» »

Gorništvo

Gorništvo

jcb ::

Živjo

Se kdo ukvarja z gorništvom.
Kakšne načrte imate za letos? Kolk let ste že v tem? Koliko ciljev dosežete v enem letu?
Hodite v hribe sami ali v druščini. Se bi dalo s kom kdaj pa kdaj dogovort za skupno turo.

DOOM_er ::

3x do 4x tedensko na sv. jakob nad preddvorom se bo počasi začelo, 1 - 2x na mesec kej več (Storžič ipd.) taki so plani za letos lansklet je bil 1x storžič pa 1x triglavska jezera pa nevemkolikokrat Jakob. Ja letos mamo namen Glossglockner, Triglav, Jalovec, Kočna enkrat vmes, drugo leto pa Mont Blanc če bo uspelo :)) . Drugače pa pecikliranje vsak dan če bo le šansa po 60 -70 km dnevno
Robots will steal your job. But that's OK

c0dehunter ::

Mene zanima kako je urejena pot na Triglav in če je sploh možno da greš sam gor, brez plezalne opreme?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

jcb ::

Lansko leto sem bil na Blegošu, Kamniško sedlo, Mala Ojstrica, Storžič, Vršič, Debela peč, Stol, Golica, Porezen, Sorška planina, Ski Vogel, Krvavec, Dovška baba, mogoče sem še kakšnga spustil.

Letos pa še enkrat Golica, Vrtača, Kladivo, Ojstrica, Velika planina, Grintovec, Brana, Peca, Kepa, Črna prst, Rodica, Vogel, Krn, TRIGLAV, Viševnik, Mala mojstrovka, Kanina, pa mogoče tud Dobrač-Avstrija, če en bom vse to dosegel pa naslednje leto.
Lahko bom samo par teh ciljev dosegel, lahko polovica, lahko vse, odvisn bo vreme, čas, razpoloženje....

mkk20 ::

@c0dehunter
Poleti pride lahko skoraj vsak gor, če nima vrtoglavice. Priporočljiva čelada, po možnosti samovarovalni komplet. Pozimi, prej in kasneje v snegu je seveda druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkk20 ()

jcb ::

DOOM_er je izjavil:

Ja letos mamo namen Glossglockner, Triglav, Jalovec, Kočna enkrat vmes, drugo leto pa Mont Blanc če bo uspelo


Zakaj vsi rinete takoj na najvišje vrhove, to mi ne bo nikoli jasno.
Isto eni, ko niso nikol bli zares v gorah pa takoj na Triglav. Poznam nekaj primerov, ko so bili na vseh drugih gorah samo na Triglavu še ne.

Pa še nekaj vsak ima svoje želje, eni radi kolesarjo, eni radi zabušavajo v gostilnah, eni radi igre igrajo, eni radi avto rihtajo stayling, eni se rad šetajo po trgovinah....vsak ima svoje želje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

DOOM_er ::

Mate07 svoj cajt sm veliko hodil po hribih, mam narjeno skoro celo transferzalo :)) 2x tut triglav je že 3x padu:))
Robots will steal your job. But that's OK

Doman ::

@Mate07

Ko sem bil lani prvič na Triglavu sem se samo smejal, kako lahka pot je. Pa sem šel čez prag. Na triglav lahko pride vsak povprečen človek. Letos grem tudi, vendar samo po tominškovi poti.

lexios ::

Zakaj vsi rinete takoj na najvišje vrhove, to mi ne bo nikoli jasno.
Isto eni, ko niso nikol bli zares v gorah pa takoj na Triglav. Poznam nekaj primerov, ko so bili na vseh drugih gorah samo na Triglavu še ne.


Te daje simbolika? Vidim, da imaš Triglav še posebej v čislih, celo besedo si povdaru.;) V resnic je pa tko, da je na Triglav več poti in vsaj ena ni prav nič posebnega (z Zadnjice/Doliča al pa s Pokljuke, recimo). Če si v življenju prehodu še kaj več kot le Šmarno goro, kar očitno si... Tko kot je Doman reku, na Triglav lahk pride vsak (z vsaj mal kondicije), v enem dnevu gor, dol, problematičnih je komu lahko zgolj zadnjih 300 m vzpona, preostali je pa skor tko kot bi šou na Krn ali vsako drugo daljše pohajanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

globoko grlo ::

No ja, za dol pa gor na Triglav v enem dnevu morš kr met kondicijo (vsaj malo kondicije je premalo).

Tko da, najprej ene par manjših (lokalnih) hribčkov, pol pa vidiš pri čem si.

lexios ::

No ja, za dol pa gor na Triglav v enem dnevu morš kr met kondicijo (vsaj malo kondicije je premalo).


No ja, če si mestna duša, ki tretira pohajanje na Šmarno goro ali vožnjo z avtom na Vršič kot gorništvo in v tem vidi zgolj smisel za nabiranje štempiljk; ni priporočljivo. Raje še 5x na Šmarno goro... Ne propagiram turistične hoje po gorah, če ne veš v kaj se spuščaš in nimaš izkušenj...

MadMicka ::

Če imaš neko zdravo kondicijo, tako da se vsaj 2 krat na teden švicaš po eno uro, potem bi moral brez hudih naporov hoditi v takšnem tempu oz. časih, kot je markirano oz. označeno. Mislim, da je za na Triglav praktično z vsake strani po 5,30 do 6 ur. Če pa imaš več kondicije, pa si lahko tudi precej hitrejši. Jaz grem recimo dvakrat hitreje, kot so označeni časi in lahko tako dokaj točno vem, koliko bom za pot porabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Invictus ::

Triglav v enem dnevu gor/dol je za vsakogar, ki ima vsaj kanec kondicije.

V glavnem nič posebnega.

So pa precej lepše in manj obljudene gore, sploh v Kamniško Savinjskih Alpah.

LP I.

jcb ::

Letos bom imel do poletja kakšnih 80-85kgkg, še kakšnih 10-15 dol pa bom, lansko leto sem jih mel sred poletja skoraj 115kg.
Triglav bi bil za mene in za mojo težo v enem dnevu precej mučno.

innerspace ::

Zame je point hoje v hribe uzivanje v okolju, ne vrh gore. Zato naj je pohod na Triglav vsaj dvodnevni izlet. Imo
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

barakus ::

Če lahko malo topic ukradem...
A lahko kdo priporoči kakšne zanimive izlete v gore? Rad imam visoke, lepe in neobljudene točke, ne maram pa preveč skale sploh pa ne kakšne ferrate poti.
Kam se torej podati, da je izlet konkreten, hkrati pa nenevaren v smislu skale (hoje nad previsi ne maram npr.). Kakšno jezero, kmetija, koča sredi ničesar, to pa bi me zelo zanimalo, če se kdo mogoče spozna kaj?

globoko grlo ::

good luck
takih placov je skor nič
bo pa kkšn bolj posvečen povedal kje so :)

jest10 ::

jcb je izjavil:

Letos bom imel do poletja kakšnih 80-85kgkg, še kakšnih 10-15 dol pa bom, lansko leto sem jih mel sred poletja skoraj 115kg.
Triglav bi bil za mene in za mojo težo v enem dnevu precej mučno.


A res moraš po 20-tih forumih težiti z istimi temami? Ponavljaš se in nisi več zanimiv...

jcb ::

Lažeš.
Na Alterju sem pisal, na tem portalu in na dvema drugima, ki sta takim težavam namenjena.

jest10 ::

Pa na avtomobilizmu, kmetijskih forumih in še kje. Daj naredi si no že uslugo in se nehaj izpostavljati. Ker slej kot prej izpadeš tepček.

lambda ::

Relax, pa ignoriraj take teme, če ti ni kul - pač mu precej pomeni to, da je aktiven. Morda res izpadeš tepček, ampak vseeno bolj spoštujem take, ki vsaj iščejo neko sredstvo sprostitve/hujšanja, kot pa tiste, ki doma utopično še naprej žrejo čips in se smilijo sami sebi.

jcb ::

jest10 je izjavil:

Pa na avtomobilizmu, kmetijskih forumih in še kje. Daj naredi si no že uslugo in se nehaj izpostavljati. Ker slej kot prej izpadeš tepček.


tukaj nisem nič pisal v zvezi s hujšanjem v teh preteklih mesecih (3-4)

lambda je izjavil:

Relax, pa ignoriraj take teme, če ti ni kul - pač mu precej pomeni to, da je aktiven. Morda res izpadeš tepček, ampak vseeno bolj spoštujem take, ki vsaj iščejo neko sredstvo sprostitve/hujšanja, kot pa tiste, ki doma utopično še naprej žrejo čips in se smilijo sami sebi.


:)

Itak, očitno mu je v veselje brat moje poste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

PacificBlue ::

barakus je izjavil:

Če lahko malo topic ukradem...
A lahko kdo priporoči kakšne zanimive izlete v gore? Rad imam visoke, lepe in neobljudene točke, ne maram pa preveč skale sploh pa ne kakšne ferrate poti.
Kam se torej podati, da je izlet konkreten, hkrati pa nenevaren v smislu skale (hoje nad previsi ne maram npr.). Kakšno jezero, kmetija, koča sredi ničesar, to pa bi me zelo zanimalo, če se kdo mogoče spozna kaj?


Predlagam Komno, več si poglej tukaj:

http://www.bubi.si/pohodi/1-julijske-al...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

MadMicka ::

barakus, da bi mel kake lepe, nenevarne in neobljudene točke oz. hribe, to pa res ne vem. Jih je pa cel kup lepih in nenevarnih v smislu, da ne moreš pasti v noben prepad. Lansko leto sem bil npr. precej v hribih oz. gorah in zgolj na Mrzli gori nisem srečal nikogar, niti gor, niti na poti gor ali dol. Se pravi ena sama neobljudena :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj in kako na Triglav? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14837609 (8861) PunkDude
»

Pohodnistvo (Jakobova pot, AT, PCT, CDT)

Oddelek: Šport
172713 (2037) xx23
»

Najlepše slovenske gore (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6716898 (9383) Kvatebrigic
»

pot na Triglav

Oddelek: Loža
148121 (7762) BlaY0
»

A kdo sploh hod v gore/hribe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
777717 (4718) jcb

Več podobnih tem