» »

Notesnik

Notesnik

AlienRex ::

Zanima me kaj menite o nakupu tegale notesnika tukaj.
Ce ga je ze kdo nabavil me zanimajo izkusnje z njim.

Tomi ::

Kar sem videl, je garažna ( tajvanska ) zadeva, tako da ne moreš preveč pričakovati. Procesor bo verjetno M, ne tako kot pri prvih Gericomih, samo je pa odvisno od chipseta, kaj ti bo ponujal. Lahko se zgodi, da boš lahko poganjal b.p Win9x in ME, za XP ali 2000 pa kaj naprej je pa vprašanje. Tako da se odloči, kaj želiš..
Jaz ravno čakam na Armado E500:D
metrodusa.blogspot.com

AlienRex ::

Kaj si mislil s procesrojem M?
Sem gledal tudi Gericome. Supersonic 2 (tudi overdose 3) zgleda kar ok. Supersonic nima IrDa (ceprav pri anniju zgleda da ga ima).Mene predvsem zanima DVD in TV out, ker bi notesnik uporabljal tudi kot DVD enoto (in MP3 player). Ma CDR/RW/DVD combo. Je pa cena kar veliko vecja kot pri IPC.
Podatki so tukaj pri Anniju ter tukaj pri Gericomu ter se dodatno tukaj..
Kaj je tako posebnega na Armadi?

Tomi ::

M pomeni Pentuim3 Mobile, torej, da so prirejeni za notebooke, kar z drugimi besedami pomeni, da imajo speedstep in manjšo porabo ( moja Armada porabi ob polnem delovanju 67W, če pa dela na bateriji, pa še manj ).
Armado bom pa vzel zato, ker je v akciji ( P3 900, 20GB, DVD, 14'1" ), in pa zato, ker je lahko nadgradljiva in imaš mednarodno garancijo. Sicer je draga ( 530.000 ), samo sem pa odprt za morebitne nadgradnje, kar za Gericoma in IPC-ja en bi mogel reči.
Sicer pa, počakaj še na Andreja, pa ti bo še več povedal ( ve še dosti več kot jaz:D )
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

pri prenosnikih je tak kot pri monitorjih - stevilke ti ne povejo cisto nic. Laho ma sicer procesor P3 1 GHz, ampak to ne pomeni, da bo hitrejsi od P3 800. Veliko je primerov kjer so prenosniki z 1 GHz pocasnejsi od modelov z 800 Mhz CPU-jem. Torej, cifre tukaj nimajo globljega pomena.

Pozoren moras bit na malenkosti. Recimo chipset. A ma Intelov al VIA chip set. Potem mores pazit na graficno. A ma ATI-jevo al mogoce GeForca?

Procesor je tudi pomemben, ker imajo doloceni prenosniki kar CPU od navadnega racunala in ne posebnega mobilnega CPU-ja.

Ko das te zadeve skozi pride na vrsto izdelava prenosnika. A je tipkovnica dobra? A se upogiba ko tipkas? Kaksen je kaj zaslon? Teh zadev je pri prenosnikih zelo dosti...

Najboljse je tak kot pri monitorjih. Da dobis kaksnega v roke in malo delas z njim. Potem probas se kaksnega drugega in se potem odlocis. Nakupovat samo tak preko specifikacij ni dobro. Razen ce hoces kar najcenejsi model....

AlienRex ::

Evo kaj ima Gericom:
14.1" zaslon
Procesor: 1.2GHz Tualatin (kolikor sem lahko nasel gre za varcne procesorje, namenjene predvsem notesnikom)
Grafika: ATI Radeon M6P 32MB (predvidevam oden od radeon chipov za notesnike)
RAM: 512MB (max)
Digital Drive: Combo 4/4/6/24
Cipset: VIA Twister (hmm nimam podatkov kak cipset je to)
HD: 30GB (max)
Zvočna kartica 16bit AudioJD Modul
modem + lan + firewire + 2xUSB + WinME
cena z DDV 530k SIT -2% popusta

nadgradnje torej ni ker so vecina komponent ze max, ce pa dobro pogledas ima armada tudi enake max vrednosti za upgrade (npr RAM), vendar za vec SIT.

Vem da tole ni oh in sploh, zanima me ali je stvar vredna svojega denarja ali ne.

Kaj pomeni PCMCIA 2xType1/2 or 1xType3?

Obema hvala za prejsnje odgovore.

MRtwister ::

Una na mojnotesnik ima tole:

Model IPC Magic Note U14
Procesor FCPGA P III 1000 MHz
Chipset SiS 630
Cache / PB 256 KB
Zaslon 14,1" TFT XGA (1024x768)
VGA do 64 MB XGA/AGP
Chipset SiS 630
Pomnilnik 256 MB
na plošči / Banka / max. 0 MB / 2 / 256 MB
Zvok AC97 I/F 3D
Zvočniki / Mikrofon da / da
CD / DVD / FDD ne / da 8-x / integrirano
Trdi disk 20.0 GB
I / O PS/2
USB / Ser. /Par. / VGA da / da / da / da
TV-OUT / ZV-PORT / IR ne / da / da
PCMCIA 2 x Type II ali 1 x Type III
Chipset O2Micro 6833B/D1
Akku NiMH / LiIon ne / da
Posebnost 56 k Modem interni/LAN
Velikost v mm Š/D/V 310 x 256.4 x 40
Teža v kg 3,40
Avtonomija 2 uri 30 minut

Verjetno ni mobile verzije pentiuma, ker uni stane veliko vec na tisti strani.


No vidva, povejta ce je dober al ne.

andrej ::

PCMCIA 2xType1/2 or 1xType3 pomeni, da mas lahko dve PC kartici tipa 1 oz. 2, ali 1 tipa 3. Tip 3 kartici so debelejse in zasedajo 2 mesti...

glede nadgranje je govora predvsem o razsirljivosti. Recimo pri armadi lahko vzames ven CD in das not drugi akumulator. ali pa das not se en disk. Cena je sicer kar ugodna, glede na hardver.

MRtw|ster:
dober ali ne? odvisno kak za koga. za odgovor rabis tudi osebni stik z racunalnim. Ker nikjer iz tehnicnih specifikacij ne mores vedet kak dobra je tipkovnica ali zaslon. To pa je bolj pomembno kot pa ce mas 1 GB ali 800 MHz CPU...

Pat_MaGroin ::

V Medimarktu imajo Toshiba Satellite P31000, 256MB, 14.1, 20GB, DVD, etc za 400k sit z davkom. Kdor upa svercat je cena 340k. Edina stvar, ki me moti je, da ima zanic grafcno (Trident 8MB). Kupovanje laptopa se pri nas splaca v primeru da:

a)si prismuknjen

b)ti je vseeno koliko placas

c)ti ga kupi firma pri kateri delas

Ce nisi nic od nastetega, se pa nakupu v SLO izogni:-)

lp

Tomi ::

PIC: pozabil si še dodati, da je to možno, če je prodajalec tvoj bivši sošolec.
In pa, če se ti en da hoditi dvakrat v tujino, ker te bodo srbeli prsti in boš še kaj kupil, pa ne boš finančno nič na boljšem;((
metrodusa.blogspot.com

Pat_MaGroin ::

:>
Okej, izjave glede bivsega sosolca ne razumem, se pa ne strinjam s potjo v tujino. Ce vzames s sabo 25k silingov, jih das v trgovini, na meji stemljas mwst, ga poberes in gres domov. O kakih dodatnih zapravljanih ni govora. OK, ce si kupim kajzerico v AT, pa tud ne bom zapravil razlike v ceni AT-SLO, kajne?:)

lp

Dami ::

Moj fater tud zdele načrtuje nakup enga notebooka. Sn tud meu v mislih Gericome al pa IPC-je (jih majo v Metroju), sam dam rajš več pa dobim kvaliteto. Verjetn bom eno Toshibo, sam še ne vem kiro. Verjetn kr najcenejšo, kr ga rabi v bistvu sam za kake predstavitve (je predavatelj na EPF-ju). Šit je sam kr ma za en kurac grafično. Pa kak so lahk tuk butasti pa Tridente not mečejo??
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

andrej ::

saj to ni Trident izpred let!

Pa tudi ce nebos spilov spilal je cisto ok. Ce pa hoces kaj vec pa vzemi model z GeForce 2go...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
213455 (3341) Starcraft||
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916461 (7422) Seb4
»

Kupujem notebook, svetujte?

Oddelek: Kaj kupiti
141260 (1075) Tomi
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322647 (2333) andrej
»

notebook

Oddelek: Kaj kupiti
81194 (1056) SI_J

Več podobnih tem