» »

Delo (selitev) v tujino

Delo (selitev) v tujino

kixs ::

Kaj bi vas (najbolj) zanimalo pri selitvi v tujino na splosno?

Nekako v stilu zbiranju cim vecjega stevila kriterijev, nato pa te klasificirat v za in proti glede na razmere pri nas.

Nekaj kriterijev bi lahko bilo:

- moznost zaposlitve, visina place, dopust,
- zdravstveno, pokojninsko zavarovanje...,
- zdravstvo na splosno (doplacila, cakalne dobe...),
- dohodnina,
- stanarina in stroski,
- nakup avta, zavarovanje, gorivo,
- javni transport,
- kupna moc,
- solanje (solnina),
- lokacija in klima (toplo, hladno, vlazno...),
- lokacija in splosna varnost (kriminal,...),
- moznost sportnih aktivnosti in aktivno prezivljanje prostega casa,
- moznost zabave, ...

Vem, da so prioritete pri vsakem od nas drugacne. Vendar na forumu se dosti hitreje zberejo skupaj manj in bolj pomembne zadeve, na katere morda niti nisi pomislil ali so pri nas cisto avtomaticne.

PS:
Ce kje kaj podobnega ze obstaja, na tem ali kaksnem drugem forumu ali web strani, pa kar postajte linke.

lp

psychoshorty ::

Dober topik. Tudi sam razmišljam v tej smeri in bi mi popolnoma vse prišlo prav, saj razmišljam o selitvi v Avstrijo.

ABX ::

Za Španijo.

Vse kar rabiš je osebni dokument in pogodbo o najemu stanovanja.
Zdravstveno zavarovanje dobiš takoj ko se prijaviš na občini.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kixs ::

Mene bolj zanima katera vprsanja bi vas zanimala, ce bi se selili v tujino in ne to, kako je kje - vsaj trenutno ne. Sprasujem zato, da cesa banalnega ne izpustim. Potem bi pa ze izbrskal odgovore in primerjal med tu in kjer me zanima.

lp

psychoshorty ::

Najbolj bi me zanimalo sledeče (za Avstrijo):

* možnost pridobitve službe na IT področju
* cene najemnine stanovanja (50-60M2),
* kaj vse je potrebno urediti, da se lahko zaposliš v Avstriji
* dolgoročno gledano bi me zanimalo kako pridobiti Avstrijsko državljanstvo
* stroški šol, vrtcev, zdravstva in zavarovanj

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ok. Sam bi bilo fino, da ni podvajanj vprasanj.

lp

Balandeque ::

Pri selitvi izven EU je zanimivo tudi vprašanje morebitnega partnerja, ki morda od samega začetka ne bo imel dela in zato ne podlage za trajno vizo. Jaz sem se moral oženit, ko je žena dobila službo v tujini. Ker niso priznavali izvenzakonske zveze.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

black ice ::

psychoshorty je izjavil:

Najbolj bi me zanimalo sledeče (za Avstrijo):

* možnost pridobitve službe na IT področju
* cene najemnine stanovanja (50-60M2),
* kaj vse je potrebno urediti, da se lahko zaposliš v Avstriji
* dolgoročno gledano bi me zanimalo kako pridobiti Avstrijsko državljanstvo
* stroški šol, vrtcev, zdravstva in zavarovanj


Za pridobitev EU Bestãtigung moraš biti v Avstriji (tako so mi vsaj rekli na borzi dela v Avstriji) prijavljen nekje 3 mesece. To je pogoj za pridobitev tzv delavskega dovoljenja. Ta papir moraš pridobiti zato, ker Avstrija še ni sprostila trga delovne sile (zdi se mi, da bo leta 2011 ali 2012). Jaz sem ga dobil po starših, saj sta oba zaposlena v Avstriji, tako da nimam večjih težav z iskanjem (zaenkrat) počitniškega dela.

Kar se tiče zdravstva vem zaenkrat samo to, da se vsak dan bivanja v bolnišnici plača nekje 8€ in ti tega zavarovalnica ne krije ergo plačaš iz svojega žepa. V avstrijskem zdravstvenem sistemu mi je všeč to, da je v veliki večini privatiziran. Tako so vsi privatniki plačani po pacientu in nimajo fiksne plače. Posledica je bolj človeški odnos do pacienta in zelo zmanjšane čakalne vrste v primerjavi s slovenskim sistemom. Nočem, da bi me kdo napadal v stilu "saj zdravstveni delavci v sloveniji niso vsi tako slabi" - se strinjam, vendar sem prevečkrat dobil občutek, da sem nezaželen.

Napiši kaj točno te zanima pa lahko povprašam.

PS: Za možnost zaposlitve poglej na stran Arbeit Markt Service

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

nuclear ::

Da ne odpiram nove tematike.. Zanima me kako poteka selitev v tujino.. V mojem primeru Anglija recimo?
Kaj vse moram vedeti?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

black ice ::

Za Anglijo sicer nimam pojma, ker še nisem bil tam. Lahko pa kontaktiraš uporabnika JayKay, ki živi tam.

A. Smith ::

kixs je izjavil:

Mene bolj zanima katera vprsanja bi vas zanimala, ce bi se selili v tujino in ne to, kako je kje - vsaj trenutno ne. Sprasujem zato, da cesa banalnega ne izpustim. Potem bi pa ze izbrskal odgovore in primerjal med tu in kjer me zanima.


*Jezik v tuji državi. Angleščina recimo zame pride v poštev, nemščina še tudi. Potem pa...
Težko je namreč začeti v tuji državi in se hkrati učiti še jezika, sploh če je eksotičen. Danska je recimo perspektivna, ampak kdo se bo pa danščine učil...

*Dolgoročen gospodarski položaj države. Recimo Japonska: dobre plče inženirjem, a zapufana do grla. To pomeni nizek standard bivanja na dolgi rok. Tudi za Britanijo bi rekel, da bo na dolgi rok slabo tam. Pravzaprav je držav, ki niso zapufane do obisti, precej malo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

McMallar ::

Precej je tudi odvisno od tega, ali si že dogovorjen za službo oz. jo boš v tujini šele iskal ko tja prideš. V prvem primeru ti lahko tudi delodajalec veliko pomaga s svojim kadrom. Osebno so mi veliko stvari uredili v HR oddelku, najbolj uporabne informacije pa itak izveš od sodelavcev.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Karaya 52 ::

Meni se zdi pomembno da davčni sistem omogoča vertikalno socialno mobilnost, glede na to da prideš v državo s "culo na rami". Drugi pomemben faktor je imo frekventnost raznoraznih življenskih priložnosti. Spet vodijo države z liberalnejšim fiskalnim sistemom, torej večina evropskih držav odpade. Žal, ampak kdo se bo ubadal z unijo ki jo bo prehitela še Indija? Na Japonskem je imo težko uspeti glede na to da je njihov trg dela zasičen z izredno kvalitetnim kadrom. Avstralija in Nova Zelandija te sprejmeta odprtih rok ako sodiš v deficitarno skupino poklicev. Sam bi se odločal med ZDA, Irsko, UK in Kanado. IMO se splača izkoristiti mesta kjer je večji delež naših izseljencev (npr. Vancouver), ne samo zaradi lažjega začetka ampak predvsem za trenutke domotožja, ki se jim je nemogoče ogniti.

DimmniBurek ::

Ima kdo kaj izkušenj z delom v Avstraliji? Dol imam možnost živeti zastonj oz. za male pare, pa bi šel za kake pol leta kaj zaslužiti. Slišal sem, da moraš imeti narejeno diplomo oz. 6.stopnjo izobrazbe. Ima kdo kaj več podatkov? Kam naj se obrnem za kake uradne informacije? Še najraje bi videl, da dobim kake informacije od kakšnega forumaša, ki je dal tako izkušnjo skozi.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Mr.B ::

Čez mejo v Avtriji, tudi ni kakšen problem v It-ju. Če pa si blizu meje, pa še toliko bolje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DimmniBurek ::

AvstRALija, ne Avstrija :)
The land down under, y'know?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Gladi ::

Po netu maš en cel kup informacij, kup blogov, skratka google it.Je pa zadeva taka, da se trenutno otepajo tujcev kakor hudič križa.Stvar je taka, da imaš en cel kup viz za nešteto primere, za katere je tudi treba precej plačat, za delovno vizo tam nekje 2500EUR. Jo je pa težko dobit, postopek traja dolgo, drago. Je pa tako da je viza odobrena predvsem na podlagi nekih točk, skratka na Avstralski strani za imigracije poglej, je seznam kateri poklice rabijo, kok točk prinese in bla bla bla.

Skratka, najlažje je dobit delovno vizo, če najdeš v naprej delodejalca, ki te "suporta" dobiš tudi neko pogodbo, da moreš biti tri leta najmanj zaposlen potem tam. Ampak to tud traja, če ne pridobivaš te vize v AUS.

Še ena možnost je pa ta, da greš tja s turistično vizo(pazi, z enosmerno vozovnico te ne spuščajo v državo) in od tam naprej urejaš zadeve.Turistična viza velja do 3 mesece...

JayKay ::

kot že povedano, emigracija v avstralijo je zelo zapletena in dolgotrajna. delovno vizo je težko, če nimaš katerega izmed željenih poklicev (poglej na www). Viza je draga, soseda je stala 3000+ evrov pa še IELTS izpit iz angleščine je moral opravit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

DimmniBurek ::

Blast, pol ne bo nič :/
Kam pa se da iti za nekaj časa, brez nekih gigantskih komplikacij?
There Is No Stronger Drug Than Reality

JayKay ::

v UK

genesiss ::

Kako pa je UK z IT sektorjem? Se da živeti v Londonu (recimo, če maš kaki 2 leti izkušenj) normalno?

JayKay ::

da se že samo pravo delo moraš dobiti. Za london rabiš recimo 30k plačo (govorim bruto ker so vse plače navede v bruto - sistem obdavčevanje je drugačen). Seveda je odvisno kakšen luksus hočeš furat.

metalc ::

genesiss je izjavil:

Kako pa je UK z IT sektorjem? Se da živeti v Londonu (recimo, če maš kaki 2 leti izkušenj) normalno?


Za pokušino glede ponudbe dela in plač (ja, okvirna bruto plača je tam praviloma že navedena v oglasu) lahko poškiliš na CW Jobs ali na Monster, za cene strehe nad glavo na Gumtree, glede življenjskih stroškov (hrana, prevozi, zabava) pa na koga, ki že živi tam.

mysterio ::

tud jaz bi se nekam odseliu kr mam dost ze te slovenije pa se slabe place .. uglavnem brezveze use usa bivsa jugoslavija je u kurcu

genesiss ::

Kaj pa znaš?

D3m ::

Handjob, pa lahko začne kasirat mastne denarce. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19029270 (9531) Ganon
»

Živeti na Novi Zelandiji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23356824 (11279) buttcrack
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18750449 (20585) DOOM_er
»

Selitev znotraj EU

Oddelek: Loža
222213 (1399) Samson
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518337 (10072) Pegaz

Več podobnih tem