» »

Povezava z internetom v študentskem domu

Povezava z internetom v študentskem domu

svetetko ::

Zdravo!
imam eno težavo. sem v študentskem domu za bežigradom, dobil sem up. ime ter geslo za povezavo z internetom. vse lepo in prav do zdaj,ko sem formatiral računalnik in na novo naložil windowse. ponovno sem sledil navodilom za vzpostavitev povezave, vendar ne deluje. piše da je povezava vzpostavljena, vendar se IP naslov, ki mi ga je dodelil dhcp strežnik ne ujema s tistim, ki sem ga imel pred formatiranjem. v navodilih piše, da bi se moral ujemati. vse korake sem preveril večkrat, tudi v FAQ nisem našel odgovora, zato upam, da mi boste tu znali pomagati :)
hvala vnaprej za pomoč

ToniT ::

DHCP strežnik dodeli vsakokrat, ko zaženeš računalnik, drug IP naslov.

tilenn ::

Ip naslov lahko nastaviš na control panel, network connections, local area connection, properties, internet protocol, properties. Tu izbereš "use the following ip address". Izpolniti moraš tudi subnet mask, default gateway in dns strežnik.

Klemenn ::

ful uporabno.

nasnet moraš securew2 program --> google securew2

podrobna navodila maš se mi zdi na prijava.sd.uni-lj.si

svetetko ::

sem vse to že naredil. in sam vpisal ip naslov ter te zadeve, v navodilih je ta program securew2, vendar še vedno ni delovalo?

Klemenn ::

ne smeš sam vpisat nobenih ip naslovov.

stvar deluje po principu DHCP, torej pustiš da dobiš ip avtomatsko

svetetko ::

aha. se prav naštimam tako, da mi ip naslov pridobi avtomatsko. inštaliram un program, restartam, počakam na naslednjo polno uro, da se dhcp strežnik posodobi (tako piše). potem se pojavi problem. pod loacal area connection kliknem properties in tu naj bi se pojavil nov jeziček 'authentication'. tega jezička ni, zato poskusim to kar piše v navodilih, vendar se še vedno ne pojavi. kaj zdaj?

balkanec ::

Verjetno ti dodeli 10.x.x.x in odpira samo stran Studentskih domov. Imas visto al xp? Ponovno preveri, ce imas pravilno nastavljene vse kljukice. MAC naslov se ujema s tistim, ki je vpisan na web-interface sd.uni-lj.si?
Ce se vedno ne bos uspel, kontaktiraj administratorja v domu. Vsak dom ga ima.

Lp,G.
Ti si ziher pozigalec !!!

Klemenn ::

greš v nadzorno ploščo
administrative tools
services

in zaženeš "wired autoconfig". ter ga nastaviš na samodejni zagon.

svetetko ::

imam xp sp3. ja MAC naslov se ujema, odpira mi pa tako kot praviš, strani študentskih domov.

balkanec ::

Ce imas XP SP3, potem si poglej to nastavitev "wired autoconfig", ki je enaka kot pri Visti.
Ti si ziher pozigalec !!!

svetetko ::

trenutno sem še doma, pa sem to poskusil na svojem računalniku (xp sp2). ko zaženem services, mi odpre okno 'open with'. s katerim programom pa to odprem? a mi bo isto naredl na onem računalniku v domu?

balkanec ::

V start/run vpisi services.msc in se ti odpre okno. Potem pa klikaj naprej.
Ti si ziher pozigalec !!!

Zako ::

v katerem bloku si pa? ker to bi ti drugače lahko administrator pomagal.

pa tam v servisih omogoči Wired Autoconfig (Automatic, start).

LP
Zako je zakon!!!

svetetko ::

sem v A bloku. kje pa najdem administratorja? če slučajno kdo ve...

nocutius ::

Se mi zdi, da je v A bloku v drugem nadstropju nekje.
Drugače pa se mi zdi da mora pri SP3 bit zagnan tako Wired autoconfig kot wireles zero configuration, da ti dela authentication tab.
Drugače poizkusi še enkrat instalirat securew2, pa preveri, da imaš v securew2 obkljukano use this username, in ne ask for username (najpogostejša napaka pač). Možno je tudi, da si vnesel napačen mac, ali pa napačno geslo ali username(zopet zelo pogoste napake) Vse pač preveri še enkrat in če ne rata, pač kontaktiraj svojega administratorja. Na polno uro pa je treba čakat samo ob spremembi mac-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

svetetko ::

uspelo mi je zrihtat :) najlepša hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router priključen na router

Oddelek: Omrežja in internet
283630 (2200) janco
»

SecureW2; Žična in brezžična povezava na istem laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
577399 (6745) ArchNem
»

securew2 in windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
123063 (2362) matjac9
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132854 (2103) malini
»

z dvemi računalniki na internet, arnes v študentu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111688 (1329) balkanec

Več podobnih tem