» »

Mnenja o .INFO

Mnenja o .INFO

R0K ::

Kako kaj gledate. Baje naj bi bila to naslednica .COM
Men se zdi zlo fletna (zato sm jo tut obodu). Zanima pa me vaše mnenje glede nje. Verjetno tako popularna kot je dot com ne bo nikoli, mogoče že zaradi tega ker vsebuje 'dolge' 4 znake? :\

Mikrohard ::

Meni ni preveč všeč ... raje uporabljam .com, .org, .si, . net, ...

Elemen_T ::

Zdej odvisno za kaj gre.
Če gre za predstavitev nekega podjetja ali storitve potem definitivno pride v kontekst in je veliko bolj uporabna in navsezadnje tudi bolj logična kot npr .com,.net,...

Za kakšne večje projekte pa se mi zdi nesmiselna in je vedno boljša, lažja in kajpak - logičnejša navadna, tro ali dvo mestna uveljavljena domena.

Matek ::

JA sam bolj paše po moje, recimo slo-tech.com ni nič komercialnega, čeprav ma -com domeno, zato bi info bolj pasal, ker informacij pa dobiš dosti tule gor. Tk vsaj jaz to pojmujem po zdravi kmečki logiki.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

R0K ::

Jup, sej tak naj bi bil namen strani. Za strani z informacijami pa to. Vsej tak sm prebral.

Itak pa mi bolj sede .INFO, sploh zato ker je še veliko domen prostih.

Gandalfar ::

domena kot domena, as long as it works .. ljudje majo vse mozne cudne domene. Zakaj ne bi imeli potem se .info

Elemen_T ::

Ja to je pa cool -

imen ne manjka 8-)
Bog ve ali nebi bilo slabo vložit par sto tisočakov in zakupit par hudih imen.

R0K ::

elemen_t : veš kaj pa se res splača. Mal pogledat za imeni firm in zakupit njihove .BIZ 'različice'. Slej kot prej bodo primorane it na .BIZ (firme) in ti bi lohk lepo dnarke štel. Mogoče no :D

Gandalfar ::

al pa ce se to NE splaca, ker gre podjetje samo na sodisce , rece da ima registrirano to blagovno znamko in ti jo odvzamejo. Simple as that.

Da, da - internet je v rokah bogatih kapitalisticnih prascev

PaJo ::

Ko smo ze glih pri .info domenah, tudi slotech.info dela:D In to ze lep cas:\
No drugace pa sem tudi sam bolj nagnjen h .com domnam, boljse sedejo v uho uporabnika interneta. .info bolj zveni na neke informacije na pa nekaj resnega v stilu podjetja ali kaj takega. Sploh, ce bi se zeliv it kaksen biznis ne netu, bi vsekakor probal dobit .com domeno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SubOrbit ::

rok: dokler ti ne bodo zacel tezit zarad registriranega imena firme, ki si jim ga "ukradel"

R0K ::

Ah zo.

Pol je pa tole cela beda. Sm mislu, da bi se dal kej zaslužit. Škoda :)

Elemen_T ::

To ne drži popolnoma.

Podjetje raje plača tebi kot pa sodišču.
Vsaj ponavadi gre tako.

Če se greš pa borit na sodišče - pa tudi ni jak problem zmagat, če se potrudiš in najdeš luknje.

Yohan del Sud ::

.info kul. Za kratke predstavitvene strani. Sicer nima kaj iskat tle okoli..


Grmo izdelat standarde:

com - krovna domena, ampak načeloma za tiste, ki bi radi (poudarek je na "radi") služili kaj novec z internetom (in ne nujno tudi obogateli, način življenja pač)
org - Tle nas je ene par entuzijastov z eno idejo, vse zastojn (ali pa tam zdraven), pridite. Ako bo prilika gremo na com...
net - Za tiste ki poudarjeno živijo od interneta, edini kruh, da ne rečem ( v praksi prva izbira za tiste ki je .com zaseden, slabo to...)
Info - Omenjeno zgoraj
biz - Noben ne ve kaj bi s tem, pa drag je ko prasica (za male biznismene...)

poweroff ::

Moje mnenje je da so nove domene (.info, .biz) samo način kako vzdrževalci DNS baz služijo. Zakaj? Zato, ker bo vsak normalen skušal svoje ime zaščititi po vseh domenah. IBM bo normalno kupil com, org, net, info, itd... Ker če ne, se hitro znajdejo kakšni sleparji, ki bodo postavili konkurenčno stran, kjer bodo recimo... zbirali maile... nategovali ljudi, itd.

Tako da nove domene osnovnega problema ne rešujejo. To je samo mehanizem za bogatenje upraviteljev domen. Easy bizzznis...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

.co.si / .com.si ? in zakaj ne ?

Oddelek: Omrežja in internet
241816 (1369) Ziga Dolhar
»

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666644 (5301) Soprano
»

Cisto svoja domena

Oddelek: Izdelava spletišč
302197 (1673) dre
»

domena in prostorček na www-ju

Oddelek: Omrežja in internet
71256 (1175) SkIDiver
»

Najbolj poceni registracija domene, kje?

Oddelek: Omrežja in internet
162809 (1541) PaJo

Več podobnih tem