» »

Nokia IMEI - informacije

Nokia IMEI - informacije

Tavher ::

Zanima me ali obstaja na internetu stran, na kateri bi lahko preveril IMEI številko Nokie - kateri telefon je s to številko, kdaj je bil narejen in kje, ali je bil slučajno ukraden?
Lahko te informacije dobim še kako drugače?

Hvala!

urban ::

Lahko ti pomagam samo z temle..V tel. vtipkaj zvezdica+lojtra0000lojtra

*#0000#

to naj bi ti pokazalo verzijo , datum ...

LP

urban

Tavher ::

Problem je, da nameravam telefon kupiti od nekoga v Nemčiji in imam samo IMEI številko, na podlagi katere bi rad preveril resničnost podatkov.
Vem da sem že videl stran na kateri si vpisal IMEI številko pa ti je izpisalo ali je bil že kdaj prijavljen kot ukraden.

s5cougar ::

*#92702689# - in dobiš skrivni meni & mnogo informacij (med njimi tudi kdaj je bil izdelan).
Errare humanum est.

Tavher ::

Mogoče nisi dobro prebral. Problem je da nimam telefona v rokah, ampak je v Nemčiji. Tako da si lahko pomagam edino z IMEI.

ac ::

Težka bo. Stvar deluje tako, da ima vsak operater mobilne telefonije omrežni element imenovan EIR (Equipment Identity Register), kjer so na treh listah (white, grey, black) shranjene IMEI številke mobilcev operaterja.
White: ok
Grey: zadeva deluje vendar mobilc proži alarm v omrežju operaterja
Black: zadeva ne deluje
Bile so ideje za skupni center CEIR (Central EIR), kamor bi operaterji pošiljali podatke iz svojih EIR-jev. To zaenkrat ne deluje. Ne vem, kje si vidu tisto stran, kamor si vpisal IMEI. Mogoče je bla to stran kakšnega operaterja, ki je to javno ponujal.
Če je bil omenjeni mobilc v Nemčiji ukraden in je na black listi, ti mora pri nas skoraj zagotovo delovati (razen, če je bil ukraden pri kakšnem našem operaterju!?!).:O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026314 (8227) nergac
»

Lumia 925 starost?

Oddelek: Mobilne tehnologije
141435 (1003) Netrunner
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327290 (10694) Mare2
»

IMEI

Oddelek: Mobilne tehnologije
121547 (1020) GPUpoweR
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115348 (13716) Mcsin

Več podobnih tem