» »

Strela v mestu

Strela v mestu

PJani ::

Pozdravljeni, najvrjetneje bo moje vprašanje ne vmesno in debilno...
Prihajam namreč iz podeželja, kjer je vsakič, ko se približuje nevihta pametno odklopit vse naprave z elektrike.
To leto sem začel študirat v LJ in živim v najemniškem stanovanju blizu centra. Zato me zanma koliko je strela tukaj nevarna.
LP J.
C/C++

gzibret ::

Zakaj pa misliš, da bi bila strela v mestu manj nevarna od tiste na vasi?
Vse je za neki dobr!

šernk ::

kam pa lahko strela v mestu sploh vdari? a ne gre večina stvari pod zemljo?

direktni udar je itak izjemno redek pojav, pri nas na vasi je glavni problem daljnovod v katerega tolče kot po tekočem traku in telefonska linija ki gre po zraku, tu v LJ sem v 2 letih lahko vsega 4x izključil comp iz omrežja (doma na vasi ga 5x tedensko v poletnem času, praktično ob vsaki nevihti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Damiani ::

mislim da ni straha. Doma na podeželju ko zagrmi pulim kable iz vtičnic, pač parkrat je pošteno skurilo. No nimamo ravno srelovoda na hiši. V LJ sem pa živel v študentu, v parih privatnih stanovanjih pa mi nikoli ne pride na pamet da bi izklopil kakšno napravo.

PJani ::

Pač zanima me če je že komu kaj skurlo ali kaj takega, sej da ne rečem da možnosti ni.
C/C++

Kforge ::

meni je skurilo vsaj 3 omrežne kartice,tak da domnevam da je udar do mene prišel preko interneta...to v obdobju enega leta...to je pa tudi vse,nikoli napajalnika ali matične

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kforge ()

Highlag ::

Ah to je čisto odvisno od lokacije.
Moraš povedat kje si, da bi lahko dobil neke podatke vredne upoštevanja.
Never trust a computer you can't throw out a window

bluefish ::

Možnosti seveda so, vendar odvisno od lokacije in posledično okoliških stavb,...

PJani ::

Nahajam se cca 100m od Uniona v smeri iz centra na Celovški, v stanovanjski hiši. Na eni strani je še enkrat višji blok zadaj so višji bloki razen na desni strani so približno enako visoke stavbe. Spredaj je khm na drugi strani ceste so višja drevesa.

Edit: Imam pa internet preko optike, tko da močno dvomim razn če strela povzroči ray of death. :)
C/C++

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PJani ()

mastah ::

najbolj zoprno je ce zmanka elektrike pa parkrat pride in jo zmanjka tkoj

PJani ::

mastah je izjavil:

najbolj zoprno je ce zmanka elektrike pa parkrat pride in jo zmanjka tkoj


Heh, sem enkrat razmišljal, da bom flashal router pa je elektirke od nikodr za trenutek zmanjkalo v LJ pa sm se kar premislil. :)
C/C++

Damiani ::

med shranjevanje sprememb na moji diplomi, mi je punca odklopila računalnik iz elektrike.WTF. pol sem pa še mal z obnovitvijo zajebov, pa je bla pol situacija malo bolj zaskrbljena. No sreči sem dan pred tem diplomo backupiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela skurila mi vse naprave

Oddelek: Zvok in slika
4910043 (7385) RC37
»

Iskratel ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
63060 (2996) Veron
»

UPS in zaščita proti streli

Oddelek: Kaj kupiti
434155 (3289) jype
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472580 (1705) neoto
»

Nevihta. Izklopite računalnik?

Oddelek: Loža
383143 (2565) Cokolesnik

Več podobnih tem