» »

ASUS GTX 295 Težava

ASUS GTX 295 Težava

particle ::

Lep pozdrav.

Kolega se je spravil nad svojo Geforce 295 GTX, jo razstavil, očistil in na novo nanesel termalno pasto. Ko je kartico dal nazaj v PC, le-ta ne deluje. Potem jo je prinesel k meni, sva jo še enkrat razstavila, spet novo termalno, priklopila SLI kable, in pač sestavila nazaj tako kot je bilo v originalu. Kartica se pa noče zbuditi. Ventilator deluje, vendar se ob prižigu pcja oglasi le PC speaker, ki spusti 3 kratke in 1 dolg pisk. Matična je Asus P6K Deluxe. Se mogoče komu sanja kaj bi lahko bilo še narobe, ker sva izčrpala vse možne ideje.

Hvala.

Isotropic ::

slabo dana v pcie?
googlaj, kaj pomenijo piski

particle ::

No video card or bad video RAM. Jasno mi je da je z kartico nekaj narobe, vendar nevem kaj. Na "oko" vse zgleda ok, mislim da tudi ni nikjer fizično poškodovana. Rabil bi kakšen nasvet, kako odkriti dejansko napako na grafični. Ali bo pa kolega nov ponosni lastnik opeke za 500EUR

Isotropic ::

poglej ce ni dobr vstavljena v lezisce. da bi se z* samo zaradi tega, dvomim.

particle ::

Res je, da nisem opazoval kako jo je vstavil v mašino, oz. gledal ali dobro sedi v PCI-E slotu, ker mislim da pač toliko že ve o tem. :D Bom pa vseeno preveril tudi to opcijo.

_koki_ ::

Preverita še povezavo med karticama če gre za sendvič varianto ter napajanje same kartice...

particle ::

Da, gre za "sendvič" varijanto. Na SLI kable sem bil pri priklopu še posebaj pozoren, zato bi si upal trditi, da sta vredu povezana.

TOP ::

Kot prvo,zakaj hudiča je blo treba grafo razstavit,to mi ni jasno preveč.Kot drugo to je grafa,ki je vredna 500e mater in je delovala normalno in zakaj je potrebna zamenjava termalna paste.Če grafa ne bi delovala potle razumem.Očitno eni nimate kaj delati in počnete neumnosti.Daj poglej če je gor,kej fizičnih znakov poškodbe,pa gor daj iste barve termalno pasto,kot je bla,ker če opazijo bo hudič in če ne dela reklamiraj.Pa probaj sam to grafo dat not brez SLI.

particle ::

:D

Jah rekel je da mu je nekaj "srala", nevem točno kaj. In se je odločil da bo stvar očistil. Ko sem tudi sam videl kako je ta stvar skup sestavljena, sem dobil občutek da si je tip odrezal malo večji kos, kot ga je sposoben prežvečiti. Ampak vseeno, kar je, je. Da je prišel do določenih vijakov, je moral tudi odstraniti kos nalepke iz zaščitnega aluminija, in mislim da reklamacija v tem primeru ne bo več mogoča.

TOP ::

No če ne bo mogoča,čeprav jaz bi vseen probal in če ne bo delovala,potle bo lepa šola za naprej.Daj če se ti zastopiš uprašaj kake barve je bla termalna pasta gor,mislim da je bla bela in daj gor iste barve.Pa vijake mal pazi da ne bo poznato.Sam je pa cepec prve klase ni kaj 500e to je cel PC mater.

galu ::

Če ti sveti rdeča lučka na začetku grafe lahko lepo pozabiš na njo.. Imel sem jaz tudi GTX295, katera bi naj gostila vodno hlajenje, ampak se je poslovila za večne čase... :) Garancija pa na srečo na koncu je bila. Daj neko RoHS nalepko preko tiste nalepke ali pač nekej da se nebo videlo pa jo pošlji nazaj.
Tako to gre.

Mitja358 ::

TOP je izjavil:

Pa probaj sam to grafo dat not brez SLI.


Kako to misliš samo to grafo? Saj je samo ena.

_koki_ ::

Mitja358 je izjavil:

TOP je izjavil:

Pa probaj sam to grafo dat not brez SLI.


Kako to misliš samo to grafo? Saj je samo ena.


Ne ni samo ena če je "sendvič" varianta, sta dve interno povezani gtx275...
@Peshkeer - probaj še to varianto kot je TOP predlagal, zgubit nimaš kaj če že zdaj ne dela...

Mitja358 ::

Saj to vem, ampak ga nisem popolnoma razumel kaj je s tem mislil. Ampak obe nimata PCI-E prilopa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

galu ::

En kruhek ne more za sebe delat v GTX295... It's 2 or nothing. :)
Tako to gre.

particle ::

Mitja358 je izjavil:

Saj to vem, ampak ga nisem popolnoma razumel kaj je s tem mislil. Ampak obe nimata PCI-E prilopa ne?


Ne, ena ima PCI-E in HDMI, druga (zgornja) ima pa 2x DVI, GPU pa GDDR

TOP ::

Jao pa kaj ne zastopiš.Kot te jaz razumem maš dve grafi zvezani v SLI.

particle ::

Ja sej to sta 2 grafi, in povezani sta v SLI, vendar ena nima PCI-E.

Mitja358 ::

particle je izjavil:

Ja sej to sta 2 grafi, in povezani sta v SLI, vendar ena nima PCI-E.

Tako sem tudi mislil.

galu ::

Po kmečko... Kolko ciglov maš v kompu??
Tako to gre.

particle ::

V mojmu kompu nobenga :P Tale kolega pa tud ne, ker je trenutno grafa še kar pri meni na pultu. Bom danes še enkrat vse razdrl, mu nanesel sivo termalno, probal vse priklopit tako kot se šika :D .. Mogoče bo oživela nazaj, če ne je pa rekel da bo poizkusil uveljavljati garancijo.

particle ::

Update, danes je potekel 46 dan od vračila artikla, in je kolega dobil celotno kupnino nazaj. 512,12 EUR. Dali so mu sicer opcijo 5870 ali kupnina, vendar je bila odločitev očitna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z grafično ali igrico?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281989 (1557) Gutjerez
»

Kupujem GTX 980 (prosim za pomoč)

Oddelek: Kaj kupiti
175558 (5039) m0LN4r
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292607 (2153) black soul
»

Fermi koncno prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18025548 (19535) cole-22
»

Katero grafično do 70€

Oddelek: Kaj kupiti
492500 (1570) Freezen

Več podobnih tem