» »

XP način v Windows 7 brez strojnih omejitev

XP način v Windows 7 brez strojnih omejitev

XP-ji znotraj Sedmice

vir: Hexus
Hexus - Microsoft je z vključitvijo XP načina v Windows 7 Ultimate, Professional in Enterprise, kar so dosegli s pomočjo Windows Virtual PC, v katerem teče kopija Windows XP SP3, ciljal predvsem na uporabnike, ki se zaradi programa ali dveh od XP-jev ne morejo ločiti. Virtualizacija bi jim omogočala uporabo programa, združljivega le z Windows XP, tudi v Windows 7. Poleg drage različice operacijskega sistema so pri Microsoftu do sedaj zahtevali tudi nekoliko specifično podporo pri strojni opremi, saj je centralni procesor moral vključevati podporo virtualizaciji.

Težava je bila, da ni bilo vedno popolnoma jasno že na prvi pogled, kateri Intelovi procesorji vključujejo Intel VT oz. kateri AMD-jevi procesorji vključujejo AMD-V. Da bi uporabo XP nekoliko olajšali in tako na Windows 7 zvabili še nekaj več poslovnih uporabnikov, so pri Microsoftu izdali popravek KB977206 (prenos za 32-bitne oz. 64-bitne Windows 7), ki bo odstranil zahtevo po strojno podprti virtualizaciji. V primeru da uporabljate procesor, ki ne podpira Intel VT oz. AMD-V, bo Windows XP najverjetneje deloval nekoliko počasneje, a bo, v primerjavi s prejšnjim stanjem, vsaj deloval.

26 komentarjev

c00L3r ::

Pohvalno. Imam 4 jedrni procesor IntelŸ Core™2 Quad Processor Q8200 2,33ghz in sem bil neprijetno presenečen, ko se Virtual Mode ni hotel pognat. Sploh zato, ker moj 3 leta stari prenosnik z AMD Turion x2 64 1,6ghz podpira strojno virtualizacijo.

zee ::

Imam 4 jedrni procesor IntelŸ Core™2 Quad Processor Q8200 2,33ghz in sem bil neprijetno presenečen, ko se Virtual Mode ni hotel pognat.

Da nimas izkljucene virtualizacije v Biosu (privzeta nastavitev)?

Bah. Nisem se ukvarjal s tem, rajsi sem posegel z moje strani preverjeni resitvi - Virtualbox, ki na 64-bitnih Windows 7 Professional dela brez problemov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ss1234 ::

Obstaja pa tud varianta da se ne zavfrkavaš z vsem tem in uporabljaš Windows XP, zakaj bi "updateal če ni potrebe in vse deal lepo in prav.

Spc ::

Me zanima če dela SBLive v teh Windowsih.
 

c00L3r ::

zee je izjavil:

Imam 4 jedrni procesor IntelŸ Core™2 Quad Processor Q8200 2,33ghz in sem bil neprijetno presenečen, ko se Virtual Mode ni hotel pognat.

Da nimas izkljucene virtualizacije v Biosu (privzeta nastavitev)?

Bah. Nisem se ukvarjal s tem, rajsi sem posegel z moje strani preverjeni resitvi - Virtualbox, ki na 64-bitnih Windows 7 Professional dela brez problemov.

Ni fora v BIOS-u. Ko sem kupoval nov PC pred pol leta nisem niti približno pomislil na to, da 4 jedrni Core 2 Qaud ne bi podpiral strojne virtualizacije. So pa se zgleda pri Intelu odločili bodo pri nižje frekvenčnih modelih izklopili virtualizacijo. Jih je strah, da bi ljudje za "male pare" naredili solidne strežnike za virtualizacijo. Specifikacije IntelŸ Core™2 Quad Processor Q8200 2,33ghz

zee ::

Svasta. Imam stiri leta star prenosnik s Core Duo (ne Core 2 Duo) ima ze ima virtualizacijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

djordjevic ::

zee: Glede na to, da uporabljaš virtualbox, bi te poprosil za en nasvet. Imam en program, ki teče samo v xp, zato sem na visto namestil virtualbox, program usposobil znotraj navideznih xp-jev in si naredil še snapshot, da mi ni treba vedno znova poganjati sistema in se hebati s prepoznavo ključka (hardver zaščita) - včasih ga prepozna, včasih ga zavrne, včasih dobim bsod znotraj navideznih xp-jev. To sicer ni pomembno, zadeva s snapshotom lepo deluje. Ker nimam izkušenj s posodabljanjem virtualboxa, me zanima, kako to poteka. Ne bi namreč rad ogrozil pridobljenega stanja na račun tega, da bi imel nameščeno zadnjo različico. Mi lahko poveš, kaj vse se po posodabljanju spremeni in kako velik poseg načeloma to je?
No grave is deep enough to keep us in chains.

opeter ::

Dejansko samo preneseš najnovejšo verzijo, namestiš in to je to. Vritualni image (torej datoteka, ki vsebuje OS) ostane nedotaknjen. Včasih sicer so kakšne posodobitve virtualnega gonilnika (ki ga moraš zaradi tega na novo namestit), ampak to je bolj redko.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djordjevic ::

Hvala.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PrimozR ::

zee je izjavil:

Imam 4 jedrni procesor IntelŸ Core™2 Quad Processor Q8200 2,33ghz in sem bil neprijetno presenečen, ko se Virtual Mode ni hotel pognat.

Da nimas izkljucene virtualizacije v Biosu (privzeta nastavitev)?

Bah. Nisem se ukvarjal s tem, rajsi sem posegel z moje strani preverjeni resitvi - Virtualbox, ki na 64-bitnih Windows 7 Professional dela brez problemov.

Q8000 serija je IIRC brez VTja.

ender ::

PrimozR je izjavil:

Q8000 serija je IIRC brez VTja.
Ni - samo Q8200 nima VTja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PrimozR ::

A pa res.

mtosev ::

me zanima kolk % tece slabse brez VT tech.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SmeskoSnezak ::

O, to pa dobra novica. V svojem mal starejšem AMD-ju bom končno lahko sprobal virtualizacijo :)
@ Pusti soncu v srce... @

Icematxyz ::

Da bi uporabo XP nekoliko olajšali in tako na Windows 7 zvabili še nekaj več poslovnih uporabnikov, so pri Microsoftu izdali popravek KB977206 (prenos za 32-bitne oz. 64-bitne Windows 7), ki bo odstranil zahtevo po strojno podprti virtualizaciji.


Očitno se marsikaj da. Če se le hoče.

Zgodovina sprememb…

pozigalec ::

ender je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Q8000 serija je IIRC brez VTja.
Ni - samo Q8200 nima VTja.

A res?
Imam Q8300 pa nima VTja.

jest10 ::

pozigalec je izjavil:

ender je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Q8000 serija je IIRC brez VTja.
Ni - samo Q8200 nima VTja.

A res?
Imam Q8300 pa nima VTja.

eni imajo, drugi ne

c00L3r ::

Icematxyz je izjavil:

Da bi uporabo XP nekoliko olajšali in tako na Windows 7 zvabili še nekaj več poslovnih uporabnikov, so pri Microsoftu izdali popravek KB977206 (prenos za 32-bitne oz. 64-bitne Windows 7), ki bo odstranil zahtevo po strojno podprti virtualizaciji.


Očitno se marsikaj da. Če se le hoče.

Seveda se da. Ta zahteva po strojni virtualizaciji je fora, da lahko prodajajo dražjo strojno opremo za strežnike. Prvi Virtual PC (še preden ga je MS kupil) je lepo delal brez VT. Tudi VmWare dela z ali brez. Mislim da tudi Virtual Box isto. Je pa mogoče za nekaj % zato počasnejše.

Pred 3 leti sem imel na faxu seminarsko nalogo glede virtualizacije. Takrat še ni bilo velikih razlik med strojno podprto in "programsko". Predvidevam, pa da je zdaj nek napreden v teh tehnologijah. Ma kdo kaki prirejalno tabelo? Seveda je tudi odvisno od implementacije navideznega stroja.

djordjevic ::

Hecno je to, ja. Prej sem imel turiona rm-70 in je podpiral virtualizacijo, zdaj imam pa core2duo t5800, pa hardversko virtualizacije naj ne bi podpiral. Virtualbox vseeno laufa brez težav. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

mtosev ::

t5800 je lower end. moj t7500 ma Vt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djordjevic ::

mtosev je izjavil:

t5800 je lower end.

Vem. Don't care. Zame je več kot dovolj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

k4vz0024 ::

Pa še za Home Edtion naj izdajo popravek. Kompatibilnost s Xp je za Home Edition je sam polovična in je nateg kupcev.

blackbfm ::

Virtualbox vseeno laufa brez težav. ;)


Virtualbox je imel še do nedavnega boljšo softwersko virtualizacijo kot hardwersko.

jRk0 ::

Spc je izjavil:

Me zanima če dela SBLive v teh Windowsih.


kaj je s tabo narobe? SBLive 5.1 uporablam ze od avgusta na Windows 7.
http://kxproject.lugosoft.com/ decko... tudi launcher zdaj dela v win7 in ne crashne, kot je avgusta =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Spc ::

Ne govorim o Win7 ampak o virtualnih XPjih.
To pa zaradi direct sound-a kajti starejši programi ga še rabijo.
 

jRk0 ::

aj, dobr poL =)
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Winfast TV 2000 XP na window 7

Oddelek: Strojna oprema
173072 (1521) Oldi
»

XP način v Windows 7 brez strojnih omejitev

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
269684 (8346) jRk0
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610225 (8109) MrStein
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911689 (8092) Jst
»

Zahteve za virtualne XPje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
618463 (6167) tomitza

Več podobnih tem