajalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
232100 (1548) Janac
»

Nova grafična, računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
212736 (2319) ST-777
»

radeon 4870 & corsair 520W modular

Oddelek: Pomoč in nasveti
341463 (1079) OZZY
»

HIS Radeon HD 4870 problemček

Oddelek: Pomoč in nasveti
7922 (778) mesoreznica
»

9800gtx slabsi rezultati kot s 7600gt (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563764 (2791) mesoreznica

Več podobnih tem