» »

Phenom II X6 že naprodaj

Phenom II X6 že naprodaj

Pakiranje Phenom II X6

vir: Expreview.com

Phenom II X4

vir: Expreview.com
Expreview.com - Ni trajalo dolgo, da je po Intelu svoje šestjedrnike predstavil še AMD. Naprodaj je sicer šele en model, X6 1055T, prodaja pa je zaenkrat stekla le na Kitajskem. Za procesor, ki teče pri 2,8 GHz, Kitajci želijo 2000 renminbijev oz. približno $293. Pakiranje procesorja potrdi, da je izdelan za podnožje AM3, ima frekvenco 2,8 GHz, 9 MB predpomnilnika ter da gre za resnično šestjedrno zasnovo. Skozi okence v pakiranju vidimo tudi, da so procesorji (kot je za AMD običajno) dokončno izdelani v Maleziji. Spremenjena je tudi grafična podoba pakiranja, ki je namesto črne škatle z belim bliskom oz. kometu podobni obliki na sprednji in levi strani, čez katero se na sredi sprednje strani nahaja logotip AMD Phenom II, tokrat popolnoma modra z osvetlitvijo v sredini, kjer se prav tako nahaja logotip AMD Phenom II. Odklenjene, Black Edition različice procesorjev bodo najverjetneje še vedno uporabljale črno škatlo.

56 komentarjev

«
1
2

kmetek ::

Ljubi bog, po kakšni logiki najprej prodajajo na Kitajskem, ko pa miliarda ljudi dela za pest riža na dan? Mislim, halo 8-O

jest10 ::

Nekaj miljonov pa se duši v denarju... In ja, ti miljoni so zanimivi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

kihc ::

kmetek je izjavil:

Ljubi bog, po kakšni logiki najprej prodajajo na Kitajskem, ko pa miliarda ljudi dela za pest riža na dan? Mislim, halo 8-O


Kot je rekel jest10, pa še tam jih iz fabrike postavijo direkt na police, drugam jih je pa treba prej še pripeljat.
x

sirotka ::

K majo kako tovarno pr činkih?

kody ::

hmmm...me zanima če bi to delalo na Asus M3A78-T
neke uradne podpore še ni

Mipe ::

AM3 podnožje.

gruntfürmich ::

zanimivo zanimivo, ampak ne mislim menjak kmalu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kihc ::

sirotka je izjavil:

K majo kako tovarno pr činkih?



PrimozR je izjavil:

Skozi okence v pakiranju vidimo tudi, da so procesorji (kot je za AMD običajno) dokončno izdelani v Maleziji.
x

Pšenični ::

Kje je kakšen test? Govorilo se je da bo to šlo malce hitreje kot do sedajšnji procesorji Phenomi 2.

FireSnake ::

Cena sploh ni pretirana ... clock 2.8GHz pa tudi mora zadostovati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IvoJan ::

pa pomoje se ga da tudi navit na usaj 3,2 kar je za six-core cisto dovolj. zanimivo :D ce bodo do jeseni phenom II x6 BE ze pri nas ga pa mogoce nabavim :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xgeneration ::

Čez kake pol leta ali malo več bo to best buy!
Samo še čakam, da se še spustijo cene SSD diskom, potem pa zamenjam svojo namizno arhitekturo. :)
LP

Samuel ::

kmetek je izjavil:

Ljubi bog, po kakšni logiki najprej prodajajo na Kitajskem, ko pa miliarda ljudi dela za pest riža na dan? Mislim, halo 8-O


Za Indijo, ki je za Kitajsko, pravijo, da ima cca 200-300 milijonov ljudi kupno moč na nivoju povprečnega Evropejca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

BALAST ::

Še posebej, ker so življenjske potrebščine in tehnologija CENEJŠE.

Meizu ::

Ko se tale proc spusti na 200EUR ali pa hvalabogu še manj, je moj :)

FireSnake ::

Ne morem reci, da se tudi meni ne cedijo sline. O porabi nic ni govora ... meni disijo proci, ki imajo porabo do 60W ... ampak, vsega pac ne mores imet :)

Da pa tole spravijo na 28nm grem pa pred trgovino spat :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pšenični ::

"Da pa tole spravijo na 28nm grem pa pred trgovino spat"

Se strinjam, pa da je še cena enaka..., no mogoče malo nižja..

filip007 ::

Za porabo nočejo povedat...to pol ne bo za vsako plato gor tlačit.

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dr_M ::

Sej ze vrabci civkajo o 95/125W.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

USS Liberty ::

Phenom II X6 1090T Black Edition .... moj bodoči CPU
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

filip007 ::

pa 64bit W7, 6GB DDR3, HD5970...samo ugibam, se boš pol preimenoval v USS Entreprise.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

49106 ::

Samuel je izjavil:

kmetek je izjavil:

Ljubi bog, po kakšni logiki najprej prodajajo na Kitajskem, ko pa miliarda ljudi dela za pest riža na dan? Mislim, halo 8-O


Za Indijo, ki je za Kitajsko, pravijo, da ima cca 200-300 milijonov ljudi kupno moč na nivoju povprečnega Evropejca.


http://www.finfacts.com/biz10/global...epercapita.htm

India's per capita income is somewhere near 700 USD per year. India ranks a pathetic 129 out of 160 in the list. Countries like Tonga and Angola are richer than India by per capita income.

sch3ll3 ::

Mene bolj zanima kakšen test, po možnosti primerjava z intelom. Za cene in tdp se že nekaj časa ve. Upam da kitajci čimprej kaj objavijo.

jRk0 ::

49106 je izjavil:

Samuel je izjavil:

kmetek je izjavil:

Ljubi bog, po kakšni logiki najprej prodajajo na Kitajskem, ko pa miliarda ljudi dela za pest riža na dan? Mislim, halo 8-O


Za Indijo, ki je za Kitajsko, pravijo, da ima cca 200-300 milijonov ljudi kupno moč na nivoju povprečnega Evropejca.


http://www.finfacts.com/biz10/global...epercapita.htm

India's per capita income is somewhere near 700 USD per year. India ranks a pathetic 129 out of 160 in the list. Countries like Tonga and Angola are richer than India by per capita income.


per capita...1.1miljarde folka povprecje. ce mas od teh 200-300 miljonov (20% folka recimo) precej vec in ostalih 80% se manj, pol pa dobis taksno povprecje...se vedno pa je 200miljonov ogromno ljudi ane
You fuck up once, you loose two teeth.

opeter ::

Statistike so itak vedno brez zvezne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

49106 ::

hehe ali pa če ima 0,1% precej več in ostalih 99.9% precej manj. You never know

mtosev ::

skatla izgleda kot da je proc od intela
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

Ker bo AMD zdaj-zdaj postal moder.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

Sej to je ze neki casa - Moder nakup. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

USS Liberty je izjavil:

Phenom II X6 1090T Black Edition .... moj bodoči CPU


Še 4 jedrni niso 100% izkoriščeni, kaj ti bo? ;)

Lawler ::

kmetek je izjavil:

USS Liberty je izjavil:

Phenom II X6 1090T Black Edition .... moj bodoči CPU


Še 4 jedrni niso 100% izkoriščeni, kaj ti bo? ;)


Odvisno katere programe uporabljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

PrimozR ::

49106 je izjavil:

Samuel je izjavil:

kmetek je izjavil:

Ljubi bog, po kakšni logiki najprej prodajajo na Kitajskem, ko pa miliarda ljudi dela za pest riža na dan? Mislim, halo 8-O


Za Indijo, ki je za Kitajsko, pravijo, da ima cca 200-300 milijonov ljudi kupno moč na nivoju povprečnega Evropejca.


http://www.finfacts.com/biz10/global...epercapita.htm

India's per capita income is somewhere near 700 USD per year. India ranks a pathetic 129 out of 160 in the list. Countries like Tonga and Angola are richer than India by per capita income.

Your point being? Rekel je, da je 200 do 300 milijonov ljudi, ki ima kupno moč povprečnega Evropejca. Indijcev je pa krepko čez milijardo.

nUUb ::

6 jedrov, le zakaj?
odgovor je nekaj vrstic nižje






Computing; Folding@Home, BOINC, etc
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Destroyers ::

Uuu izid šestjedrnikov (26.4.2010) se bo točno poklopu z izidom dveh novih high end plat: Crosshair IV Formule in Extrema. 4-je PCIe rail-i (16x16, 8x8x8x8), 6x SATA 6 Gb/s, 2x USB 3.0 in še veliko drugih bombončkov... To zna bit še zanimivo...

Formula


Extreme

...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Dr_M ::

Lepo, da so dal slote enake barve za ram narazen.
4x PCIe x16 slote ima pa ze MSI GD70 >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

2x USB 3.0 pa ma že plata za 130eur:P

Blinder ::

10% ljudi si lasti 90% bogastva sveta
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Steinkauz ::

V rusiji pa 1% 99%
Malo offtopic :))

Destroyers ::

Sej nism napisu, da je edina, ki ima 16x16 in USB 3.0. Naštel sem pač par lastnosti...

Kar je najpomembneje je to, da ima zelo kvalitetno napajanje, kondenzatorje, priključke za direktno odmerjanje voltaž s plate, dual bios,...vse kar super navijalka potrebuje...

V glavnem Extremna verzija bo najkompleksnejša plata za AMD platformo...
...They wanna build the prison!...

PrimozR ::

890FX?

Pšenični ::

Prvi testi zgleda obetajo.

Zgodovina sprememb…

sch3ll3 ::

Pšenični je izjavil:

Prvi testi zgleda obetajo.

Prilepi kakšen link prosim.

Brane2 ::

Destroyers je izjavil:

Uuu izid šestjedrnikov (26.4.2010) se bo točno poklopu z izidom dveh novih high end plat: Crosshair IV Formule in Extrema. 4-je PCIe rail-i (16x16, 8x8x8x8), 6x SATA 6 Gb/s, 2x USB 3.0 in še veliko drugih bombončkov... To zna bit še zanimivo...


IMHO zguba cajta. Novo čipovje ne prinaša nobenih bistvenih izboljšav, plate pa ravno tako.
Vdelana grafika na GX modelih je v bistvu nespremenjena iz stare 790GX serije, hitri SATA je vprašljivo uporaben ( kdo ima disk s prenosi nad 300MB/s ?), USB-3 je ravno tako neuporaben, saj še ni periferije zanj, poleg tega pa je zunanji ( ni vdelan v NB ), kar pomeni, da "žre" zunanje PCIe linije.

Ravno tako mrežne še niso vdelane v čiperaj in moramo še vedno gledati tiste rahitične Realteke...

Kar pa se tiče števila PCIe slotov, fino a pokažite mi enega, ki bo imel in uporabljal 4 močne grafikulje v temle.
Kaj 4, že za dve ga bo problem najti, pa še teh bo 90% takih, ki bodo laufali drugo grafično samo zato, d alahko nanjo priklopijo dodaten monitor...
On the journey of life, I chose the psycho path.

svenica ::

Zakaj folk pametuje o neizkoriščenosti procesorjev?

Kmetek, če ga ti ne znaš izkoriščat, še ne pomeni, da
se ga ne da. Džizus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

PrimozR ::

Ni potrebe po dodatni grafi za več monitorjev. Radeon + built-in ti pokrije 4 monitorje. Če to ni dovolj pa ne vem.

Kaj tčno je problem z Realteki, razen da delao povsod? GLede SATA III se pa spomnim, da je folk pred leti množično kupoval PCI SATA in USB kartice, ker teh niso imeli integriranih. Nikoli ne veš kdaj pride prav...

Izi ::

Kolikor sem razbral naokoli po cenah v prednaročilih in napovedih bdo cene približno take:
X6 1035T - 200 EUR
X6 1055T - 250 EUR
X6 1090T - 350 EUR

Proti Intelovemu 6 jedrniku za ceno 1000 EUR jih AMD praktično podarja :D
Časi se spreminjajo, 4 leta nazaj je bil hit Intelov Q6600, sedaj pa bo kot kaže AMDjev X6.
Navili pa se bodo pomoje vsi po vrsti z lahkoto čez 3,5 GHz. Tisti, ki navijajo jih poraba ne zanima. Pri 3,5 Ghz bo poraba že okoli 150 wattov.

PrimozR ::

Po tvoje? Okej, sej 3,5 GHz ni veliko, precej jih gre blizu že s turbo funkcijo, ampak o teh ziher navijanjih na Phenomih bi jaz govoril precej z rezervo. Nekateri (*cough*X45*cough*) so se z napovedmi že hudi opekli.

Izi ::

Zato pa sem bil raje bolj skromen v svojih napovedih.
Glede na to, da bo 1090T v turbo načinu deloval na 3,6 GHz, bi se ga dalo z dobrim hlajenjem mogoče spraviti tudi čez 4 GHz. AMDjev turbo način verjetno ne bo navijal procesor do skrajnih meja.
Kot vemo, se bodo procesorji že sami od sebe navijali z preklopom v novi turbo način delovanja kadar bo potreba po veliki hitrosti:
1035T - 2,6 GHz in 3,0 GHz v turbo načinu
1055T - 2,8 GHz in 3,3 GHz v turbo načinu
1075T - 3,0 GHz in 3,5 GHz v turbo načinu
1090T - 3,2 GHz in 3,6 GHz v turbo načinu
Pride pa še 1095T model s še višjimi frekvencami.
In kolikor sem prebral bodo procesorji v turbo načinu porabljali 125 wattov, v navadnem pa menda 95 wattov.

Moram pa reči, da mi ni čisto jasno, kako bo potekalo ročno navijanje skupaj s turbo preklapljanjem.
Naprimer, da jaz 1055T iz 2,8 GHz navijem na 3,3 Ghz, kar bo šlo brez problema. Kaj se bo zgodilo, ko bo procesor potem preklopil v turbo način?
Ali bo šel potem tudi turbo način gor za 500 MHz in bo že na 3,8 GHz kjer se bo vse skupaj sesulo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

jRk0 ::

zakaj ljudi tak hudo skrbi poraba?
You fuck up once, you loose two teeth.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bo AMD-jev CPU deloval na Gigabyte matični? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8513145 (11836) opeter
»

Nov računalnik do 600€

Oddelek: Kaj kupiti
61423 (1293) svetetko
»

Računalnik-gaming-multimedia

Oddelek: Kaj kupiti
482298 (1326) JC03
»

Phenom II X6 že naprodaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5614152 (11217) kiki87
»

Računalnik(škatla) za 600€

Oddelek: Kaj kupiti
311867 (1226) solatko

Več podobnih tem