» »

Prenosnik z P III 1GHz/133 ali Celeron 1.06 GHz?

Prenosnik z P III 1GHz/133 ali Celeron 1.06 GHz?

AtaStrumf ::

Mam na izbiro ali:

Dell Inspiron 2500

- 14" TFT XGA aktivna matrika 1024X768
- Intel Pentium III M 1GHz procesor/133Mhz
- 256 MB SDRAM pomnilnika (max 512MB)
- On-board Intel 3D grafična kartica
- 20GB Ultra ATA trdi disk
- Interna fiksna 24x CD-Rom enota
- 3.5" disketna enota - modular bay
- vgrajena Combo Mini-PCI 56k V.90 modem + 10/100 mrežna kartica
- Norton AntiVirus 2002
- Microsoft Windows XP Home

za 371.880,00 SIT

ali:

Hewlett-Packard OmniBook XE3L

Processor Manufacturer Intel
Processor Class Celeron
Processor Speed 1.06 MHz
Cache Size 256 KB
Installed Memory 256 MB
Maximum Memory 1 GB
Installed Video Memory 32 MB
Memory Technology SDRAM

Storage

Included Drives DVD-ROM, 3.5" HD
Hard Drive Capacity 20 GB
Read Speed 8 X
DVD-ROM Read Speed 8 X

Display and Graphics

Display Size 14.1 in
Display Type TFT active matrix
Included Video Card Graphics card - AGP - integrated
Resolution 1024 x 768 pixels
Max. External Resolution 1800 x 1440 pixels

za 333.790,00 SIT.

Kaj se bolj splača?

Klemenn ::

si že razmislil kdaj da bi si ga sam sestavil?

AtaStrumf ::

Prenosnika, da bi sam sestavil? Ne. Kako pa je to možno?

andrej ::

dokaj izenaceno. mogoce je 2. v majhni prednosti zaradi boljse opreme - DVD

AtaStrumf ::

Sej ti Celeroni nad 1 GHz so itak v bistvu P III v 0.13 mikronih ne? Samo malo me bega frekvenca 1,06 GHz. Valda ne delajo na 133 FSB-ju (8x133=1064 MHz = zaokroženo 1,06 GHz), kar pomeni, da lahko delajo samo še na 66 FSB-ju (16x66=1056 MHz = zaokroženo 1.06 GHz), kar je ful slabš kot oni P III 1 GHz, ki piše da deluje z 133 MHz FSB-jem. DVD bi se pomoje dal pogrešat na račun bistveno hitrejšega proca. Kaj mislite? Po mojih izkušnjah je 66 MHz FSB katastrofa, in na prenosniku lahko kar lepo pozabiš na navijanje.

Tomi ::

Jaz bi vzel onega z DVD-jem, čeprav je pa res, da je pa P3 Mobile zelo zmogljiv procesor in sem z njim zelo zadovljen.
Je pa res, da imata oba eno hibo, in sicer intergrirano grafično.
Jebediah: vidim, da si zelo seznanjen, kaj se dogaja po področju prenosnik. Tega si nikoli ne moreš sestaviti sam (če nisi ali z vezami ali pa preveč bogat), ampak proizvajalec sam pove, kaj "rabiš".
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

pri prenosnikih CPU ni tak kriticen in se kaksni 10% sploh ne opazi, zaradi izjemno pocasnih diskov. Ti so jako jako pocasi in se kako zavirajo pefromance. Jaz mam na primer v prenosniku boljsi CPU in graficno karto kot na desktop racunalo (1 GB vs 866) pa je desktop racunalo svetlobna leta hitrejso, zaradi hitrega WD diska z 8 MB predpomnilnika.

se bos moglo oglocit kaj ti je bolj pomembno. malo hitrejsi CPU in mrezna, ali DVD in malo nizja cena ter pocasnejsi CPU

ABX ::

Prenosnik lahko sam sestaviš, vendar so neke nepoznane firme, kaj več žal ne vem.

Kolega mi je enkrat kazal notebook po naročilo, je pa bil po videzu dokaj grd.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ziga Dolhar ::

Drugače so pred časom v avstrijskem Hofru prodajal prenosnik P4 2GHz za zelo nizko ceno, proizvajalec Medion.

Raje sem kupil dražjega in slabšega tukej v Sloveniji :))

Je prav tako boljši od namiznega :). V skoraj vseh pogledih :].

IceIceBaby ::

Samo za info. En frend je pred kratkim kupil HPja z P4 1.6ghz pa 256 rama in 20gb diska ... Uglavnem ima vse razen cdrw, pa povrh vsega še ful lep zgleda. Not ma plave ledice pa tak. V metroju je dal 1200 evrov za njega.
Aja, pa radeona 7500 ma not :)

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

To je pa dost pocen. Kje pa je ta Metro?

IceIceBaby ::

v Grazu je en. Pa se mi zdi da je tudi najbljižji nam.
Meni se tut pocen zdi. Reku je pa da so za podobno ceno meli tut enga compaqa s cdrwjem samo je mel pa eno čudno grafično not.

AtaStrumf ::

Poznam enga (pravzaprav gre za fotra od našega priljubljenega komentatorja Formule 1 Ališiča) k je nabavil prenosnik od Medion-a z Pentiumom 3 in mu zaenkrat dela kot je treba. Isto ga je kupil v eni štacuni k je ekvivalent Hoferj-u sam v Nemčiji. Ma ga pa že okol pol leta. Mogoče ti je lahko žal.

"Stranka" za katero zdaj kupujem prenosnik pa je zelo špičasta in more bit Firma prenosnik. ej mislim da ste tud ostali kar se prenosnikov tiče zelo fermarski (Compaq, HP, Toshiba, ...) kaki Medion-i ali pa Gericom in Notexi vam ne dišijo preveč.

Ziga Dolhar ::

Sem "femarski", vsekakor, stara navada :). Poglej, je pa tudi nekaj stvar na zelo praktični ranvni: zaslon in tipkovnica, ki sta meni osebno verjetno najpomembnejša dejavnika.

Zaslona imam 14.1" in ločljivost 1400 1050. Tipkovnica je taka, da se one na Gericomih in notexih skrijejo. Preizkušeno v 5 minutah tipkanja. malo, a veliko.

Arthur ::

vzel bi HP-ja. če so HP-ji dovolj dobri za profije, bo dovolj dober tudi zate. hp-ji mi tudi od vseh najbolje zgledajo. dell-i pa niso ravno najlepši.>:D
še raje kot tega, ki si ga ti opisal, pa bi vzel tistega, ki ga je omenil kst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

AtaStrumf ::

Jaz tudi, če bi hodil tam okoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T5600 na prenizkem taktu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91139 (1068) Valvoline
»

Predlogi za nakup notesnika

Oddelek: Kaj kupiti
7968 (848) andrej
»

Kupujem notebook, svetujte?

Oddelek: Kaj kupiti
141229 (1044) Tomi
»

nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
6818 (729) drofa
»

Notesnik

Oddelek: Kaj kupiti
121266 (1049) andrej

Več podobnih tem