» »

a rabm izpit za 49ccm

a rabm izpit za 49ccm

mta95 ::

ja js sm kupu motor skutrja 49ccm pa me zanima če rabm izpit al ne k motor ma blokado in gre največ 50. oče mi teži da ga rabm js pa ne vem

a slučajn kdo kej več ve hvala za odgovore

Ted ::

Potrebuješ izpit za moped oz. za B kategorijo.
Mah...

mta95 ::

ja in za to rabm bit kok str da nardim izpit za moped

PacificBlue ::

14 let.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mta95 ::

ok hvala fuuuullllll

Blinder ::

in tut registritat ga je treba, kolkor jaz vem :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

galu ::

Sicer cenovno gledano se ti bolj splača plačat 2 tisti kazni za vožnjo brez izpita, kot pa dat < 500EUR za izpit.:)
Sicer, ne da bi priporočal ta način..
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

turkx90 ::

Na tvojem mestu bi se vozil brez izpita. Kazni se do 18 leta starosti ne da dobiti. Največ kar lahko je to, da gres sodnik uza prekrske in rečeš da nebos vec tega pocel.

Drugace pa se ti splaca nardit izpit, da se seznanis s pravili voznje.

black ice ::

PacificBlue je izjavil:

14 let.

Po novem moraš biti star 15 let.

MrBrdo ::

Lahko pa si kupiš 25ccm kolo z pomožnim motorjem (to je npr. Ciao, APN6...) Potem ne rabiš izpita in zate veljajo enaka pravila kot za kolesa. Za vožnjo po mestu skoraj ni razlike, te pa pride veliko cenejše in še ne bo ti tako žal če ti ga slučajno ukradejo :) Pa še doma ne bo štala ker boš hotel izpit delat...
Drugače če si vseeno misliš kupit 49ccm ti jaz vseeno priporočam izpit, da boš vedel kako se obnašat v prometu drugače boš lahko imel kakšno hudo nesrečo... Da ti ne bo kasneje žal.
MrBrdo

biokill ::

za apn6 rabiš izpit

koyotee ::

lol apn6 ni 25ccm
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

black ice ::

Verjetno je mislil flexer/pony express/...

guest #44 ::

49ccm (oz 50ccm), če je omejen na 50km/h potem rabiš kategorijo AM, torej po domače ja rabiš delat izpit, ki te pride relativno drago stat.

Za varjanto 50ccm (4 taktni) omejen na 25km/h pa ne rabiš izpita.

tx-z ::

turkx90 je izjavil:

Na tvojem mestu bi se vozil brez izpita. Kazni se do 18 leta starosti ne da dobiti. Največ kar lahko je to, da gres sodnik uza prekrske in rečeš da nebos vec tega pocel.

Drugace pa se ti splaca nardit izpit, da se seznanis s pravili voznje.


Ti pa si, da ne rečem kaj. Pol pa taki kreteni grejo na cesto in nimajo pojma in k nardijo pizdarijo pa jih ti zbijš z avtom pa si ti kriu. Ta izpit je vsaj nek minimum k bi ga vsak k je tkole na cesti mogu met. Pa še takrat zard debilnosti (90%) motoristov pride do nesreč.
tx-z

black ice ::

tx-z je izjavil:

Pa še takrat zard debilnosti (90%) motoristov pride do nesreč.

A za ostalih 10% so pa krivi ne-debili motoristi? :)
Problem je tudi v tem, da udeleženci v prometu ne računajo na to, da je motor hitra zadeva in se velika večina nesreč zgodi zaradi izsiljene prednosti motoristu. BTW ne zagovarjam vožnje z neprilagojeno hitrostjo.

Od teh 90% debilov med motoristi se jih velik procent vozi brez izpita. Napraskajo tisočaka ali dva za motor in po enem mesecu, ko mislijo da obvladajo motor se zabijejo. V tem vidim debilnost - za motor ima denar, izpita si pa ne more privoščiti.

MrBrdo ::

Se opravičujem narobe sem napisal (APN6), mislil sem Flexer, Ciao, ... Saj me je že nekdo popravil. V glavnem če misliš imet 49ccm je itak obvezen izpit, pa tudi sicer priporočljiv, da se ne ubiješ... Meni osebno se zdi 25ccm dobra alternativa (sem včasih imel skuter pa sem ga prodal in raje kupil Ciaota, in sem zadovoljen). Edina slabost pri Ciaotu je da ga moraš "nožno" vžgat, pri skuterju maš pa fancy elektronski vžig. Samo se mi zdi da obstajajo tudi taki frčkoti, ki imajo tudi elektronski vžig.
Mogoče edino če se veliko voziš po kakšni celovški ali kakšni dolgi cesti, potem se mogoče vseeno bolj splača scooter. Jaz se 90% časa peljem v center tko da morm itak mal ciga-caga in sm z Ciaotom isto hiter tam kot bi bil s skuterjem.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

IvoJan ::

ne splaca se za 50 delat izpit.. pocakas do 16 pa gres delat za 125. zdej si pa nabavi youngsterja/flexerja ali pa kaksnega ciaota.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Matev ::

Sicer cenovno gledano se ti bolj splača plačat 2 tisti kazni za vožnjo brez izpita,


si bil mogoče ti tisti, ki sem ga zadnjič skoraj zbil, ko si izsiljeval prednost na neprednostnem križišču?

black ice ::

galu je izjavil:

Sicer cenovno gledano se ti bolj splača plačat 2 tisti kazni za vožnjo brez izpita, kot pa dat < 500EUR za izpit.:)

Vožnja brez izpita je 500€ + 2 leti prepovedi opravljanja izpita. Guess again.

jest10 ::

MrBrdo je izjavil:

Se opravičujem narobe sem napisal (APN6), mislil sem Flexer, Ciao, ... Saj me je že nekdo popravil. V glavnem če misliš imet 49ccm je itak obvezen izpit, pa tudi sicer priporočljiv, da se ne ubiješ... Meni osebno se zdi 25ccm dobra alternativa (sem včasih imel skuter pa sem ga prodal in raje kupil Ciaota, in sem zadovoljen).


Pokažeš 25ccm motor? 25ccm ni enako 25km/h veš

MrBrdo ::

Saj majo tudi ti omenjeni blokade na hitrost veš... Ciao gre mal pod 50km/h... Kok tocno ima ccm pa niti ne vem niti ni vazno...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

PacificBlue ::

si bil mogoče ti tisti, ki sem ga zadnjič skoraj zbil, ko si izsiljeval prednost na neprednostnem križišču?


lol, reče se križisce s ne/prednostno cesto


ne splaca se za 50 delat izpit.. pocakas do 16 pa gres delat za 125. zdej si pa nabavi youngsterja/flexerja ali pa kaksnega ciaota.


to je pa tudi res. Za 50 je izpit bv delat,vstran vržen denar.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

49106 ::

black ice je izjavil:

tx-z je izjavil:

Pa še takrat zard debilnosti (90%) motoristov pride do nesreč.

Od teh 90% debilov med motoristi se jih velik procent vozi brez izpita. Napraskajo tisočaka ali dva za motor in po enem mesecu, ko mislijo da obvladajo motor se zabijejo. V tem vidim debilnost - za motor ima denar, izpita si pa ne more privoščiti.


Če bi bil vozniški izpit za A kategorijo zastonj oz. cenejši, potem verjetno nebi bilo junaka brez izpita. Tako pa izpit stane ravno toliko kot rabljen motor.

Neverjetna podobnost pirastvu, hardware kupi, software pa šverc.

galu ::

black ice je izjavil:

galu je izjavil:

Sicer cenovno gledano se ti bolj splača plačat 2 tisti kazni za vožnjo brez izpita, kot pa dat < 500EUR za izpit.:)

Vožnja brez izpita je 500€ + 2 leti prepovedi opravljanja izpita. Guess again.


Verjetno bo plačal v roku 2 tednov al kolko ma, da ma 'popusta'. Potem pa niti ni tako bv stavek ne? Kajti če se voziš po stranskih ulicah ne pa ravno po glavni cesti te mislim da ne bojo 2x dobili. Dosti dosti bolj se ti splača delat izpit za 125ccm in imaš potem celo možnost da voziš kaj večjega kot pa 'čebelico'... :/

@Matev:
Ne, jaz vozim 80-ko. :)
Nikoli po asfaltu.
Tako to gre.

Matev ::

Verjetno bo plačal v roku 2 tednov al kolko ma, da ma 'popusta'. Potem pa niti ni tako bv stavek ne? Kajti če se voziš po stranskih ulicah ne pa ravno po glavni cesti te mislim da ne bojo 2x dobili.


in kako bo vozil če ne zna

49106 ::

A je motor mogoče boing 747, da ga nebi znal vozit?

Mipe ::

Dvomim, da z nakupom motorja avtomatično obvladaš CPP.

49106 ::

Mipe, jaz pa dvomim, da ti znaš brati. Če se slučajno motim pa preberi Matev-ev prispevek. CPP-ja ni omenjenega.

Mipe ::

Uf, ta glavobol je hudir. Se ponižno odstranjujem iz debate. (Mimogrede, če bo OP tako navil svoj motor, da bo glasnejši od kanonade, bom probal oni trik z mopedom in plamenometalcem. Samo brez mopeda.)

MrBrdo ::

galu je izjavil:

Verjetno bo plačal v roku 2 tednov al kolko ma, da ma 'popusta'. Potem pa niti ni tako bv stavek ne? Kajti če se voziš po stranskih ulicah ne pa ravno po glavni cesti te mislim da ne bojo 2x dobili. Dosti dosti bolj se ti splača delat izpit za 125ccm in imaš potem celo možnost da voziš kaj večjega kot pa 'čebelico'... :/

Ne vem če pri odvzemu pride v poštev "polovička", mislim da maš kar sodnika... Poleg tega mislim da je zdaj že malo višja kazen (vem da je za alkohol nad tisto mejo 900€+odvzem minimalno). Tako da če imam slučajno prav bi kar lepo 900EUR plačal pa še vsaj pol leta prepoved opravljanja izpita, to pa mislim da se ni več za hecat...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

galu ::

No, tudi jaz ne vem 100% kako je z tem, ker nisem reden plačnik kazni.. :)
Dejstvo pa je tudi, da če se človek ne bo vozil po glavnih cestah načeloma nebi smel biti problem z izpitom, dokler se bo vredu vozil in ne kakih 'pizdarij' delal sosedom (ki bi se potencialno lahko pritožili policiji).
Tako to gre.

MrBrdo ::

Čist odvisno... Mene so enkrat ustavili na skuterju pred hišo, enkrat pa v avtu isto pred hišo (na parkirišču). Denarno gledano se verjetno še najbolj splača delat pri 16 izpit za A kat. Če znaš vozit in dobiš OK inštruktorja se AM da ful poceni naredit, ker je manj vaj kot pri A (malo cez 200EUR sem dal, ko sem ga moral ponovno opravljat zaradi odvzema).
Lah si pri 14 nabavis Ciaota, potem pa gres pri 16 delat izpit za A, mas tako se malo izkusenj pa se vseeno se lahko vozis tisti 2 leti. Čeprav jaz osebno izpita A kat. ne rabim, mi je cisto vredu Ciao + avto.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

majko123 ::

mene zanima kaj se bol splača kupvt flexerja, youngsterja ali racinga pa al nouga al rajš rablenga.
Hvala za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016423 (4182) woroh4
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512679 (4078) Gapi
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932652 (2754) St235
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458770 (6423) Formula 1
»

14 let- kako starše prepričati da bi si lahko kupil moped (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11521370 (17403) Pyr0Beast

Več podobnih tem