» »

baterija biosa pri računalnikih

baterija biosa pri računalnikih

podreberek ::

Pozdravljeni

Nisem še nikjer zasledil in sicer če je betarija v biosu prazna pol leta al pa da je toliko časa sploh ni , ali obstaja možnost da se pri zagonu računalnika nič nepokaže na ekranu kljub temu da se ostale komponente zaženejo .(ventilatorji disc itd...)
menjal sem rame disc procesor grafično nrdil c-mos reset menjal betarijo pa kljub temu ni bilo efekta.
kondenzaterji niso napihnjeni in nič nepiska v pc speakerju.

zamenjava čipa iz ene plate na drugo pa verjetno nepride v poštev zaradi razlike v modelu.

lp

blackbfm ::

Baterija vzdržuje cmos nastavitve ter uro..sama po sebi niti potrebna..vse kar bi bilo, je mogoče kakšno opozorilo ko vklopiš.

A drugače kaj piska?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

podreberek ::

blackbfm je izjavil:

Baterija vzdržuje cmos nastavitve ter uro..sama po sebi niti potrebna..vse kar bi bilo, je mogoče kakšno opozorilo ko vklopiš.

A drugače kaj piska?


mislil sem če ni betarije da se po določenem času zbriše zapis ozr spomin če pa sam uro pol bi pa mogl vseen delat tak da more bit neki druzga narobe.

Ne nč nepiska sej to je zanimivo pa še ena stvar je zanimiva da na tipkonici ko pritisneš recimo Num lock se neprižge lučka zgleda tak kot da računalnik v trenutki zagona zmrzne.

boogie_xlr ::

To je ponavadi znak da je plata šla.

Pyr0Beast ::

Ali je pa kaj drugega narobe da se ne more postaviti. Zanic ram, oksidirani ram sloti, crknjen proc, presvoh psu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Kakšen posušen kondenzator - naredi meritve.

podreberek ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ali je pa kaj drugega narobe da se ne more postaviti. Zanic ram, oksidirani ram sloti, crknjen proc, presvoh psu.



bo iskal naprej in ko odprijem sporočim. PRedvidevam da gre za nevidno napako ...

Duhec ::

Za eno ploščo z integrirano grafiko vem, da ni dala slike ven, če ni bila baterija ok. Ne vem več oznake, je bila pa za še prvi celeron 333 na Slotu1. :)
Kera plošča je to ?
Daj kaj več informacij, no. Mogoče celo sliko. Zagotovo ni kaka stara plošča.
Preveri, če ni kak kondenzator na plošči napihnjen ali da ni spustil dušo.
Si priklopil vse napajalne kable na osn. ploščo ? Tudi morebiten kockast 4 pinski za cpu ?

podreberek ::

sej res to bi pa lahka napisal moja napaka plata je asus A7V8X-X

To so stvari ki jih nedelam prvič menjal že par procesorjev rame iz delujočega kompa isto procesor grafično disc celo probal grafično na pci vodilu mal starejšo itd z lupo pregledal vse tranzistorje kondenzatorje upošteval vse znake elementov ki se pokažejo če so v okvari ...... uspeh do zdej mi je bil zamenjat napihnjene kondenzatorje z novimi in komp še zdej dela. ;)

LAhko povem da sem že imel primer ko je bil fan kontakt naslonjen na drugega in je bil stik in zarad tega ni delal malenkost ki je nevidiš itd...

Plato sprobavam na leseni površini z gumjasto podlago torej izven ohišja komponente grafa procesor nap. so iz delujočega računalnika prav tako asus plato a7v8x-E delux .... nimam podjetja in s tem neslužim to mi je hobij in užitek zato sem odprl to temo v pričakovanju da je imel še kakšen mojster podoben problem in kakšna je bila rešitev sem pa seveda povprašal in iskal tudi po stricu googlu .

sem pa interesent nakupa podobne matične torej 462 socket A

lp

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Sam vem za en primer kjer je odkurilo diodo zraven baterije.

Posledicno se plata tudi prizgati ni hotela (preko power on knofa)

Pa preveri da je CMOS jumper pravilno postavljen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

podreberek ::

Tole ej shema in navodila za priklop ter razlaga plate
http://www.fixya.com/support/p363523-as...

sem priklopil stvari po tem zaporedju in samo nujne stvari potrebne za delovanje .

aljazott ::

kaj se zgogi če odstranimo gaterijo iz matične plošče??

Xserces ::

biose ti da na tovarniške nastavitve ... ce baterije dalj casa ni ti uro zjebe xD ... racunalnika pa kot jst vem nesmes prizigat brez baterije ali se motim?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Pyr0Beast ::

Lahko, nebi smelo bit nič narobe.

Lahko, nebi smelo biti nič narobe. Itak se vezje napaja iz napajalnika, ko je komp vklopljen v elektriko, da ne kuri baterije po nepotrebnem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Pyr0Beast je izjavil:

Lahko, nebi smelo bit nič narobe.

Lahko, nebi smelo biti nič narobe. Itak se vezje napaja iz napajalnika, ko je komp vklopljen v elektriko, da ne kuri baterije po nepotrebnem.


mozno xD nikoli nism probal :)
ali pa sem zamešal ker ce jumper premakneš takrat pa nesmeš prižigat ane?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Pyr0Beast ::

Takrat pa ne smeš, pravilno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Riff ::

kaj pa če probaš drug napajalnik

Pyr0Beast ::

Ja izklopiš štrom prvo, čisto logično.

Preden karkoli šariš po kompu izklopiš štrom in počakaš kako minuto da se vse sprazne kar se ima za sprazniti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri zagonu - HP Compaq nx6110

Oddelek: Pomoč in nasveti
211293 (1181) solatko
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495394 (4855) CyberAD
»

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

Oddelek: Strojna oprema
131852 (1591) francek1
»

laptop brez baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
92085 (1742) FCbarcelona
»

racunalnik ne dela (pisk)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102136 (2021) Azrael

Več podobnih tem