» »

Pokvarjena matična plošča - kupiti novo z istimi podnožjem ali menjati celoten ''sistem'''?

Pokvarjena matična plošča - kupiti novo z istimi podnožjem ali menjati celoten ''sistem'''?

tade911 ::

Hey!

Moj računalnik:
I7 920 d0
Asus p6t deluxe v2
Patriot 6GB 1600Mhz 3x2GB
WD black 1tb
CoolerMaster 1000W
Hladilnik CoolerMaster V8
Nvidia gtx 275
Windows 7 64bit

Že okoli eno leto imam probleme z svojim namiznim računalnikom, in sicer so ti problemi obsegali predvsem to, da se je računalnik kar naenkrat spontano ugasnil, vendar samo takrat, ko sem bil na internetu (bmwslo, fb, youtube itd.). Včasih je zdržal na netu dlje, včasih manj, potem pa shut down in restart. Stestiral sem vse in nikjer se ni pokazala napaka. Računalnik imam sedaj pri računalničarju, ki se prav s tem ukvarja in tudi on ni našel nobene napake, vendar se pa njemu računalnik sploh ne postavi več. Stestirani so bili RAM-i, napajalnik, grafična kartica, disk, in sicer vse tako, da se je zamenjalo za kratek čas obstoječe komponente z 100% delujočimi. Windowsi so bili tudi parkrat popolnoma na novo naloženi - različne verzije in tudi to ni pomagalo. Edino kar nismo sprobali je druga matična plošča, ker se je skoraj nikjer ne da dobiti (socket 1366) ali kupiti v SLO.

V glavnem, skoraj ziher sem, da je kriva matična plošča. Možnost je tudi, da je procesor, samo to resno dvomim, ker nisem nikoli zasledil, da bi i7 920 kdaj crkoval. Sedaj sem v dilemi... Ali kupiti preko Ebaya novo ali rabljeno 1366 matično ploščo in predvidevati, da bo to rešilo probleme ali pa iti na podnožje 1150 ter kupiti nov procesor in novo matično za to podnožje.

Kaj bi vi storili?
Pozna kdo koga, ki bi lahko dal na posojo delujočo 1366 matično ploščo ali pa da bi se računalnik prinesel do njega (v LJ)?
Ali lahko uporabim trenutne RAMe tudi na 1150 matični plošči? Se je kaj spremenilo v tem času?
Budget za novo matično/procesor imam nekje 300€. Kakšna je najboljša kombinacija za ta denar? Malo sem že iz igre :)

Upam, da ni problem, ker sem združil vse to v eno temo v podforum 'Kaj kupiti'.

Lep pozdrav,

Tade911
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

SuperVeloce ::

Rabljene 1366 so drage in redke ja, zato imajo 920 procesorji ceno enako core 2 quadom (ker jih nihče za nadgradnjo ne kupi).
Dobiš iz nemčije vredu b85 ali h87 plato za 60-70 (lahko še ceneje h81, če ne potrebuješ bonbončkov, samo potem si na 2 slotih za ram) + i5 4460 za okoli 160eur. Rame lahko uporabiš, vendar poglej napetosti (če so 1.5V je odlično, če so 1.65V pa malo manj, vendar bo vseeno delovalo.)

Za spontano ugašanje neobremenjenega računalnika je največkrat krivec napajalnik (sploh če obremenjen stabilno deluje), za njim grafična, šele potem ostale komponente.

Grafiko in rame bi bilo potrebno stestirati v drugem računalniku. Se pri prižigu kaj oglaša plata, oz. če sta počekirala, katero kodo sporoča piskanje pri vklopu?

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Prvo naj "računalničar" preveri napajalnik in rame.
Nakup rabljene 1366 plate se ne splača.

Zgodovina sprememb…

tade911 ::

Napajalnik in rami so bili že pregledani in je vse ok.

Sem istega mnenja glede 1366, vendar nove so pa večina okoli 200EUR, kar jih je še ostalo od konca proizvodnje.

'Bombončke' si vseeno želim, ker bom ziher v prihodnosti kdaj kej dodal/menjal itd. RAMe bom pa pogledal za napetost ja.

Bomo probali še enkrat vse posebej stestirati, mogoče se je kaj spregledalo. Meni se pri prižigu nikoli ni nič oglašala, sedaj na servisu, kjer se pa noče veš postavit pa ne vem, bom v ponedeljek vprašal.
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

tade911 ::

Vidim, da mi ni updatalo zgornjega posta..

Če se odločim za menjavo proca in matične, potem si želim, da je oboje na malo višjem nivoju, saj se bo v prihodnosti ziher še kej dodajal/menjal itd.

Za rame bom pogledal napetost ja.

Očitno bo treba vse komponente še enkrat pregledati, mogoče se je pa kaj spregledalo. Matična pa pri meni ni javlala nobenih napak preko piskanja, kako je sedaj na servisu s tem, bom pa v ponedeljek vprašal.

Ok očitno se updata z zamudo :D
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

gddr85 ::

nekje drugje sprobaj stestirat cpu, če je ok ga probaš prodat in greš na 1150, prodaš 6gb rama in vzameš 8gb

tade911 ::

To bi bilo super ja, samo imam probleme z iskanjem delujoče matične plošče z 1366 podnožjem, ki bi jo lahko vzel na probo.
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

SuperVeloce ::

za 300 eur se da dobiti xeona s HT in neko poceni osnovno ploščo s 4 sloti za ram. Tukaj si zagotovo zaključil z nadgradnjo procesorja (ker si že bolj ali manj top of the line). Kaj točno bi ti še potreboval oz. kaj misliš da boš še dodajal v sistem? Verjetno ti je en pci-e dovolj?

dejstvo je, da je za večino ljudi dovolj 1 pci-e, 4-6usb portov, 4sata... vse ostalo je že bolj specifika. In to dobiš na neki b85m plati, ki ti nudi možnost microatx ohišja v prihodnosti

Zgodovina sprememb…

AlienRR ::

Imel enako matično in zelo podoben problem. Pri meni je bil štos, da je gumb za vklop/izklop nekako dobil stik in posledično naključno ugašalo računalnik. Na koncu sem ga kar odlotal.:D

Ali lahko uporabim trenutne RAMe tudi na 1150 matični plošči? Se je kaj spremenilo v tem času?

Ne, tvoji rami delajo na 1.65V, 1155 pa rabi 1,5V.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

SuperVeloce ::

Bedarija. Lahko da če res ima 1600mhz 1.65V le pri XMP profilu in bo kupil nenavijalski procesor, bo zadeva tekla na klasični jedec hitrosti. Jedec standard ddr3 rama je 1.5V, pa tudi če je to 1333mhz. Ram bo delal, vsaj dokler ne menja.
+ če bo kupoval, bo kupil 1150 podnožje in ne 1155.

AlienRR ::

1150 sem mislil. Reči kar češ, meni 1150 z rami, ki sem jih kupil za x58 niti ne boota.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

ace99 ::

AlienRR je izjavil:

Imel enako matično in zelo podoben problem. Pri meni je bil štos, da je gumb za vklop/izklop nekako dobil stik in posledično naključno ugašalo računalnik. Na koncu sem ga kar odlotal.:D

Ali lahko uporabim trenutne RAMe tudi na 1150 matični plošči? Se je kaj spremenilo v tem času?

Ne, tvoji rami delajo na 1.65V, 1155 pa rabi 1,5V.


odlotal? zakaj pa nisi enostavno potegnil kabla od gumba iz plate? hehe
drugace pa imam na x58a-oc isti problem. potegnil kabel vn in je mir z ugasanjem :)

AlienRR ::

Ni nobenega kabla. Na matični so gumbi za reset in vklop/izklop.


Na sliki se nahajata spodaj levo.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

tade911 ::

SuperVeloce je izjavil:

za 300 eur se da dobiti xeona s HT in neko poceni osnovno ploščo s 4 sloti za ram. Tukaj si zagotovo zaključil z nadgradnjo procesorja (ker si že bolj ali manj top of the line). Kaj točno bi ti še potreboval oz. kaj misliš da boš še dodajal v sistem? Verjetno ti je en pci-e dovolj?

dejstvo je, da je za večino ljudi dovolj 1 pci-e, 4-6usb portov, 4sata... vse ostalo je že bolj specifika. In to dobiš na neki b85m plati, ki ti nudi možnost microatx ohišja v prihodnosti

Dodal bom po vsej verjetnosti novo grafično ali dve grafični v SLI, zato hočem matično ploščo, ki to omogoča (torej vsaj 2 pci-e oz. 3, ker imam še zvočno kartico posebej). Prišel bo pa tudi še en SSD disk za windowse. Torej hočem future proof, če me kdaj spet kaj 'piči' :D

AlienRR je izjavil:

Ne, tvoji rami delajo na 1.65V, 1155 pa rabi 1,5V.

SuperVeloce je izjavil:

Bedarija. Lahko da če res ima 1600mhz 1.65V le pri XMP profilu in bo kupil nenavijalski procesor, bo zadeva tekla na klasični jedec hitrosti. Jedec standard ddr3 rama je 1.5V, pa tudi če je to 1333mhz. Ram bo delal, vsaj dokler ne menja.
+ če bo kupoval, bo kupil 1150 podnožje in ne 1155.

AlienRR je izjavil:

1150 sem mislil. Reči kar češ, meni 1150 z rami, ki sem jih kupil za x58 niti ne boota.

RAM-e se bo sprobalo seveda obstoječe in če ne bo delovalo se bo takoj tudi le te kupilo nove primerne.

Danes sem bil pri serviserju in comp se res več ne boota. To izgleda tako, da se računalnik prižge, ekran pa ostaja črn konstantno brez kakršnihkoli opozoril matične plošče. Na servisu sem se zmenil naj se vse komponente, razen matične in proca, sproba na drugi matični z drugim procesorjem in se na ta način dokaže 100%, da ni napake na ostalih komponentah. Če se napaka tako omeji na matično ploščo s procesorjem, potem bom kupil i5-4460 ali i5-4690 z primerno matično, ki bo obsegala predvsem 3x pci-e (1 je lahko mini).
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poceni plošča in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544441 (3622) hojnikb
»

Se splača nova matična plošča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645671 (4440) boset
»

Nadgradnja rama in nov SSD

Oddelek: Kaj kupiti
404698 (4030) klinker
»

Pomoč pri izbiri nakupu PCja

Oddelek: Strojna oprema
332918 (2509) Loocas
»

Vse po malem

Oddelek: Kaj kupiti
7911 (772) -THX-

Več podobnih tem