» »

Kateri brivnik?

Kateri brivnik?

««
5 / 11
»»

MrBrdo ::

Če kdo išče strižnik brade (torej tak ki te ne pobrije čisto do gladkega), izjemno priporočam Remington MB4030. Brivnik je res fenomenalen, super brije in je precej poceni. Imajo ga v Big Bangu. Edini 2 "slabosti": ni odporen na vodo (torej ga ne moreš umivat, ampak ga spucaš z priloženo metlico) in pa baterija je NiMH (ima spominski efekt, ampak se brivnik lahko uporablja tudi sproti ko je priklopljen na elektriko + baterija drži meni brez težav vsaj 2 tedna)
Našel sem ga ker je bil med najbolje ocenjenimi na Amazon.de: http://www.amazon.de/Remington-MB4030-B...

Tisti brivniki s folijo so pa men za en drek, mi 5x bolj razdraži kožo kot britvica pa še 2x slabše obrije.
MrBrdo

Cervantes ::

Spominski efekt so imele Ni-Cd baterije, za NiMh slišim prvič?
Drgač pa, hvala za link!

trancer01 ::

Sam sem do zdaj najboljše rezultate dosegel z električnim brivnikom Panasonic ES-LA63-S Arc4. Z njim se obrijem bolje, kot sem se pred leti z ročnim brivnikom Gillette Mach 3. Se je pa z električnim brivnikom treba briti vedno v nasprotni smeri rasti dlak, ker v nasprotnem primeru ne obrijejo nič. Koliko bo koga dražilo električno britje je odvisno od navajenosti kože, proizvajalci priporočajo nekajtedensko vsakodnevno britje z električnim brivnikom, da se koža res navadi. Ko se enkrat briješ z električnim, ni priporočljivo vmes uporabljati ročnih britvic, ker le-te zmanjšujejo učinkovitost strojnega britja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

ulemek ::

Cervantes je izjavil:

Spominski efekt so imele Ni-Cd baterije, za NiMh slišim prvič?
Drgač pa, hvala za link!


Moj Braun iz serije 8000 ima tudi Ni-Mh (metal hidridno) in deluje že 6. leto skoraj kot nova.

TheJack ::

Da malo apdejtam situacijo....

Nekaj časa nazaj sem kupil philipsa RQ1250. Njihovo najboljšo serijo brivnikov, skratka. Ni bil poceni. Če prelistate par strani nazaj v tem topicu, sem ga tudi zelo pohvalil.

Čas na žalost ni potrdil moje hvale. Brivnik ni slab, nasprotno. Ampak sčasoma sem začel opažati, da se vedno bolj vračam k britvici. Če se ne obriješ cel teden (kar je pri meni pravilo), se je z (dobro!) britvico hitreje in lažje obriti kot z aparatom. Tudi takim za skoraj 200 EUR. RQ1250 je sicer kos tudi dolgim dlakam, ampak izkušnja (v primerjavi z dobro britvico) ni prijetna. Brivnik moraš vleči gor in dol (sem ter tja, krožno... po želji) po obrazu toliko časa, da se lahko že koža vname. Poleg tega ostanejo tu in tam trdovratne dolge dlake, ki se jih znebiš le s trimmerjem, kar nekako uniči smisle brivnika.

Nimam discipline, da bi se bril vsake 2-3 dni. Posledica tega je (poleg zgoraj naštetega), da se koža brivnika ni navadila, zaradi česar je v tistih redkih priložnostih, ko se obrijem po dveh ali treh dneh, britje boleče oziroma neprijetno.

Skratka, v mojem primeru je bil rq1250 draga napaka.
Bonis nocet, qui malis parcit.

trancer01 ::

Za dolge dlake obstaja prirezovalnik, ki ga seveda vsebuje skoraj vsak brivnik. Če se ne obrijem več kot 4-5 dni, obvezno najprej s prirezovalnikom skrajšam dlake in šele potem z mrežico na gladko pobrijem. Napaka je briti teden ali več staro brado brez predhodnega krajšanja!

theBill ::

Enako bi se ti dogajalo s katerimikoli brivnikom, tu ni Philips prav nič kriv. Kot si že sam ugotovil je krivda v tem, da tvoj časovni cikel britja in brivnik pač ne gresta skupaj.

Za enotedensko brado so tudi navadne britvice dokaj neučinkovite, ker se zaradi dolgih dlak takoj zapacajo.

Za brit enkrat tedensko je old school britvica top:
https://www.google.si/search?q=gillette...

RejZoR ::

Ne vem, jezst sem se bril z najcenejšim Philipsom, pa je tud 5 dni staro brado bril čist ok. Traja mal dlje ja, ampak nikoli nisem imel rdeče kože al pa bog ne daj bil porezan kot pri britvici pa magari če je šlo za varnostne z večimi rezili.

Zdej se pa itaq najraje raziram s Philips NT9145. Ga samo parkrat potegnem v nasprotni smeri rasti dlak, da mi jih skrajša na kakšen milimeter če ne celo manj pa je. Še bolje kot orenk brivnik.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::

trancer01 je izjavil:

Za dolge dlake obstaja prirezovalnik, ki ga seveda vsebuje skoraj vsak brivnik. Če se ne obrijem več kot 4-5 dni, obvezno najprej s prirezovalnikom skrajšam dlake in šele potem z mrežico na gladko pobrijem. Napaka je briti teden ali več staro brado brez predhodnega krajšanja!


Najverjetneje imaš prav. Ampak jaz se v takem primeru največkrat zalotim z Mach Drei v roki. Mnogo manj kompliciranja.

theBill je izjavil:

Enako bi se ti dogajalo s katerimikoli brivnikom, tu ni Philips prav nič kriv. Kot si že sam ugotovil je krivda v tem, da tvoj časovni cikel britja in brivnik pač ne gresta skupaj.

Za enotedensko brado so tudi navadne britvice dokaj neučinkovite, ker se zaradi dolgih dlak takoj zapacajo.

Za brit enkrat tedensko je old school britvica top:
https://www.google.si/search?q=gillette...


Res ni Philips nič kriv, kar sem omenil. Jaz uporabljam, kot sem že omenil Mach 3. Je ni tako težko očistiti, v primerjavi s čim drugim. So pa drage so Gilette britvice. Sem zadnjič poskusil prišparati in kupil kopijo mach 3 v Lidlu. To je bila krvava napaka. :D

RejZoR je izjavil:

Ne vem, jezst sem se bril z najcenejšim Philipsom, pa je tud 5 dni staro brado bril čist ok. Traja mal dlje ja, ampak nikoli nisem imel rdeče kože al pa bog ne daj bil porezan kot pri britvici pa magari če je šlo za varnostne z večimi rezili.

Zdej se pa itaq najraje raziram s Philips NT9145. Ga samo parkrat potegnem v nasprotni smeri rasti dlak, da mi jih skrajša na kakšen milimeter če ne celo manj pa je. Še bolje kot orenk brivnik.



Jaz mislim, da je vendarle veliko odvisno od tega, na kak način britja si navajen (oz. je navajen tvoj obraz). Jaz sem se celo življenje bril z britvicami, na brivnik pa se mi (zaradi lenobe) ni uspelo privaditi. Bom seveda še probaval, ker težko pogoltnem ta dva stotaka. Se bom skušal briti čim pogosteje.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Matija82 ::

TheJack, dokupi nastavek, odstrani plastične nastavek in tudi teden stara brada bo kar hitro padla ;) Čez pojdi še z brivnikom in to je to.

http://www.ntt.si/TRGOVINA/Artikel.aspx...

TheJack ::

Dobra ideja. Bom premislil.
Bonis nocet, qui malis parcit.

trancer01 ::

Z Mach3 je bila meni vedno muka briti več kot 3 dni staro brado, ker se med rezila zatakne preveč dolgih kocin in je treba po skoraj vsakem potegu čistiti brivnik. Z električnim pa s prirezovalnikom samo na hitro skrajšam kocine, potem pa z mrežico gladko pobrijem. Meni je z električnim veliko lažje in udobnejše britje kot z ročnim.

TheJack ::

Vidiš, kako imamo različne izkušnje in preference. Jaz si v umivalnik nastavim lavor (da ne zamašim odtoka), in britvico sproti spiram z vročo vodo. Pri meni gre tako mnogo hitreje kot z brivnikom.
Bonis nocet, qui malis parcit.

trancer01 ::

Ja, vsakemu nekaj drugega paše. :)

IL_DIAVOLO ::

Z britvico se še najboljše obriješ imo...seveda mora bit gilletka z 5 rezili, da se razumemo. Z brivnikom pa gre najhitreje, če nimaš 1 teden stare brade :))

energetik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Z britvico se še najboljše obriješ imo...seveda mora bit gilletka z 5 rezili, da se razumemo. Z brivnikom pa gre najhitreje, če nimaš 1 teden stare brade :))
Si malo nasedel hypu od Gilleta. Za štos pejt nabavt Sensor Excel z 2 reziloma in primerjaj. Enak rezultat z manj praskanja, poleg tega se ne zamaši tudi pri 1teden brade.
Da ne omenjam brivnikov trgovskih znamk (DM, Hofer, Muller..) s katerimi se redno brijem za ene 8x nižjo ceno od Fusiona.
Klasičen DE brivnik pa itak zmaga tudi pri 2-tedenski bradi, zamašiti se praktično ne more.
Tole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mancini ::

Zamaši se tem ki se ne veste brit
potegneš enkrat maximalno dvakrat in spereš pod tekočo vodo

tako se brije zaradi higiene in zaradi daljše obstojnosti rezil

seveda pa je tudi pri mokrem britju lažje, če se pred klingo skrajšajo dlake s kakšnim strižnikom (tudi strižnik las je za to odličen) na 1mm

energetik ::

mancini je izjavil:

seveda pa je tudi pri mokrem britju lažje, če se pred klingo skrajšajo dlake s kakšnim strižnikom (tudi strižnik las je za to odličen) na 1mm
Ena od prednosti DE brivnika je ravno to, da ni občutljiv na dolgo brado in zamašitev. Tisti zgoraj (Mühle R41) je še posebej znan po tem, da je zelo odprt in mu tam do 15mm brada še ne dela problemov. Jaz sem svojega podobnega preizkusil na 2-tedenski bradi (~cca 10mm), pa je šlo z enim potegom stran.
Ne rabiš nobenega trimerja prej, razen če imaš talibansko brado.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Z britvico se še najboljše obriješ imo...seveda mora bit gilletka z 5 rezili, da se razumemo. Z brivnikom pa gre najhitreje, če nimaš 1 teden stare brade :))
Si malo nasedel hypu od Gilleta. Za štos pejt nabavt Sensor Excel z 2 reziloma in primerjaj. Enak rezultat z manj praskanja, poleg tega se ne zamaši tudi pri 1teden brade.
Da ne omenjam brivnikov trgovskih znamk (DM, Hofer, Muller..) s katerimi se redno brijem za ene 8x nižjo ceno od Fusiona.
Klasičen DE brivnik pa itak zmaga tudi pri 2-tedenski bradi, zamašiti se praktično ne more.
Tole:



Kolko pa stane ta zadeva...zgleda močno in fancy 8-)

trancer01 ::

mancini je izjavil:

Zamaši se tem ki se ne veste brit
potegneš enkrat maximalno dvakrat in spereš pod tekočo vodo

tako se brije zaradi higiene in zaradi daljše obstojnosti rezil

seveda pa je tudi pri mokrem britju lažje, če se pred klingo skrajšajo dlake s kakšnim strižnikom (tudi strižnik las je za to odličen) na 1mm


Kdo pa pravi, da je problem v 'zamašitvi' rezil na brivniku? Britje 7+ dnevne brade z Mach3 izgleda tako: potegneš dva cm, spereš pod vodo in otreseš rezila na umivalniku, da padejo dlake ven, ponovi to stokrat in si obrit, po 10-20 minutah(odvisno od gostote dlak), sam sem bil ob tem ponavadi še kje malce urezan ali popraskan, še posebej, če je od prejšnjega britja minilo manj kot 48 ur. Pri električnem pa je pri daljši bradi tako: 1 minuta s trimmerjem, potem pa okoli 5 minut z mrežico, (skoraj) brez iritacije opravim s tedensko brado v dobrih 6 minutah. Pri ročnem kartušnem brivniku je bila iritacija takšna, da se nisem mogel briti na manj kot 48 ur, pri električnem gre to lažje, čeprav se vseeno ponavadi brijem na 2-3 dni, občasno pa tudi vsak dan.

Matija82 ::

Mare3 ::

Pozdravljeni, jaz imam pa namen kupiti tak brivnik, ki bi bil brez tiste mrežice. Se pravi taka oblika kot je strižnik za lase samo da bi rezal čim bližje koži, ker s strižnik za lase pusti dosti brade. Nekje do 50€.

mancini ::

glej jaz pa si lahko 2 tedensko brado v 3 minutah
1 min s krajšanje s strižnikom za lase na 1 mm
2 minuti britje z gillet fusion

takšna pisanja res ne vodijo nikamor

energetik

ja ti DE (double edge) so odlični, ampak danes se jih večina izogiba, ker ne znamo rokovat z njimi, s temi novejšimi praktično ne rabiš pazit in ne more priti do kakšnih ureznin, vsaj hujših ne

Včasih sem imel službo, kjer je bilo vsako dnevno britje nuja. In sem si omislil takrat najdražjega Philipsa, ki pa me je za moje standarde obril slabo. Po licih bom pogojno rekel še zadovoljivo, po vratu pa skoraj nič. Nekaj let za tem pa sem poizkusil še srednje cenovnega Brauna in rezultat je bil podoben. Pa čeprav je britje zmeraj trajalo vsaj 10 min, gor, dol, krožno. Enostavno ni šlo

Moje normalno britje zgleda tako, prvo tuširanje in potem nanos pene, potege pa samo navzdol, da ne pride do draženja kože. Če je kak pomembnejši dan, pa se še navzgor in potem sem res čist gladek. In tega efekta se ne da doseči z nobenim el brivnikom (test kakšne fine rokavičke ali svilena krpica, ki se ne zatakne niti enkrat pri potegu po obrazu)


Mare3 je izjavil:

Pozdravljeni, jaz imam pa namen kupiti tak brivnik, ki bi bil brez tiste mrežice. Se pravi taka oblika kot je strižnik za lase samo da bi rezal čim bližje koži, ker s strižnik za lase pusti dosti brade. Nekje do 50€.


mare

ti pa si nabavi strižnik (oblikovalec) brade, s tem se boš lahko pobril nekje na 0,5 mm
imaš precej dobre za ta denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

energetik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:




Kolko pa stane ta zadeva...zgleda močno in fancy 8-)
Tule pride 36EUR s poštnino. Ceneje mislim da ni nikjer. Zdrži pa tale stvar par desetletij, če ti glih ne pade vsak dan na tla.

mancini je izjavil:

energetik

ja ti DE (double edge) so odlični, ampak danes se jih večina izogiba, ker ne znamo rokovat z njimi, s temi novejšimi praktično ne rabiš pazit in ne more priti do kakšnih ureznin, vsaj hujših ne
Če si pogledaš 2 videa na jutubu in nimaš 2 levih rok, se huje urezati ne moreš niti z DE brivnikom. Lahko pride le do malce več iritacije kot pri kartuši, odvisno od osebe. Ne reče se mu zastonj tudi safety razor.
Jaz se pri bradi starejši od 3 dni brijem z DE brivnikom, pri krajši s kartušo DM Balea (3rezila). Vsakič dojenčkova ritka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

theBill ::

Kupi Wilkinson sword classic + posebej gillette platinum britvice 5 kom., ker so priložene Wilkinson zanič. Te stane par evrov v lokalni trgovini (DM ima sigurno v prodaji).

 Wikinson sword classic

Wikinson sword classic


http://www.pharmacyathand.co.uk/Wilkins...

 Gillete platinum

Gillete platinum



Čisto enaka zadeva, samo da ni tako shinny, res brezveze keš stran metat samo zato, da se ti tole "sveti" v omari.

energetik ::

theBill je izjavil:

Kupi Wilkinson sword classic + posebej gillette platinum britvice 5 kom., ker so priložene Wilkinson zanič. Te stane par evrov v lokalni trgovini (DM ima sigurno v prodaji).
Čisto enaka zadeva, samo da ni tako shinny, res brezveze keš stran metat samo zato, da se ti tole "sveti" v omari.
Imaš delno prav, ampak Wilkinson se prej zamaši, ker ima manjše odprtine oziroma manj placa med žiletko in ohišjem. Vem, sem sprobal oba.
OK, do cca. 6-dnevne brade nima veze, gre pri obeh z enim potegom stran.

Okapi ::

Na ebayu dobiš kitajskega za 3 evre, s poštnino vred.



In da ne bo pomote, Kitajci to znajo delati, ker se par sto milijonov Kitajcev še vedno brije s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

trancer01 ::

No, jaz se pa s Panasonicom obrijem bolje, kot sem se pred leti z Mach3, tudi po vratu. Je pa res potrebno malce močneje pritisniti mrežico na koži, ker če sem prenežen, sem obrit bolj tako tako.

Matija82 ::

theBill je izjavil:

Kupi Wilkinson sword classic + posebej gillette platinum britvice 5 kom., ker so priložene Wilkinson zanič.
Čisto enaka zadeva, samo da ni tako shinny, res brezveze keš stran metat samo zato, da se ti tole "sveti" v omari.


Ne bo čist res (imel oba). Kvaliteten DE (npr. Muhle) ima težo, ki pripomore (vsaj meni) k lažjim potegom brez neke uporabe sile. Wilkinsona treba na čase kar vlečt, medtem ko Muhle lepo pelje.

Verjetno ni za večno, ni pa za veliko manj, tako da definitivno priporočam nekaj kvalitetnejšega (mogoče so Okapijevi kul, kdo ve, toda tale Wilkinson ni na nivoju "znamk").

49106 ::

Pa se da kje dobiti lesen ročaj za R41?

energetik ::

49106 je izjavil:

Pa se da kje dobiti lesen ročaj za R41?
Morda tudi kje na spletu, sicer pa ga narediš lahko sam, je standardni navoj, se mi zdi da M5. Zalepiš matico M5 v poljuben kos lesa in imaš.

Piggykiller ::

Lep pozdrav!
Mene pa zanima kateri elekticni brivnik priporocate, za suho al mokro britje, ter katererega podjetja oz. tocen model?
Lp

trancer01 ::

Jaz ponavadi najboljši rezultat dosežem s Panasonic ES-LA63-S Arc4. Nabavljen nov iz ZDA preko Ebay za ca. 110 EUR s carino in poštnino vred. Ko so še pri nas prodajali ta model, je bila cena več kot dvakrat višja kot v ZDA.

Mare3 ::

I7I ::

lepo pozdrav... tudi jaz se odločam za nakup boljša beseda je urejevalnik brade kot brivnik :)
torej ne brijem se na ničlo ampak imam rad stanje kot je nekako 3 dni po britju z želetko. Odločam se med tema dvema
http://www.bigbang.si/moski-brivniki/pg... in
http://www.bigbang.si/moski-brivniki/pg...
Ali ima kdo izkušnje z njima ali priporoča kaj drugega ...
Hvala za odgovore

Mareex ::

Pozdravljeni

Odločil sem se,da si nabavim brivnik,do sedaj sem uporabljal le navadne žiletke.
Pregledal sem spletne trgovine in v oko sta mi padla dva modela proizvajalca Philips, z dvema glavama in sicer cenejši philips ys521/17, ter malenkost dražji model philips ys534/17.

 Philips

Philips



Če kdo uporablja katerega bi bil zelo vesel kakšnega mnenja oziroma nasveta.

LP

RejZoR ::

Men osebno dvojne rotacisjke glave niso všeč, ker je vmes mrtva cona. Pri trojnih bo vedno ena glava nelgede na to iz kere strani vlečeš pobrala še mrtvi pas. Tle pa ne in boš mogu vrtit zadevo, da bo vse pobralo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dynchoos ::

Zdravo,

bom kar tukaj vprašal: 8 let se brijem z gilletko fiuison, zadnje 4, 5 let vsaki dan (mogoče na 2 dni če se mi ne da). Zadnje čase se mi dogaja da dobivam mozoljčke, pogosteje se vrežem itd... Vglavnem, odločam se za nakup brivnika, pa nimam pojma kaj vzeti, v familiji majo vsi britvice. Kolko gledam po forumih najbolj priporočate Philips, 3 glave. Kožo mam občutljivo, z britvico pa zadeve ratujejo malo nerodne ker mam vedno vneto in ranjeno kožo. Ma kdo kaki predlog? Cena mi ni važna, saj si zaradi narave dela težko privoščim vneto kožo. Hvala za vso pomoč.

RejZoR ::

Philips S9031
http://www.merkur.si/aparati/moski-briv...

Letošnja nadgradnja modela RQ1250. Vsaka od treh "mikro" glav se sedaj premika neodvisno ena od druge, poleg gibanja v središče glavne glave se sedaj vsaka mikro glava nagiba še horizontalno levo in desno glede na sredino vsakega "kraka". Vzmeti so sedaj ekstra šibke, tko da se prilagodijo že ob najlažjem dotiku (to moraš res probat v trgovini, da vidiš kako malo rabi, da se ukloni sili). Pa cela trojna glava se nagiba na vse strani enako kot pri RQ1250. Sama rezila mislim da so enaka oz izredno podobna kot pri RQ1250. Dodatna prednost je, da se spet lahko polni in uporablja na kabel in ne striktno s podstavkom, kar je kul če ti crkne med britjem, ko se ti kam blazno mudi, pa ga nimaš časa čakat, da se napolni (to je bila ena večjih hib RQ1250 imo). Obstaja še en model iz te serije (S9511) za okol 350 EUR z regulacijo hitrosti in verjetno še čem ampak se mi zdi nesmisel ker "šibkejši" model ni nič slabši. Tole je top zadeva s katero boš garantirano zadovoljen.

Če nisi pripravljen dat tolk pa imaš še vedno odlično alternativo, Philips PT920 za 100 EUR oz Remington XR1330, za enako ceno. Ampak če ti denar ni ovira, definitivno Philips S9031...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

dynchoos je izjavil:

Zdravo,

bom kar tukaj vprašal: 8 let se brijem z gilletko fiuison, zadnje 4, 5 let vsaki dan (mogoče na 2 dni če se mi ne da). Zadnje čase se mi dogaja da dobivam mozoljčke, pogosteje se vrežem itd... Vglavnem, odločam se za nakup brivnika, pa nimam pojma kaj vzeti, v familiji majo vsi britvice. Kolko gledam po forumih najbolj priporočate Philips, 3 glave. Kožo mam občutljivo, z britvico pa zadeve ratujejo malo nerodne ker mam vedno vneto in ranjeno kožo. Ma kdo kaki predlog? Cena mi ni važna, saj si zaradi narave dela težko privoščim vneto kožo. Hvala za vso pomoč.
Predlog je, da namesto 5-rezilne kartuše vzameš nekaj z 2-3 rezili, npr. Mach3 ali SensorExcel, cenejša varianta in enako dobra pa je DM Balea 3-rezilni brivnik. Manj rezil, manj iritacije, ne pa obratno kot pravijo reklame.
Druga pomembna stvar je predpriprava. Če na suho kožo vržeš peno iz piksne, potem jasno da ni OK. Namakaj brado s toplo vodo nekaj minut in nato za vsak prehod z brivnikom nov nanos pene. Najprej v smeri kocin, nato prečno in nazadnje še v obratni smeri. Zaključi z mrzlo vodo in sensitive balzamom po britju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

dynchoos ::

RejZoR je izjavil:

Philips S9031
http://www.merkur.si/aparati/moski-briv...

Letošnja nadgradnja modela RQ1250. Vsaka od treh "mikro" glav se sedaj premika neodvisno ena od druge, poleg gibanja v središče glavne glave se sedaj vsaka mikro glava nagiba še horizontalno levo in desno glede na sredino vsakega "kraka". Vzmeti so sedaj ekstra šibke, tko da se prilagodijo že ob najlažjem dotiku (to moraš res probat v trgovini, da vidiš kako malo rabi, da se ukloni sili). Pa cela trojna glava se nagiba na vse strani enako kot pri RQ1250. Sama rezila mislim da so enaka oz izredno podobna kot pri RQ1250. Dodatna prednost je, da se spet lahko polni in uporablja na kabel in ne striktno s podstavkom, kar je kul če ti crkne med britjem, ko se ti kam blazno mudi, pa ga nimaš časa čakat, da se napolni (to je bila ena večjih hib RQ1250 imo). Obstaja še en model iz te serije (S9511) za okol 350 EUR z regulacijo hitrosti in verjetno še čem ampak se mi zdi nesmisel ker "šibkejši" model ni nič slabši. Tole je top zadeva s katero boš garantirano zadovoljen.

Če nisi pripravljen dat tolk pa imaš še vedno odlično alternativo, Philips PT920 za 100 EUR oz Remington XR1330, za enako ceno. Ampak če ti denar ni ovira, definitivno Philips S9031...



Hvala za pomoč, tudi sam sem gledal ta model 9031/12 in pa 9111/31. Vidim da je razlika samo v SmartClean, kar pa predvidevam da je itak dokaj nepotrebno, glede na to da je zadeva vodoodporna? pač, res se ne spoznam na brivnike ker sem od 14. leta na britvici, pa doma vsi uporablajo britvice ;) Ja, ni mi problem tolko dat ker itak porabim 5-6 klingic na mesec, me letno pride enako ali pa še več... Zanima me samo še nekaj, priporočate s temi vodoodpornimi brivniki vseeno suho britje ali je boljše mokro ali celo s peno/gelom?

forplan ::

Glede na to da se briješ vsak dan imam verjetno brado bolj primerno za Philips model. RQ1250 sem lani kupil očetu in je full zadovoljen. Uporablja brivnike 10+ let vsaki dan.

Meni pa ustreza Braun način brivnika, ker se ne brijem na vsaki dan. In lahko s tem brijem tudi do 5 sni staro.

Vsakemu paše drugače :)

Predlog je, da namesto 5-rezilne kartuše vzameš nekaj z 2-3 rezili, npr. Mach3 ali SensorExcel, cenejša varianta in enako dobra pa je DM Balea 3-rezilni brivnik. Manj rezil, manj iritacije, ne pa obratno kot pravijo reklame.
Druga pomembna stvar je predpriprava. Če na suho kožo vržeš peno iz piksne, potem jasno da ni OK. Namakaj brado s toplo vodo nekaj minut in nato za vsak prehod z brivnikom nov nanos pene. Najprej v smeri kocin, nato prečno in nazadnje še v obratni smeri. Zaključi z mrzlo vodo in sensitive balzamom po britju.


Ne posplošuj toliko!
Meni veliko bolj ustrezajo britvice s 5 rezili, na 3 veliko bolj cuka...
Vedno se brijem na suho, če ne se sploh ne morem ubrit, ko dobim takšno vlažno kožo. Oziroma še če je v kopalnici prevroče se ne morem obrit normalno, zato se včasih po bajti sprehajam z brivniku.
da se strinjam

RejZoR ::

dynchoos je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Philips S9031
http://www.merkur.si/aparati/moski-briv...

Letošnja nadgradnja modela RQ1250. Vsaka od treh "mikro" glav se sedaj premika neodvisno ena od druge, poleg gibanja v središče glavne glave se sedaj vsaka mikro glava nagiba še horizontalno levo in desno glede na sredino vsakega "kraka". Vzmeti so sedaj ekstra šibke, tko da se prilagodijo že ob najlažjem dotiku (to moraš res probat v trgovini, da vidiš kako malo rabi, da se ukloni sili). Pa cela trojna glava se nagiba na vse strani enako kot pri RQ1250. Sama rezila mislim da so enaka oz izredno podobna kot pri RQ1250. Dodatna prednost je, da se spet lahko polni in uporablja na kabel in ne striktno s podstavkom, kar je kul če ti crkne med britjem, ko se ti kam blazno mudi, pa ga nimaš časa čakat, da se napolni (to je bila ena večjih hib RQ1250 imo). Obstaja še en model iz te serije (S9511) za okol 350 EUR z regulacijo hitrosti in verjetno še čem ampak se mi zdi nesmisel ker "šibkejši" model ni nič slabši. Tole je top zadeva s katero boš garantirano zadovoljen.

Če nisi pripravljen dat tolk pa imaš še vedno odlično alternativo, Philips PT920 za 100 EUR oz Remington XR1330, za enako ceno. Ampak če ti denar ni ovira, definitivno Philips S9031...



Hvala za pomoč, tudi sam sem gledal ta model 9031/12 in pa 9111/31. Vidim da je razlika samo v SmartClean, kar pa predvidevam da je itak dokaj nepotrebno, glede na to da je zadeva vodoodporna? pač, res se ne spoznam na brivnike ker sem od 14. leta na britvici, pa doma vsi uporablajo britvice ;) Ja, ni mi problem tolko dat ker itak porabim 5-6 klingic na mesec, me letno pride enako ali pa še več... Zanima me samo še nekaj, priporočate s temi vodoodpornimi brivniki vseeno suho britje ali je boljše mokro ali celo s peno/gelom?


Nah, pri teh vodotesnih, po vsakem britju splakneš odprto glavo pod toplo vodo, pa bo kot nova. Zato ne vem zakaj folk kupuje brivnike za 400 EUR s čistilno bazo. Moraš bit res len ko fuks, da se ti ne da v 5 sekundah ročno splaknit glave brivnika.

Glede mokrega britja je pa zelo odvisno. Sam sem opazil, da se izredno težko brijem, če je koža vlažna oz potna, ker brivnik enostavno ne drsi lepo in slabše pobira dlake. Tko da se moram poleti striktno brit zgodaj zjutraj, ko je hladno. Drugače se brijem dlje in imam celo faco rdečo. Lahko pa da bo tebi odgovarjalo ampak men ni. Če brivnik drsi čist brez težave se lepše brijem kot če se mi glave brivnika lepijo na kožo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dynchoos ::

Evo, spet se javljam, od takrat ko sem prvič pisal uporabljam 9031/12 in morem rečt da sem izjemno zadovoljen, sem rabil par dni da sem se privadil gibov pa tui koža je prvih par dni bla razdražena, zdaj pa nebi več za nič svetu šel nazaj na britvico. Glede na to da nimam smart cleana brivnik čistim pod tekočo vodo, enkrat tedensko pa odprem tudi glavo (kar sem ugotovil čisto po naključju ker mi je enkrat padla iz rok) in temeljito operem od znotraj ter razkužim.

koyotee ::

kaj je best buy za okoli 100€, mora pa imeti opcijo kabla, torej, da lahko dela direkt iz 220V vtičnice.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

šernk ::

evo sedaj grem pa še sam v nadgradnjo mojega tam 8-9 let starega brivnika.

odločam se med modeloma S 9031 in RQ 1260. čistilna enota mi ni pomembna saj se mi bo samo zadevala doma, pri S9031 mi je všeč da dela tudi direktno iz omrežja saj je to prednost ko rata baterija stara. Kako je pa s samimi glavami? kaj je novejše/boljše?

also zanima me razlika tudi med S9031/12 in S9031/26
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

simnov ::

šernk je izjavil:

evo sedaj grem pa še sam v nadgradnjo mojega tam 8-9 let starega brivnika.

odločam se med modeloma S 9031 in RQ 1260. čistilna enota mi ni pomembna saj se mi bo samo zadevala doma, pri S9031 mi je všeč da dela tudi direktno iz omrežja saj je to prednost ko rata baterija stara. Kako je pa s samimi glavami? kaj je novejše/boljše?

also zanima me razlika tudi med S9031/12 in S9031/26


Jaz sem tudi nor na brivnike ko včasih na grafične.To , da se napaja iz omrežja direkt je zlo pomembn zame.

CrazyFish ::

Pozdrav vsem.
Zanima kateri tip brivnika mi priporočate. Doslej še nisem imel električnega brivnika, tako da izkušenj nimam, saj sem se vedno do zdaj bril z britvicami. Imam dokaj negosto in precej močno brado. Ker imam namen brivnik uporabljati dlje časa, mi ni problem dati par 10€ več. Mora pa biti vodtesen in da ga lahko sperem pod vodo. Bi pa rad slišal še kakšno mnenje, saj je na trgu ogromno verzij.
Zanimiva mi je tale zadeva: https://www.bigbang.si/moski-brivniki/s...
Lp, CrazyFish

šernk ::

če že tega prišparaj 40eur in ga kupi na nakupovanje.net za 200 eur:
https://www.nakupovanje.net/izdelki/zdr...

max 2 dni po naročilu ga imaš doma, sem ga vzel pri njih ravno 14 dni nazaj.

osebno ti ga priporočam saj je res nežen in lepo obrije. če se ga boš navadil in ga tudi redno čistil (1x tedensko odpreš glavo in očistiš) lahko pričakuješ prvi strošek menjava rezil po 4-5ih letih. to je pa vse. od philipsa se ni noben brivnik pri nas doma pokvaril ever in vsi preživijo 7-10 let vsakodnevnega britja.

vedi pa da brivnik najbolje brije če se briješ vsak dan. takoj ko en dan spustiš ven ni več tako nežen. brauna pa še nisem osebno preizkusil ker sem od vedno na tri glave iskal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

CrazyFish ::

Pa ga uporanljaš kot suho ali mokro/s peno britje?
Lp, CrazyFish
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri električni brivnik??

Oddelek: Kaj kupiti
3115790 (8466) janezvalva
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697458 (44911) šernk
»

Kater brivnik oz. tip: Braun ali Philips?

Oddelek: Loža
189804 (4139) McMallar
»

Kakšen brivnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
4513534 (8064) smile-
»

Brivnik

Oddelek: Loža
4610481 (7080) matmel

Več podobnih tem