» »

Nasvet pri nakupu nove tipkovnice

Nasvet pri nakupu nove tipkovnice

Srachko ::

ErgoMedia 700



Na slikci je napravca, ki sem jo "mučil" dobrih 6 let in mi je zvesto služila, a po tolikih letih uporabe začne že malo tajiti, pa poskušam nabaviti kaj podobnega ali če bi bila sreča isto. Na žalost sem do sedaj v vseh trgovinah naletel na sorodne odgovore, da je tipkovnica že relativno stara in da se baje več ne prodaja....

Iščem pa kaj podobnega kot alternativo. Se pravi dosti dodatnih tipk pri katerih se po možnosti da spreminjat funkcija, ergonomsko zasnovanje, relativno tiha tipkovnica med tipkanjem, naslon za roke je obvezen. Ostale finte, kot npr. tukaj priklop za slušalke in mikrofon niso nujne, se pa ne bi branil, če so prisotne.
Do sedaj imam enega favorita, vendar so vsi predlogi dobrodošli. Prav tako, bi bilo fajn, če bi bila kakšna informacija o tem, kje se da izdelek dobit in seveda koliko stane.
I can see clearly now, the brain has gone...
  • zavaroval slike: bluefish ()

darkolord ::

Kaj pa tujina? Npr. tole?

Srachko ::

Bom pustil enkrat tujino za izhod v sili :D

Drugače pa sem pozabil omeniti še eno stvar - obvezno žična tipkovnica. Kabli ga rulajo.
I can see clearly now, the brain has gone...

Griffith ::

Srachko ::

Upam, da jo res lahko dobavijo v tem roku :) Si bom kr 2 privošču, da bo še ena za rezervo :)) Tnx
I can see clearly now, the brain has gone...

Griffith ::

Počas, počas! :D Najprej preveri, če so SLO tipke, potem pa če jo dobiš še kje drugje. Baje so tudi neke pritožbe čez to trgvino. Jaz sem tam nekaj kupoval pa je prišlo v redu.

Srachko ::

Najraje še vseeno kupujem pri mimovrste.com, ampak so mi tam povedali, da mogoče bo prišla še kakšna manjša zaloga teh tipkovnic in da bom moral najverjetnej dolgo čakat, da se zbere dovolj povpraševanja.
I can see clearly now, the brain has gone...

T-Majo ::

Kakšna je pa Logitech Wave? Pri Funtechu so jo znižali na 35EUR in se mi zdi, da je vredna tega denarja?

Drugače sem pa nekaj mesecev nazaj kupil sestri Labtech tipkavnico za dobrih 10EUR v BB, tipke so visoko med klasično in prenosnikovo tipkavnico. In za ta denar je veliko boljša od klasične Logitech Deluxe ali kaj takega. Zelo mehka za tipkati.

Gre pa za tole tipkavnico:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Srachko ::

Z Labtec-ovimi izdelki mam na žalost slabe izkušnje.

Kar se pa tiče Logitech Wave, je kar zanimiva, vendar bom še vseeno malo počakal... Mogoče se pa po čudežu kje kakšna Ergomedia 700 pojavi :)
I can see clearly now, the brain has gone...

Key Quest ::

Logitech Wave je povprecna membranska tipkovnica z dobrim wristpadom in glede na to, da dobri wristpadi stanejo komaj kaj manj kot celotna tipkovnica, tak nakup ni ravno popolnoma sfaljen.

TehDucky ::

Tudi sam sem že eno leto uporabnik Logitech Wave in je užitek pisanje na njej. Oblika valova mogoče resda kaj pripomore, vendar sam že tako navajen nanjo, da na to niti pomislim ne.
Mi je pa poleg oblika valu seveda zelo super še wristpad, katerega pri prejšni tipkovnici nisem imel, sedaj pa ko se v šoli usedem za računalnik, mi kar malo manjka.
Ima pa tudi ogromno dodatnih tipk ter funkcij, ki pa jih lahko v dodani programski opremi spreminjaš na karkoli (odpri to in to datoteko, program).
Edini manjši minus te tipkovnice so tiste luknjice v wristpadu, namreč se rado zgodi da se zapacajo s čimerkoli, ponavadi s hrano ali pa kožo oz. pot od roke. Ni pa to tok huda zadeva, vzamem kakšno iglico pa si vzamem malo časa in vn zbrskam :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
101416 (1003) 54j0
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7912186 (8602) Half-Saint
»

Tipkovnica (Multimedia/Gaming)

Oddelek: Kaj kupiti
112693 (2513) b1lolol
»

Katera gaming tipkovnica ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556327 (5172) deadbeef
»

Katero tipkovnico kupiti (Logitech MX3200 VS Desktop Wave VS Desktop Comfort)

Oddelek: Kaj kupiti
152766 (2420) ST-777

Več podobnih tem