» »

Najboljši 64-bitni linux

Najboljši 64-bitni linux

xsannyx ::

Katera distribucija 64-bitnega linuxa bi bila najbolj prijazna uporabni, čim manj "požrešna" ter primerna za 3d-modeliranje, programiranje,.. Se pravi za vsakdanjo uporabo, namesto windowsov (ki bi jih imel le za igre, ter drugo kar ni dobro na linuxu)

blackbfm ::

Ubuntu. Če se ti da pa malo zajebavat z nastavljanjem in podobno pa Fedora.

terryww ::

http://www.linuxmint.com/ z LXDE okoljem
najboljše, da sem vidiš, kera ti paše, kera rabi najmanj rama ipd. poženi livecdje v virtualboxu. drugač pa gre po požrešnosti rama nekako tako: KDE > gnome > xfce4 > lxde > fluxbox > ratpoison :D itd. Sem bil 2 leti na lxde in je vzgledno okolje - jako odzivno

edit: yada yada.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Isotropic ::

suse, arch, take your pick...
vsak distro ima svojo filozofijo (arch recimo min. dependency se mi zdi).

xsannyx ::

Trenutno si downloadam ubuntu, ker sem o njem do zdaj še največ slišal..
In bom jutri malo ga pogledal in si verjetno še katerega drugega inštaliral..
Ker nimam pojma kaj bi zbral ker sem bil prej windows only user... Je pa težek prehod iz windowsow na linuxe ali se dosti hitro navadiš?

blackbfm ::

Je precej drugačen. Če nimaš časa in volje potem boš hitro obupal. Sicer pa odvisno kaj sploh hočeš od sistema.

Isotropic ::

za kaksno preprosto vsakdanje delo (net, filmi...) niti ni take razlike; vsaj pri preprostejsih distrih, ki imajo yast ipd. je pa res, da jih veliko hitro obupa (tudi jaz). nekaj ga sicer uporabljam na sihtu, a bolj gui in se to bolj malo.

Damiani ::

če nisi računalniško lesen in ti ni odveč malo pobrskati po googlu, potem se boš hitro navadil. Ubuntu je pač sistem za prvo spoznanje linuxa in že začetna konfiguracija ustraza velikemu številu uporabnikov. Ko si ga naekrat naložiš ugotoviš da ni bavbav.

blackbfm ::

Dokler vse dela ni bavbav, ko je pa treba kaj popravljat sploh kakšne banalne zadeve potem je pa druga pesem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najljubši Linux/Unix OS/Distro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15736424 (25655) diler515
»

Kateri Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112614 (11439) panteist
»

Fedora 15 ali Ubuntu 11.04

Oddelek: Pomoč in nasveti
172051 (1777) xandros
»

Katero Linux distribucijo, da bo gladko tekla

Oddelek: Operacijski sistemi
171892 (1579) c0dehunter

Več podobnih tem