» »

System32/ntoskrnl.exe

System32/ntoskrnl.exe

gorchyyy ::

Pozdravljeni
problem ki ga imam je sledec :
ker sem recunalnik resetiral samo s spodno tipko za vklop racunalnika, mi je ob naslednjem zagonu napisalo
system32/ntoskrnl. Exe is miising or currupted.

Da wam powem sledece, z mojim racunalnikom ne morem! Priti v opcije za "r" repair ali za format ter ponovno nalaganje os.
U biosu lepo narihtam 1st boot na cd, dam not os windows xp in se preden pride do funkcij v katerih bi lahko disk formatiral ali dal "r" repair, mi se racunalnik sam od sebe resetira, ucasih pa pride do konca vendar mi v zadnjem koraku pise "windows is starting windows" ter tam obstoji. " zasteka? Nekaj takega, vglavnem naprei negre"
koraki ki sem jih ze opravil so sledeci:
1. Kr sem bral da je lahko tudi kaksna komponenta "skregana" s sistemom sem vzel ven skoraj use komponente, vendar pomagalo ni!
2. Zamenjal sem rame, graficno, zvocno, menjau celo id kabel, odklopil sem cd-rom, odklopil sem floopy disk, vendar tezave ni odpravilo.
3. Hdd sem uzel iz racunalnika ter ga dal v drug racunalnik, in tam hdd deluje normalno., potem sem v drugem racunalniku naredil sledece korake : "r" repair / chkdsk, pa nic, potem sem pregazil windows na novo pa nic, nato sem formatiral ter nalozil os na novo in zopet nic.

Uzel sem drug hdd in ga vstavil v moi racunalnik, wendar je tam naslednja tezava :error loading operating system, zakaj pa newm. Vglavnem pod nobenim pogojem ne pridem not v windows z mojim racunalnikom.

Bojim se, da je moznost da je fuč matična, procesor? Mogoce tudi napajalnik?
Ker use ostale komponente, ram, graficna, zvocna, pomoje niso krivci, kr sem jih izlocil z racunalnika in vedno ista napaka, za hdd pa je tut potrjeno da brezhibno deluje, kr sem ga dal kot sem ze omenil v drug osebji racunalnik ter deluje brezhibno.

Prosim za pomoc strokovnjakov ali bilo cega ki se spozna na to ali je ze imel probleme s tem.
Ce zelite vam se pa prlepim kaksno slikco, da bo stvar bolj jasna.
Hvala

gorchyyy ::

no da smo bolj natancni....
prilagam vam eno slikco, bo mogoce bolj razgledno



newm zakaj mi noce tule it naprej ?
mogoce kaksne nastavitve u biosu ?
ce bi prisel u naslednji korak da bi zbiral "R" repair , ali formatiral bi bilo ze skoraj use reseno :)
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorchyyy ()

Duhec ::

Če že niso spomini te pa kak napajalnik heca (preveri tudi cpu temp.), ker boot iz XP CD bi moral lepo prikazati začetni meni kjer izbereš R za Recovery konzolo in ko padeš v Command Prompt narediš CHKDSK /R .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326822 (5970) kreki
»

Windows XP repair

Oddelek: Pomoč in nasveti
191070 (912) kmetek
»

ko zaženem računalnik se mi ustavi pri izbiri profila

Oddelek: Pomoč in nasveti
61433 (1340) podreberek
»

windows could not start

Oddelek: Pomoč in nasveti
141144 (1037) strongman
»

NTFS se mi je sesul. Na pomoč!

Oddelek: Programska oprema
141354 (1071) vegavega

Več podobnih tem