» »

sony katodna in okvara ekrana

sony katodna in okvara ekrana

jure_ ::

Na moji kletni tv sony 32 je očitno nekaj narobe z ekranom na stranskih robovih. Kot je razvidno na sliki, je na desni kar precejšnja deformacija barve, ki ob določeni barvni shemi v spodnjem kotu lahko deformira barve tudi do četrtine ekrana. Na levi je tudi nekaj malega toda še zdaleč ne toliko. Zanima me, kakšna okvara je to in približno koliko bi stalo popravilo? Lp

 tv

tv

xyd1 ::

Mislim da z tv jem ni ničesar narobe, vrjetno je krivo le magnetno polje (ali si imel postavljene zvočnike v bližini?). Poizkusi z razmagnetenjem.

Možno je tudi da se motim, vendar poizkusiti ni greh.

solatko ::

Imaš morda vlažno klet - malo se poigraj s toplim fenom, če bo bolje, je kriva vlaga.

jRk0 ::

en moj sony trinitron ma isto, pa se ni dalo popravit na zalost niti z magnetom
You fuck up once, you loose two teeth.

Invictus ::

Problem je ker si imel nek močan magnet zraven TVja.

Poišči funkcijo degaussing in jo sproži nekajkrat. Mogoče bo pomagalo.

jRk0> z magnetom samo poslabšaš situacijo.

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jRk0 ::

ja saj delal je en ko teveje popravlja, kao potegne okvarjeno ven iz slike pa nekaj, ne vem:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Avian ::

ah ne komplicirajte

jure ugasni tv s stikalom (taglavnim) na tv in pusti kako min stat, pa prižgi.

ponovi 2x 3x pa bo ok.

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

jure_ ::

Oživljam staro temo, ker mi težave z ekranom še vedno ni uspelo odpraviti. Poskusil sem prižigati in ugašati na vse načine v različnih časovnih intervalih vendar težava ostaja. Degaussing funkcije ta tv nima (niti v servisnem meniju, kot sem prebral na enem tujem forumu), ker naj bi rezmagnetenje izvedel avtomatsko ob vsakem prižigu. Morda je tovrstno razmagnetenje prešibko in bi prišel v poštev degausser-zadeva ki se namesti na vtikač in razmagneti ekran. Ali je vzrok za tovrstno težavo lahko še kje drugje kot tu?

OK.d ::

ali imaš v bližini tv-ja kakšne zvočnike?
LPOK.d

jure_ ::

ali imaš v bližini tv-ja kakšne zvočnike?


Zvočniki so 2m stran, ampak to tako ali tako ne more biti razlog ker je težava obstajala že ko sem imel tv še v sobi, kjer teh zvočnikov ni bilo. Sumim pa edino da je lahko zadevo takrat povzročilo sobno kolo, ki pa je bilo v bližini tv-ja.

noraguta ::

eh teb vlečeta sliko kar unedva magneta v stranskih zvočnikih. ti pa to na servisu najverjetneje popravijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jRk0 ::

meni niso mogli odpravit
You fuck up once, you loose two teeth.

Spajky ::

Mislim, da degausing ne dela Ok, zna bit, da je PTC element za to šel k hudiču. Najti podobnega in ga zamenjat. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jure_ ::

Tv imam tako namen prodat, ampak ne vem ali se ga splača prej dat popravit ali ga naj prodam takšnega. Za ca. koliko bi rekli da okvara zbije ceno v primerjavi s stroškom popravila?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magnet in telefoni

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142755 (2359) gorici
»

kako razmagnetit TV ekran?

Oddelek: Zvok in slika
62888 (2697) Azrael
»

Pogin televizorja!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
194230 (3852) Azrael
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243731 (3267) Pyr0Beast
»

Monitor pokvarjen? HELP PLEASE!!!

Oddelek: Strojna oprema
181396 (1148) Nazgul

Več podobnih tem